Mėnesio archyvas: 2016 m. rugpjūčio mėn.

Universalūs termovizijos tyrimai

TermovizijaNamo pridavimui yra reikalingi įvairūs tyrimai tam, kad jie padėtų įvertinti pastatyto namo kokybę, tačiau esti ir tyrimų, kurių Lietuvos valstybės įstatymai nereikalauja ir nelaiko būtinaisiais, tačiau jų vertė išties labai didelė ir svarbi, vieni iš tokių tyrimų – tai termoviziniai tyrimai, kuriuos šiandien plačiau ir aptarsime. Šių tyrimų tikslas termovizoriaus pagalba surasti problemines patalpos vietas, kurios praleidžia šaltį ir įtakoja vėsią temperatūrą patalpų viduje. Šie tyrimai atliekami gan greitai ir lyginant su kitais, gan nebrangiai. Reikia nepamiršti, jog termoviziniai tyrimai taip pat naudojami ne tik gyvenamųjų namų šalčio pralaidumo tikrinimui, tačiau jie reikalingi ir energetikoje, elektros tiekimo sistemose, mechanikoje ir kitose srityse.

Gyvenamosios patalpos

Gyvenamosioms patalpoms termoviziniai tyrimai yra naudingi, norint užtikrinti patalpų ekonomiškumą bei šiltą ir jaukią aplinką. Nors namo pridavimas nereikalauja šio tyrimo, tačiau jį pasirenka tie žmonės, kurie susiduria su šaltais namais ir didelėmis sąskaitomos už šildymą. Dažnai su šia problema susiduria daugiabučių gyventojai, kurių daugiabutis būna pastatytas jau netrumpą laiką, todėl rekomenduojama šiuos tyrimus, kitaip vadinamus termovizija, kartoti bent jau kas 10 metų, norint išvengti šalto būsto.

Energetika

Skaityti straipsnį “Universalūs termovizijos tyrimai” »

Atostogos užsienyje ar sodyboje prie ežero?

Laisvalaikis sodybojeNe vienam iš mūsų tenka rinktis savo norimą atostogų tipą. Kas geriau – sodybos prie ezero, lietuviškas pajūris ar poilsis užsienyje? Kiekvienas, žinome, turime savo planus ir motyvaciją. O aš šiandien noriu pakalbėti apie tai, kodėl kartais nieko geriau ir negali būti kaip tik atostogos savuose kraštuose, prie savo ežerų ir su pačiais geriausiais draugais.

Pažinti savą kraštą

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės taip noriai per atostogas renkasi būtent poilsį kaimo sodybose, gamtoje, prie ežerų, miškuose, tai noras pažinti savo kraštą. Juk iš tiesų – kaip nedaug mes žinome apie savo gražias žemes, laukus, miškus ir kitas nuostabias vietas. Ir kiek daug galėtume žinoti, jeigu daugiau laiko skirtume kelionėms po Lietuvą. Kartais nuvykstame į kokią nors mažą užsienio šalį, turime maršrutą dviem savaitėms. Visą tą laiką praleidžiame to maršruto įgyvendinimui ir vietos tyrinėjimui. Tada pasikalbame su vietiniais, paaiškėja, kad jų kraštą jau išmanome geriau negu jie patys. Taigi, taip pat galima palyginti ir Lietuvą. Ar nėra taip, kad pas mus į svečius atvykę užsieniečiai dažnai žino apie mūsų miestus ir miestelius daugiau negu mes patys. Nes jie čia keliauja, jie žino visas vietas, jie turi turistinius vadovus po gamtą, kuriais vadovaujasi. Jie apkeliauja Lietuvą ir sako, kad ji yra labai graži. Taigi, ir mes galime padaryti tą patį.

