Mėnesio archyvas: 2017 m. kovo mėn.

Kaip dirbti ant stogo

Stogo dangosGalbūt dar vakar galvojote, kad gyvenime dirbsite prie kompiuterio, o štai šiandien supratote, kad save įsivaizduojate ant stogo dangos? Vis daugiau žmonių susidomi tokiais amatais kaip stogdengystė, ir todėl imasi mokslų bei darbų, o vėliau laimingai leidžia gyvenimą tokiame darbe, kokiame gali save realizuoti, taip pat ir atlikti svarbias užduotis. Kaip tapti stogdengiu?

Baigti mokslus

Pirmiausia galima būtų pradėti nuo profesinio rengimo centro (pavyzdžiui, stogdengius ruošia Jeruzalėje, Vilniuje, darbo rinkos centre). Tačiau žinokite, kad mokotės ne dėl diplomo – jo tikrai nereikės niekam parodyti tuomet, kai jau dirbsite stogdengiu. Kur kas svarbiau yra tai, ką jūs patys pasiimsite iš tų mokslų, ką galėsite ten išmokyti. Profesinė mokykla turės ir stogų maketų, ir parodys įrankius, supažindins jus su jais, su įvairiomis staklėmis. Visa tai bus jūsų nauji pagalbininkai atliekant kasdienes stogdengio užduotis. Tad dėkitės į galvą viską, ką ten sužinosite, eikite į praktikas, jeigu tik bus tokių pasiūlymų, klauskite instruktoriaus, ką jis žino ir ką gali pasiūlyti.

Gauti praktikos

Skaityti straipsnį “Kaip dirbti ant stogo” »

Kada augintiniui reikalinga skubi pagalba ir profesionalios veterinarijos paslaugos?

Augintiniai, kaip ir žmonės, nėra apsaugoti nuo nelaimių, susižeidimų ir ligų, todėl turite rūpintis mylimo gyvūno sveikata. Profesionalios veterinarijos paslaugos padės užkirsti kelią galimai ligos plėtrai ir sveikatos problemoms. Vis dėlto, pasitaiko tokių situacijų, kai augintiniui būtina skubi pagalba, t. y. kuomet negalima atidėlioti ar gaišti laiko, o augintinį būtina kuo skubiau vežti profesionalams.

Racionaliai įvertinkite situaciją ir neatidėliokite vizito pas veterinarą

VeterinaraiPaprastai dėl skubios veterinarinės pagalbos kreipiamasi įvykus rimtai nelaimei: lūžiui, užspringimui, traumoms. Didmiesčiuose skubi pagalba teikiama ne tik dienos metu, bet ir naktimis. Dalis veterinarų gali būti iškviečiami į namus. Žinoma, tokios paslaugos kainuoja kur kas brangiau, tačiau šeimininkai gali būti tikri, kad jų augintiniu bus laiku ir tinkamai pasirūpinta. Deja, tam tikrose situacijose laukimas iki dienos darbo valandų gali baigtis itin skaudžiai ar net augintinio mirtimi, pvz., jei jaunas šuniukas visą dieną ir naktį vemia, laiku nesuteikus pagalbos, jis gali padvėsti dėl dehidratacijos.

Kokia pagalba augintiniui suteikiama ir kaip tam pasiruošti?

Skaityti straipsnį “Kada augintiniui reikalinga skubi pagalba ir profesionalios veterinarijos paslaugos?” »

Kaip gražiai paserviruoti valgomojo stalą

Ūkiškai mąstant, valgomojo stalai reikalingi tik tam, kad pavalgytumėte. Tačiau žvelgiant į namus kaip į kūrybos erdvę, žinome, kad valgomasis yra graži interjero dalis ir norint, kad namie būtų smagu ir jauku valgyti, reikėtų pasirūpinti ir šios erdvės dizainu.

Valgomojo stalas – interjero dalis

Tad jeigu jau sutinkate su idėja, kad į valgomąjį verta žvelgti ne tik iš pragmatinės, bet ir iš estetinės perspektyvos, profesionalūs patarimai kuriantiems interjerą turėtų padėti jį padaryti tikrai gražiu.

