Skirtingose šalyse – skirtingas namų sandarumai

TermovizijaAr kada nors pagalvojote, kad tokie termoviziniai tyrimai, kokie atliekami mūsų šalyje, gali būti niekada neatliekami kitur? Kadangi praėjusį pavasarį energetinis sertifikatas mums atėmė daug laiko ir pastangų, nuo to laiko keliaujant ėmėme kažkaip tarsi nesąmoningai vertinti įvairius namus, pastatus pagal tai, koks galėtų būti jiems suteikiamas energinio naudingumo sertifikatas. Iš tiesų, pamatėme, kad yra keletas skirtingo tipo namų, kuriuose termoviziniaityrimai ir jų išvados visiškai skirtųsi.

Gyvenimas po palme

Labiausiai į akis krenta tos šalys, kurios gyvena po palme. Mes taip tik sakome, nors turime omenyje tai, kad kai kurie žmonės paprasčiausiai gyvena labai šiltuose kraštuose. Tu eini gatve, kaitina 40 laipsnių karščio temperatūra, ir net akyse ima mirguliuoti. Taigi, tokiose vietose gali gyventi, kad ir iš šiaudų ar palmių lapų suręstoje trobelėje. Šalta vis tiek joje niekada nebus. Tavo pasirinkimas, ar gerai šildyti namus, ar gyventi tokiuose, kokie jie yra. Tačiau daug kas ten nesivargina įrengti labai šiltą būsą ir vargu, ar kas nors išvis apšiltina sienas. Viena aišku, kad ten vėsa yra prabangesnė už šilumą, todėl svarbiau gal yra, kad iš pastatų neišeitų šaltis, o ne šiluma.

Skurdus gyvenimas

Taip pat keliaujant tenka atsidurti tokiose šalyse kaip Gruzija, Ukraina,m kur taip pat kartais būna šalta. Tačiau tas šaltis ten dar neprivertė sistemos reformuoti. Sunkiai pasiekiami energiniai sertifikatai ten nereikalingi, nes šalys gyvena skurdžiai, neturi pinigų. Tad ir namų naujos statybos yra mažiau. Daugiau galima pamatyti taborus primenančius tikrai prastai atrodančius namus, kurių kiekviena dalis gali būti pastatyta vos ne iš visiškai skirtingų statybinių medžiagų. Tačiau tokia realybė yra daug kur.

Prabangus įšalas

Manome, kad energinis sertifikatas, koks jis taikomas Lietuvoje, panašiai atrodytų ir Skandinavijoje. Tik tentermoviziniai tyrimai būtų atliekami itin prabangiems ir gražiems namams. Gali būti, kad mūsų lietuviška svajonė ir yra pasistengti prilygti tiems puikiems virš mūsų gyvenantiems šiauriečiams, kurie turi labai daug žemės ploto, daug pinigų ir itin gražiai, moderniai atrodančius namus. Ten akivaizdu, kad visiškai viskas yra pastatyta ir pagaminta iš naujų statybinių medžiagų, o ir dizainas nuostabus. Jeigu statybos buvo tokios, kad išvaizda atrodo sėkminga, tai tikriausiai ir pats namas yra pakankamai gerai apšiltintas ir nekiltų jokių bėdų ten dėl namo sandarumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *