Mėnesio archyvas: 2018 m. balandžio mėn.

Turto dalybos – sunkioji skyrybų užduotis

Kreipusis į teisminius mediatorius, pavyzdžiui, čia https://www.medijuok.lt/, galima išspręsti įvairius konfliktus, nesutarimus, turto pasidalijimo klausimus gražesniu būdu, ieškoti kompromiso. Visiems puikiai žinoma, kad sunkiausia yra su turto dalybomis skyrybų atveju. Į mediatorius kreipėsi unikalus skyrybų atvejis, nutikęs iškart po vestuvių.

Prieš einant į teismą, norėjo pasikonsultuoti

Profesionali teisinė pagalbaTaigi, teismo mediacija šį kartą buvo reikalinga porai, kuri vos prieš mėnesį sušoko vestuves. Kaip patys sako, nežino, kaip galiausiai viską išspręsti, ar verta samdyti advokatus ir eiti į teismus, ar bandyti kažkaip gražiai viską pasidalinti. O liko po trumpo vedybinio gyvenimo visko – ir skolų, ir turto.

Skolos susidarė per vestuves

Skolų pora įgijo, kai surengė ištaigingas vestuves. Nors patys sutaupę vestuvėms turėjo tik 2 tūkstančius eurų, tačiau nutarė surengti gerą šventę, kad visi atsimintų, ir pasiskolino 15 tūkst eurų. Tą paskolą paėmė žmona, nes ji labiau ir norėjo, kad šventė tikrai būtų graži. „Iš pradžių norėjome viską kukliau daryti, suguldyti žmones tiesiog kažkokioje paprastoje aplinkoje, sodyboje senelių. Paskui svečių skaičius labai išaugo, teko sodybą nuomoti. Galvojau pati maistą darysiu, bet paskui visgi šeimininkes samdėme. Manėme, su savo mašina važiuosime, bet galiausiai limuzino reikėjo. Galvojome, kad fotografuosimės asmenukes su telefonu ir to užteks, bet teko fotografą samdyti. Suknelę iš pradžių iš Ali Express užsisakiau už 15 eurų, paskui draugės ėmė kritikuoti, tai siuvausi pas siuvėją – jau 1000 eurų… Taip pamažu ir susidarė tų neplanuotų daugiau išlaidų, negu galvojom. Teko pasiskolinti“, – pasakoja moteris.

Ikivedybinės sutarties nebuvo

Skaityti straipsnį “Turto dalybos – sunkioji skyrybų užduotis” »

Duonos kelias

Ar prisimenate mokyklos laikus, kuomet dainuodavome apie duonelę, kaip ji atsiranda ant mūsų stalo? Tada gal dar nebūdavo naudojamos ir tokios kaip dabar modernios sėjamosios mašinos, tačiau duonos kelias buvo jau labai seniai, ir yra dabar. Jis tas pats, tik su modernesnėmis priemonėmis.

Aria

Agro technikaJeigu anksčiau duonos kelias prasidėdavo pavasarį iškart po įšalo su arkliu ir arklu, žagre ariant laukus, dabar jis vyksta kitaip. Tam nereikia nei gyvūnui naminiui, nei žmogui labai nusigaluoti. Yra specialūs traktoriai, kurie aria ir laukus labai greitai paruošia grūdo kritimui. "Sapiens" autorius teigia, kad žemės ūkis žmonijai atrodęs kaip progresas ir išradimas, iš tikrųjų privertė žmogų lenkti nugarą nuo ryto iki vakaro. Galima sakyti, kad tam tikru metu žemės ūkis iš tiesų savanoriais vergais padarė daug žmonių. Tačiau dabartinės technologijos pagaliau leidžia atsigriebti ir dirbti žemės ūkyje su malonumu ir be didelio vargo.

Tręšia

Skaityti straipsnį “Duonos kelias” »

KET pažeidimai, naudojant šviesas

XenonSvarbi automobilio dalis – autosviesos. Tik teisingai naudojamos ir būdamos geros būklės jos leidžia vairuotojui saugiai dalyvauti eisme ir kitiems tą daryti padeda, o ne trukdo. Kokios yra dažnos klaidos, dėl kurių galima būtų ir baudą išrašyti.

