Mėnesio archyvas: 2016 m. liepos mėn.

Pripučiami ar karkasiniai lauko baseinai: ką rinktis?

Stilingi lauko baseinai – neišsenkantis malonumų šaltinis, kuriame smagu leisti laiką su draugais ir šeimos nariais. Gerėjant ekonominei situacijai, lauke montuojami baseinai tampa nebe prabanga, o itin dažnu pasirinkimu, kurį sau gali leisti net ir vidutines pajamas gaunantys pirkėjai. Apibrėžiant populiariausių baseinų kategoriją, paprastai išskiriami pripučiami ir karkasiniai lauko baseinai.

Pripučiami baseinai: privalumai ir trūkumai

Baseinų įrengimasPripučiami baseinai yra pats paprasčiausias ir pigiausias lauko baseinų tipas – tokį baseiną galima įsirengti praktiškai bet kokio dydžio žemės sklype, nepriklausomai nuo jo reljefo. Be to, šiuolaikiniai pripučiami baseinai sumontuojami itin greitai ir paprastai. Dažniausiai tokie baseinai yra ovalūs arba apvalūs, gali turėti pripučiamą dugną arba kietesnį pagrindą. Minėtojo tipo baseinai sumontuojami vasaros pradžioje ir išleidžiami orams atvėsus.

Didžiausias šių baseinų privalumas – maža kaina ir įrengimo paprastumas. Pripučiami lauko baseinai gali būti statomi bet kurioje sklypo vietoje ir pernešami iš vienos vietos į kitą. Pripučiami baseinai gali būti įvairių dydžių ir skirtingos talpos, todėl tai puikus sprendimas šeimos maudynėms. Iš kitos pusės, šie baseinai yra lengvai ir greitai pažeidžiami, reikalauja itin didelio atsargumo. Nors pripučiamų baseinų gamybai naudojamos aukštos kokybės medžiagos, deja, praktika rodo, kad paprastai tokia įranga tarnauja vos kelis sezonus.

Karkasiniai baseinai: privalumai ir trūkumai

Skaityti straipsnį “Pripučiami ar karkasiniai lauko baseinai: ką rinktis?” »

Kodėl moterys nori mažinti krūtinę

Plastinės operacijos dažnai tampa išsigelbėjimu žmonėms, kurie gimė su nenormaliais ar netobulais bruožais, kūno formomis. Viena tokių operacijų – krūtinės mažinimas. Su ja susipažinti, ją pasidaryti arba apie ją pasvajoti tenka moterims, turinčioms neproporcingai didelę krūtinę. Kodėl moterys nori pasidaryti tokią operaciją ir kodėl ją darosi?

Oksana

Krūtys25 – erių Oksana sako, kad apie krūtinės mažinimą svajojo nuo paauglystės. „Tiesa sakant, tada dar nemaniau, kad krūtinės mažinimas daromas visoms panorėjusioms. Galvodavau, kad tai tik išrinktųjų operacija, nes kadaise ir kainosbūdavo tikrai neprieinamos. Dabar plastinę operaciją gali užsisakyti kas tik nori, pakanka neišvažiuoti atostogauti į užsienį ar pataupyti kitoms nebūtinoms išlaidoms, tiksliau, jų sąskaita, ir gali gauti, ko nori. Tad, jeigu norite, kad jums būtų padaroma jums tikrai svarbi ir reikalinga operacija, galite ją gauti. Aš norėjau, kad man būtų atliktas krūtinės mažinimas, kadangi mane tai fiziškai apsunkindavo. Esu labai maža, liekno sudėjimo, o krūtinė milžiniška. Man dėl jos labai skaudėdavo nugarą, nes suprantama tokį svorį reikia panešti. Be to, gyvenu karštame klimate, tada norisi jaustis lengvai, gal net kaulėtai, kad nereikėtų su savimi nešti didelės naštos. Kad ir kokia sportiška būčiau, ta krūtinė visada maišosi, per kaščius labai prakaituoja. Tai labai nepatogu gyvent šiltoje šalyje kaip man. Dėl to ir norėjau tokios operacijos. Kai ją pasidariau, gyvenimas daug labiau palengvėjo“, – sako Oksana.

Džesika

Skaityti straipsnį “Kodėl moterys nori mažinti krūtinę” »

Skirtingose šalyse – skirtingas namų sandarumai

TermovizijaAr kada nors pagalvojote, kad tokie termoviziniai tyrimai, kokie atliekami mūsų šalyje, gali būti niekada neatliekami kitur? Kadangi praėjusį pavasarį energetinis sertifikatas mums atėmė daug laiko ir pastangų, nuo to laiko keliaujant ėmėme kažkaip tarsi nesąmoningai vertinti įvairius namus, pastatus pagal tai, koks galėtų būti jiems suteikiamas energinio naudingumo sertifikatas. Iš tiesų, pamatėme, kad yra keletas skirtingo tipo namų, kuriuose termoviziniaityrimai ir jų išvados visiškai skirtųsi.