Vienijanti tema

ValgomasisVisų pirma, jums reikėtų rasti vieną vienijančią interjero temą, už kurios užsikabinę galėtumėte paversti namus tokiais, kokius ir norite matyti. Gal jūs viską norite matyti kaip šviesią ir jaukią erdvę. Gal jūsų tema – klasika ir senovė. O gal mąstote apie sunkius akmeninius namus. Kad ir ką nuspręsite, svarbu iš anksto įsivaizduoti, kokių namų norite, tuomet bus aišku ir koks valgomasis turi būti.

Stalas

Skaityti straipsnį “Kaip gražiai paserviruoti valgomojo stalą” »

Kaip apsaugoti namus, jeigu turite mažą šuniuką?

Maždaug kas penktas iš vados paimtas jaunas šuniukas keliauja į prieglaudą arba yra paleidžiamas be priežiūros kur nors bastytis, šeimininkai jo atsisako vien dėl to, kad taip ir neišmoko šuniuko daryti savo reikalus lauke. Tačiau šeimininkai turi žinoti, kad reikia tik kantrybės, juoda plevele apdengę brangius kilimus ir baldus jie turės pakentėti, kol mažylis išmoks visas namų taisykles. Tačiau labai svarbu bus ir pačių žmonių indėlis į dresūrą, jie turės išmokyti šuniuką nieko nedaryti namuose, ir viską atlikti lauke.

Plėvelė ant kilimo

PlėvelėsVisų pirma, pamirškite idėją, kad turint mažą šuniuką ir laikant jį kambariuose, kur yra kilimų, jis sąmoningai ten nesišlapins ir nesituštins. Tai tas pats, kas tikėtis, kad ką tik gimęs kūdikis atsistos ir eis tuštintis į tualetą, užuot gulėjęs vystykluose. Jūsų mažas 2 mėnesių šuniukas dar nežino jokių taisyklių, ir jam nesvarbu, ar šlapintis ant kilimo, ar ant parketo. Tad juoda plevele galės būti jūsų geriausias skydas, saugant savo brangius kilimus ir minkštus baldus. Jeigu to nepadarysite, teks išmesti šias interjero detales, nes kvapo taip lengvai nepanaikinsite. Tokias dekoracijas namuose gal reikės laikyti net iki pusės metų, kol šuniukas visko išmoks.

Plėvelės ant baldų

Skaityti straipsnį “Kaip apsaugoti namus, jeigu turite mažą šuniuką?” »

Kaip saugoti dantis

ProtezavimasKartais dantu protezavimas pacientams būna reikalingas tik sulaukus didelio ir netgi garbaus amžiaus. Viena vertus, tai gali būti pavyzdys, kad šie žmonės labai gerai prižiūrėjo savo dantis, dėl to jie ilgai išliko sveiki. Kita vertus, tai gali būti tiesiog sėkmingi genai. Kaip bebūtų, visos dantų problemos, ligos, plombos ir dantu protezavimas bent šiek tiek nutols, jeigu pasistengsime labiau rūpintis savo dantimis. Kaip tą padaryti – skaitykite plačiau.

Dantų valymas

Pats svarbiausias dalykas, galintis užtikrinti sveikesnius dantis yra jų valymas. Jau nuo mažų dienų mokome vaikus valyti dantis, nes manome, kad tai yra vienas svarbiausių žmogaus higienos akcentų ir dantis būtina valyti nuolat, prižiūrėti juos. Tačiau kada ir kaip iš tikro juos reikia valyt? Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Geriausia yra minkštų šerelių šepetėlis, dėl kurio nekraujuotų dantenos. Taip pat reikėtų lanksčios galvutės, tada ji galės geriau užlįsti už dantų ir juos išvalyti. Galiausiai, pravartu turėti ir vieną labai mažą šepetėlį, galintį užlįsti toliau ir nuvalyti apnašas nuo protinių dantų eilės. Pastą rinktis reikia pagal savo poreikius – jautriems dantims, normalią, balinančią ar kraujuojančioms dantenoms. Valyti reikia kaskart pavalgius ar atsigėrus kažko, kas nėra tik vanduo. Taigi, ne tik ryte ar vakare. Jeigu išsivalome praėjus 30 minučių nuo maisto, jokios naudos nebus. Reikia valytis iškart.

Mityba

Skaityti straipsnį “Kaip saugoti dantis” »