Dienos šviesų nenaudojimas

Nuo 2011 m. Visoms motorinėms ir auto transporto priemonėms šviesiuoju paros metu, visais metų laikais, privaloma naudoti dieninį apšvietimą (galima įsigyti čia: https://www.autosviesos.lt/xenon-lemputes ) . Naujesnėse mašinose yra dieninės šviesos, kuomet silpnai šviečia vieni iš priekinių žibintų. Senesnės auto priemonės tiesiog įjungia artimųjų šviesų žibintus, ir tada šviečia ir mašinos priekis, ir galas. Jeigu matote kažką važiuojant dieną išvis be šviesų – pasignalizuokite šiai transporto priemonei, nes jai gresia bauda.

Tolimųjų šviesų žibintų naudojimas perjungiant ne laiku

Vienas kebliausių niuansų naudojant naktinį apšvietimą – tai tolimųjų ir artimųjų šviesų žibintų perjungimas. Nors tolimosios šviesos apšviečia net 150 m ruožą, automobilis privalo išjungti tas šviesas tuomet, kai tai trukdo kitiems. KET pažeidimais būtų galima laikyti:

Skaityti straipsnį “KET pažeidimai, naudojant šviesas” »

Puokštės kūrimo pamokėlė

Gėlės KlaipėdaSmagu, kai gražios šventės proga į namus atnešamos ir dailios puokštės, ir didžiuliai meškinai: https://memeliogeles.lt/kategorija/dovanos/dideli-meskinai . Tačiau turbūt sutiksite,kad visuomet svarbiausia yra būtent puokštė. Ji turi būti graži, spalvinga, puikiai derėti ir kelti pasitenkinimą. Ar galima patiems pabandyti pasidaryti puokštę? Profesionalioms reikmėms geriau puokštes užsisakyti, tačiau savo malonumui pas močiutę gėlių sode galite pabandyti puokštes komponuoti patys. Tą leis padaryti pagrindiniai puokštės kūrimo žingsniai.

Paruošti gėles

Galbūt galvosite, kad puokštė – tai tik surištas raišteliu gėlių pundas. Tačiau ir geliu dezutes dabar labai madingos, su kur kas trumpesniais koteliais ir dailiomis kompozicijomis. Jūs galite nesunkiai paruošti paprastas puokštes, o sudėtingus sprendimus palikime profesionalams. Ruošiant įprastą puokštę ne dėžutėje, pirmiausia tam parenkite gėles. Padarykite kotelius tokio ilgio, kokio reikia. Tuomet nuimkite nereikalingus žaliuojančius lapelius – žalumynų vėliau įdėsite atskirai.

Derinti spalvas

Skaityti straipsnį “Puokštės kūrimo pamokėlė” »

Skyrybų vaikai: kokių traumos efektų galima tikėtis?

Vaikų auginimasNet ir tuomet, kai skyrybos eina sklandžiai ir atrodo, kad viskas sutvarkoma gerai, tiek alimentai, tiek vaiko globa, tiek turto pasidalijimo, jūs vis tiek negalite sustabdyti kai kurių pasekmių. Skyrybos arba laikas iki jų, kada vyksta konfliktai, taps vienu labiausiai vaiko gyvenimą traumavusių ir jo asmenybę „sulanksčiusių“ veiksnių. Psichologai turi galybę statistikos, rodančios, kaip skyrybos paveikia vaikus. Štai įvairūs galimi rezultatai.

Depresija

Nieko stebėtina, jeigu „skyrybų vaikas“ galiausiai suserga depresija. Didžiulė įtampa dėl skyrybų atsiliepia vaiko nuotaikai, kuri ilgainiui gali tapti ir patologine. Viena tik dideli alimentai neužkiša tos tuštumos, kurią dažniausiai jaučia paaugliai. Paauglystė šiaip ar taip yra labai sunkus laikas kiekvienam žmogui, nes tuomet vyksta lytinis brendimas ir hormonų pokyčiai, kurie nulemia drastiškus nuotaikų svyravimus. Tuomet gali asmenybė patirti ir sunkią depresiją. Ši liga, jeigu skyrybos buvo tikrai siaubingos, o vaikai jose nebuvo labai saugomi, gali atsirasti ir vėlesniame amžiuje. Depresija yra gydoma psichoterapijos būdu arba medikamentais.

Valgymo sutrikimai

Skaityti straipsnį “Skyrybų vaikai: kokių traumos efektų galima tikėtis?” »