Patogumai ir gamta vienoje vietoje

Skaityti straipsnį “Atostogos užsienyje ar sodyboje prie ežero?” »

Ką veikti Palangoje rudenį

TerasosDažnai žmonės galvoja, kad kurortiniuose miesteliuose yra veiklos ir veiksmo tik vasaros metu, todėl, tarkime, parduodami butai Palangoje bus naudingi ir reikalingi tik tris mėnesius per metus. Žinoma, tai nėra tiesa, nes Palangoje yra ką veikti ir rudenį. Tad galima drąsiai ten pirkti butą ir tikėtis didžiausio pelno vasaros metu, o žiemą ir rudenį galima patiems gyventi ir mėgautis pajūriu. Šiek tiek plačiau apie veiklas Palangoje rudenį, skaitykite plačiau.

Aplankykite Tiškevičių dvarą naktį

Esame įpratę eiti į Tiškevičių dvaro sodą, ten, kur Gintaro muziejus, dieną. Ir dar kai geras oras. Pabosta gulėti pleže – leidžiame sau pasijudinti ir nueiti iki Gintaro muziejaus. Tačiau iš tiesų dvaras turi daugybę savo spalvų ir savo veidų. Visų pirma, pats ruduo nudažo viską aplink dvarą aukso spalvomis, ir tai teikia nepaprastą spindesį, kažkokį poetinį rudenį. Pagyvenkite bute Palangoje rudenį ir pamatysite, kad pajūrio gamta rudenį dar ypatingesnė. O kartu visada lieka ir ta gamtos dalis, kuri tarsi kokios pietų palmės, išlieka visus metus tokia pati. Tai pušynai ir eglynai. Tačiau rudenį labai pasikeičia lapuočių sodai, o Tiškevičių dvare tokių tikrai daug. Dar įstabiau – apsilankykite ten naktį arba vakare ir pamatysite, kaip nuostabiai viskas atrodo, kai paskęsta mėnesienoje.

Nueikite ant Palangos pakraščio

Skaityti straipsnį “Ką veikti Palangoje rudenį” »

Vasaros malonumas – dirbti sode

Kokia geriausia dovana užkietėjusiam sodininkui? Žinoma, tai sodo įrankiai ir visokios žoliapjovės. Žinau tai, nes tik dabar suprantu, kaip smagu sodininkauti, o gerų įrankių įsigyti iš eginalas.lt.

Džiaugsmas sukurti gyvybę

Pirmasis pojūtis, kai supranti, kad nori dirbti sode, yra pasėjus pirmą daigą ir jam išdygus. Ne vienas sode besidarbuojantis žmogus laba mėgsta savo augalus, kartais net kone šnekasi su jais, sužmogina juos. Tau gal tai atrodys tik paprasta morka – sodininkui tai bus kaip stebuklas, juk ta morka nebūtų užaugusi, jeigu ne sodininko prisilietimas.

GinalasPirmasis stebuklas yra tada, kai pirmą kartą pasėji sėklas. Aistė prisimena, kaip ji džiaugėsi, kai išdygo krapai:„Neturėjau net normalių įrankių tada, normalių vazonų. Pasiėmiau kažkokį puodą, pripyliau juodžemio į jį. Tada subėriau krapų sėklas, palaisčiau. Niekas nesidarė visą savaitę ir aš pamaniau, kad jau čia nieko ir nebus. Tada kažkas patarė padėti labiau ant saulės. Nors laikiau balkone, bet tokioje vietoje, kur visada krisdavo šešėlis. Tai tiesiog pakėliau tą vazoną ant lango. Nuostabu, nes jau kitą dieną pastebėjau pokyčius. Ant tos žemės atsirado tokie baltiburbuliukai, lyg iškrapštyti iš putų polistirolo. Bet ten iš tiesų buvo sėklų kevalai, iškilę į viršų. Paskui kitą dieną iš jų išaugo maži augaliukai. Aš apsiverkiau iš laimės – taip iš paprasčiausių pakelyje buvusių sėklų atsirado nuostabūsaugalai, gyvybės stebuklas“, – sako moteris. Dabar jai sodo įrankiai yra geriausia dovana, nes visą savo laisvalaikį ji ir praleidžia būtent sode. Kartu darbuojasi ir vyras.

Sodininko kolekcija

Skaityti straipsnį “Vasaros malonumas – dirbti sode” »