Mėnesio archyvas: 2014 m. rugsėjo mėn.

Mediniai kubilai

Mediniai kubilai (wooden hot tubs) populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Jie daugelio pamėgti. Kubiluose galite maloniai atsipalaiduoti. Šventės metu tai gali būti puiki pramoga jūsų svečiams. Tai gali gimimo dienai, mergvakariui, bernvakariui ar kitai progai suteikti įdomesnę atmosferą. Neteks nuobodžiauti ir visą vakarą sėdėti prie vaišių stalo. Pirtys, žinoma, smagus užsiėmimas, kiekvienam smagu pasikaitinti saunoje, ypač šaltą žiemą, tačiau tai jau įprasta, daugeliui pabodę. Kubilą galima pastatyti lauke, pripilti šilto vandens ir šaltą žiemą pasimėgauti. Tai tikras SPA, kuris ne tik maloniai nuteikia, bet ir atpalaiduoja visą kūną. Mediniai kubilai sveika, seniai žinoma, kad natūralus medis naudingas žmogaus sveikatai. Jie buvo gaminami ir vertinami nuo seno.

Šiek tiek istorijos

wooden hot tubsKubilai gaminami jau seniai, juos gamindavo amatininkai. Mediniai indai, rankų darbo vertinami jau seniai. Statinės, kibirai buvo naudojami buityje (mūsų dienomis, taip pat, galima rasti tokių daiktų). Mediniai indai naudojami ir šiandieną maisto pateikimui ar ruošimui. Mūsų proseneliai medinius kubilus naudodavo skalbimui, žinoma, tai buvo rankų darbas. Šiandieną retas neturi automatinės skalbimo mašinos, anksčiau to nebuvo. Tobulėjančių technologijų dėka buitis tampa patogesnė, tačiau nereikėtų pamiršti ir prosenelių vertinamų daiktų. Iki mūsų dienų išliko kubilas maudymuisi. Jis tampa vis populiaresniu, žmonės vis labiau mėgsta atsipalaiduoti mediniuose kubiluose, kuriuose yra šiltas vanduo. Senais laikais kubiliaus pareigos buvo gerbiamos. Jie kubilų pradininkai, gaminiai vertinami ir šiandieną.

Mediniai kubilai – tai gali būti šauni pramoga.Laisvalaikį gali puikiai leisti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Jis tinka visai šeimai. Kubilo kokybė priklauso nuo medžio, iš kurio jis padarytas. Renkantis reikėtų pasidomėti kokia mediena buvo naudojama. Mediniai kubilai yra rankų darbo gaminiai. Tai juos daro dar labiau vertinamus. Patekti nebus sudėtinga, nors iš pirmo žvilgsnio gali kilti klausimų, kaip įlipti? Prie kiekvieno kubilo yra laipteliai (kopetėlės), kuriomis patogiai galėsite pakilti, kad patektumėte į kubilą. Juos galite įsigyti nuosavus, o jei reikia vienkartiniam naudojimui (pavyzdžiui, šventei), galite išsinuomoti. Pardavėjų bei nuomotojų galite rasti ne vieną. Jums tereikia internetinės paieškos langelyje (jei ieškote internete) suvesti raktinius žodžius: mediniai kubilai, wooden hot tubs, siūlo medinius kubilus ar kitas frazes bei žodžius.

Mediniai lauko kubilai dažniausiai gaminami iš eglės. Natūrali mediena, puikiai tinka tokiems gaminiams. Galima rasti kubilų pagal poreikį, vieni yra didesni, o kiti mažesni. Priklausomai nuo to, kiek žmonių turi tilpti.

Dalykinis stilius ir suknelės – suderinama ar ne?

Dalykinis kostiumas neretai suvokiamas pagal sovietinių laikų stereotipus. Laikas keisti požiūrį ir atnaujinti savi garderobą. Kam? Įsivaizduokite, kaip jus gerbiamą net įtakingą moterį, vieną gražią dieną kas nors apsirikęs palaikys sekretore ir paprašys puodelio stiprios kavos. Britų socialinės apklausos rezultatai parodė, kad anglės dirbančios įvairiose verslo srityse, ypač vengia panašių situacijų. Beje, ne tik anglės trokštą atrodyti tinkamai pagal užimamas pareigas. Todėl kiekviena moteris turėtu susimąstyti ar ji tinkamus drabužius dėvi darbe. Įvaizdi yra svarbus šiuolaikinėje visuomenėje.

suknelesDalykinį stilių verta išanalizuoti keliais aspektais. Sovietiniai laikai suformavo veiklios moters įvaizdį mūsų šalyje. Sovietinė konstitucija skelbė lyčių lygybę, todėl bet kuri moteris galėjo siekti karjeros aukštumų. Moteris, kuri ryždavosi siekti karjeros, turėdavo paaukoti savo moteriškąjį pradą, tiksliau pasakius, apskritai jį pamiršti i įsilieti į ją supantį vyrų būrį. Taip susiformavo dalykiškos moters įvaizdis: griežtas kostiumas, sijonas žemiau kelių, palaidinė su kaspinu ir portfelis vietoj elegantiškos rankinės. Jokios užuominos į moteriškumą, jokių romantiškų detalių. Apie sukneles nelieka visai jokios kalbos, jos išstumtos iš dalykinės moters įvaizdžio. Suknelė paliekamas kaip namų šeimininkės atributas.