Gyvenimas po palme

Labiausiai į akis krenta tos šalys, kurios gyvena po palme. Mes taip tik sakome, nors turime omenyje tai, kad kai kurie žmonės paprasčiausiai gyvena labai šiltuose kraštuose. Tu eini gatve, kaitina 40 laipsnių karščio temperatūra, ir net akyse ima mirguliuoti. Taigi, tokiose vietose gali gyventi, kad ir iš šiaudų ar palmių lapų suręstoje trobelėje. Šalta vis tiek joje niekada nebus. Tavo pasirinkimas, ar gerai šildyti namus, ar gyventi tokiuose, kokie jie yra. Tačiau daug kas ten nesivargina įrengti labai šiltą būsą ir vargu, ar kas nors išvis apšiltina sienas. Viena aišku, kad ten vėsa yra prabangesnė už šilumą, todėl svarbiau gal yra, kad iš pastatų neišeitų šaltis, o ne šiluma.

Skurdus gyvenimas

Skaityti straipsnį “Skirtingose šalyse – skirtingas namų sandarumai” »

Teisininko studijos ir realybė

Teisės paslaugosEglei puikiai sekėsi lietuvių kalba, matematika ir istorija, ji nežinojo, kuo nori būti, tad tėvai jai pasiūlė stoti į teisę. Mergina norėjo stoti bet kur, kad tik išvažiuotų iš gimtų namų, o advokatai Vilniuje jai visada atrodė kaip maloni alternatyva, kaip įdomus darbas. Ji buvo ne vienintelė prisižiūrėjusi serialo „Eli McBeal“. Tačiau dabar, po 10 metų studijų ir darbų praktikoje, ji gali pasakyti, kad teisinės paslaugos Vilniuje vienaip atrodo, kai yra įvardijamos studijose, ir kai viskas prasideda praktikoje.

Studijos ir teorija

Eglė studijų laikus prisimena kaip linksmą laiko leidimą ir kartu šiokį tokį to paties laiko švaistymą. Ji sako, kad labai keista būdavo, jog dėstytojai dažnai vėluodavo į paskaitas, išvis nepasirodydavo nepranešę. Galų gale, jie netgi būdavo nepasiruošę paskaitoms. Dažnai tarsi diktantą kažką diktuodavo iš knygos, ir masė žmonių tiesiog turėdavo tai rašytis. Be jokių paaiškinimų, be gyvo bendravimo be normalios pedagogikos. Nors jau buvo kompiuteriai, jau būdavo galima rodyti informaciją per skaidres ir pan. Visa tai buvo keistas dalykas ir Eglė piktinasi, kad tokie dėstytojai dirba daugumoje švietimo įstaigų. Tačiau, kaip pati sako, buvo ir tikrų šviesulių, dėl kurių verta buvo studijuoti.

Praktika gyvenime

Skaityti straipsnį “Teisininko studijos ir realybė” »

Kas yra frezavimas ir kur jį naudoti?

Šiandien beveik visose gyvenimo srityse nauji gamybos sprendimai bei kasdien tobulėjančios technologijos keičia tradicinius rankomis dirbamus gamybos būdus. Viena funkcionaliausiai veikiančių paslaugų, suteikianti nemažas galimybes – tai frezavimas. Frezavimu vadinamas sudėtingų formų išpjovimas staklėmis, kaii pagal brėžinius yra pasiekiamas aukščiausias tikslumo lygis bei sudėtingiausios ne tik 2D, bet ir 3D formos. Šiandien frezavimo paslaugomis naudojasi įvairios įmonės bei individualūs žmonės, kurie siekia tikslumo bei išskirtinio dizaino. Nutarėme frezavimo paslaugas apžvelgti iš arčiau.

Pedantiškas tikslumas ir įspūdinga išvaizda

Frezavimas už pinigusDažniausias žmonių užduodamas klausimas: „Iš kokių medžiagų galima išpjauti norimas formas, naudojant frezavimo techniką?“. Atsakymas dažniausiai kiekvieną maloniai nustebina, mat frezavimo paslaugos yra atliekamos ant įvairiausios tekstūros medžiagų – medžio, aliumininio, organinio stiklo, polikarbonato ir net PVC plastiko medžiagos. Pasirinkimas išties nemenkas.

Skaityti straipsnį “Kas yra frezavimas ir kur jį naudoti?” »