Šiuo metu dalykinis kostiumas yra europietiškas ir modernus. Europoje dalykinė mada prasidėjo XX a. devintajame dešimtmetyje, kai išsisėmė hipių kultūra ir vėl tapo madinga uždirbti pinigus, gražiai rengtis ir nekreipti dėmesio į politiką.

Šiuo metu verslo apranga privalo būti elegantiška. Tradicinis juodos ar mėlynos spalvos švarkas su angliška apykakle ir 55 centimetrų ilgio sijonas tinka tik stiuardesių ir banko tarnautojų uniformoms. Dalykiška moteris turi dėvėti įvairių spalvų ir ilgių drabužius. Taigi verslo klasės mada tampa moteriška ir mažiau kanonizuota. Pagrindinės vertybės: nepriekaištinga rūbo kokybė, saiko jausmas (kitaip –skonis) ir kelios audinio raukšlės kostiume, išduodančios, jog audinio pluoštas natūralus. Galimos įvairios dalykinio stiliaus improvizacijos, tačiau svarbiausia jausti saiką, nes pernelyg seksualiais ar ekstravagantiškais drabužiais pasipuošusi dama labiau primins nuotykių ieškotoją, nei dalykinę moterį.

Skaityti straipsnį “Dalykinis stilius ir suknelės – suderinama ar ne?” »

Maistas sportui: ką rinktis?

Maistas sportui turėtų būti gerai subalansuotas, ir neretas sportininkas gana dažnai suka galvą, kaip galima būtų tinkamai sureguliuoti mitybą. Kartas kreipiamasi į specialistus, kurie gali padėti tai padaryti, ir tam tikrose situacijose toks sprendimas yra iš tiesų palankus. Tikrai nebūtina laikytis alinančių dietų, kuomet norima daug efektyviau deginti riebalus, paprasčiausiai mityba turėtų būti visiškai subalansuota, ir jos plano reikėtų laikytis kiekvieną dieną.

maistas sportuiDeja, ne visada yra paprasta pasiekti pačių geriausių rezultatų, ir gana dažnais atvejais yra palanku pasirinkti tinkamus maisto papildus. Jų pasirinkimas yra tikrai nemažas: siūlomi įvairūs maisto papildai, kurie yra skirti bendrai sveikatai, kūno masės didinimui, ištvermei ar riebalų deginimui. Vis dėlto, labai svarbu yra tai, kad pasirinkti papildai būtų profesionalūs ir galėtų užtikrinti, kad juos naudoti yra visiškai saugu.

Tikrai nesuklysite apsilankydami vaistinėse ar specializuotose sporto parduotuvėse, kuriose yra siūlomi įvairūs maisto papildai. Pastarasis variantas yra iš tiesų palankus, kadangi galite rasti tikrai nemažą įvairių maisto papildų pasirinkimą, tad kiekvienu atveju visai nesunkiai bus galima atrasti pačius tinkamiausius variantus.

Įvairių maisto papildų šiandien galima įsigyti ir internetu, o toks apsipirkimo būdas yra tikrai labai paprastas ir patogus. Išsirinkti ir užsakyti tam tikrų maisto papildų galima sugaištant vos kelias minutes, ir tuomet belieka laukti, kada jūsų užsakymas bus patvirtintas, o prekės – pristatytos. Specializuotose internetinėse parduotuvėse maisto papildų pasirinkimas bus tikrai labai platus, todėl kiekvienas galės išsirinkti sau tinkamiausių maisto papildų, galinčių pateisinti lūkesčius. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad papildai – tai ne maisto pakaitalas, ir svarbu pasirūpinti tinkama mityba, nes aktyviai sportuojantis žmogus privalo gauti pakankamai įvairių maisto medžiagų, nes priešingu atveju treniruotės alins organizmą.

Maistas sportui turėtų būti derinamas ilgam laikotarpiui, ir tuo atveju, jei yra pasirenkami tam tikri maisto papildai, labai svarbu įdėmiai skaityti nurodymus, kaip juos vartoti, ir laikytis nurodymų. Tik tokiu atveju galima pasiekti pačių geriausių rezultatų ir būti garantuotiems, jog tikrai nepakenksite sveikatai.

Patarimai, padėsiantys ilgiau išlaikyti tvarkingą skalbimo mašiną

skalbimo mašinos remontasJeigu namuose turite skalbimo mašiną, tuomet turbūt pastebėjote, kad kaip ir visi kiti buitiniai elektriniai prietaisai, ji gali sugesti. Dažniausiai, net ir pačių geriausių firmų produkcija reikalauja šiokio tokio dėmesio – tikrai dar nėra tokios skalbimo mašinos, kuri be jokios priežiūros veiktų metų metus idealiai. Todėl, tikrai labai svarbu pasidomėti, kur skalbimo mašinų remontas yra atliekamas greitai ir kokybiškai, o kad galėtumėte išvengti tokio dalyko, verta pasidomėti pagrindiniais principais, kurie leis jums turėti ilgai veikiančią ir kokybiškai darbą atliekančią skalbimo mašiną.

  1. Visuomet patikrinkite savo skalbimo mašinos žarnas. Nuo čia dažniausiai ir prasideda problemos – jeigu skalbimo mašinos žarnos jau yra gerokai susidėvėjusios, tuomet reikia jas kuo skubiau pakeisti, kad nesugestų dar kokia nors jūsų skalbimo mašinos dalis. Taigi, jeigu pastebite kokių nors pūslių arba tiesiog skylių, arba jeigu matote, kad jūsų skalbimo mašinos žarnos jau labai silpnos, tuomet arba galite patys mėginti nusipirkti tinkamas žarnas savo skalbimo mašinai, arba išsikviesti specialistus, kurių atliktas skalbimo mašinos remontas jums daug nekainuos, o meistrai nekvaršins jums galvos ir patys pasirūpins reikiamomis detalėmis jūsų skalbimo mašinai.
  2. Su protėkiais ir nutekėjimais kovoti gali padėti specialūs skalbimo mašinų priedai ir priemonės, tad verta tuo pasidomėti. Apie tai, kokiomis priemonėmis geriausia naudotis geriausiai gali patarti skalbimo mašinų remonto specialistai, kurie pritaikys geriausią produktą pagal jūsų skalbimo mašinos modelį.
  3. Laikykite savo skalbimo mašiną ant grindų. Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad skalbimo mašina gali būti įdiegta jūsų vonioje ant kokios nors atramos arba spintelės, daugelis bando pakabinti skalbimo mašiną kaip paveikslą, bandydami šitaip sutaupyti vietos. Tiesa yra tokia, kad skalbimo mašinų remontas bus tikrai reikalingas, jeigu taip darysite – iš tikrųjų, skalbimo mašina turi stovėti ant žemės, tai yra, ant jūsų namų grindų. Lygus paviršius ir tvirta atrama į žemę garantuoja, jog skalbimo mašina veiks „natūraliai“.
  4. Valančiosios priemonės tikrai nereikėtų pilti per daug – geriau pasidomėkite, ką apie tai rašo gamintojo instrukcijoje. Labai dažnai būna, kad žmonės pila per daug valančiosios priemonės į skalbimo mašiną ir todėl ji genda kur kas greičiau, o viduje atsiranda nešvarumų, kurie gana greitai įsisenėja. Jeigu paskaitysite gamintojo instrukciją, tuomet pamatysite, koks maksimalus valančiosios priemonės kiekis yra leistinas.

Nuoma Nidoje: ką pasirinkti?

Nida – tai vis labiau populiarėjantis kurortas, taigi, vis dažniau pasvarstoma, kokia nuoma Nidoje gali labiausiai pasiteisinti. Žinoma, visa tai priklausys nuo jūsų pačių lūkesčių ir poilsiavimo įpročių, taigi, kiekvienu konkrečiu atveju geriausiu gali būti vis kitoks sprendimas.

nuoma NidojeKartais yra tikimasi, kad nuoma kainuos kuo pigiau, taigi, tokiu atveju gana dažnai pasvarstoma apie įvairias stovyklavietes, kuriose apsistoti galima pačia žemiausia kaina. Žinoma, čia patogumus mėgstantiems žmonėms gali ir nelabai patikti – juk dušai paprastai yra bendri, be to, gana dažnais atvejais jie kainuoja papildomai.

Jei svarstote poilsiauti su visa šeima ir tikitės, kad nuoma kainuos kuo pigiau, galima pagalvoti ir apie buto nuomą – toks pasirinkimas gali būti pats geriausias tuo atveju, jei svarstote apsistoti Nidoje gana ilgą laikotarpį, pavyzdžiui, visą mėnesį. Nuomojamame bute galite rasti visus jums reikalingus patogumus, o taip pat galėsite maistą gamintis patys virtuvėje – tai tikrai leis sutaupyti pinigų.

Vis dėlto, jei svarstote apsistoti gana trumpą laikotarpį, pavyzdžiui, tik savaitgalį ar kelias dienas, tuomet puikiu pasirinkimu gali būti ir svečių namai, kurių kambarius galima rezervuoti dar gerokai iš anksto. Tai galima padaryti ir tiesiog internetu, ir tam tereikės sugaišti vos kelias minutes. Tokiu atveju tikrai galima būti garantuotiems, kad turėsite, kur apsistoti, o apgyvendinimo kaina nebus didelė, ir visai nesvarbu, kokiu metų laiku nuspręsite poilsiauti.

Skaityti straipsnį “Nuoma Nidoje: ką pasirinkti?” »