Mėnesio archyvas: 2017 m. sausio mėn.

Profesionalūs peiliai kasdienai: ką rinktis, kad netektų gailėtis?

Kokybiškas peilis – nepakeičiamas įrankis kasdienėje virtuvėje, kelionėse ir žygiuose. Tiesa, išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį peilį nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Peilių gausa stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Be to, daugelis pirkėjų mano, kad profesionalūs peiliai kainuoja labai daug, o savo kokybe nėra pranašesni už pigiuosius analogus. Šios srities ekspertai teigia, kad toks požiūris toli gražu neatitinka realybės. Nors ne visada būtina vadovautis kainos aspektu, kokybės kriterijus turėtų būti svarbiausias žingsnis, padedantis priimti galutinį sprendimą.

Kodėl gamintojas yra svarbu?

PeiliaiJei ieškote išties kokybiško peilio, kuris jums tarnautų ne vienerius metus, rinkitės žinomo vardo gamintoją, kuris investuoja į kokybę ir nuolatinį produkcijos gerinimą. Rinkdamiesi nežinomą gamintoją, visada rizikuosite – paprastai tokie peiliai greitai praranda aštrumą, yra sunkiai galandami, turi nepatogią rankeną ir padidina susižeidimų riziką. Ir čia verta prisiminti kainą – geras peilis iš tiesų kainuos daugiau. Rinkdamiesi pigų variantą, gausite peilį, kurio viename ar kitame gamybos etape buvo sutaupyta.

Skaityti straipsnį “Profesionalūs peiliai kasdienai: ką rinktis, kad netektų gailėtis?” »

Šarvuotų durų tipai

Ne visos metalinės durys yra šarvuotos. Šarvuotų durų konstrukcija itin sudėtinga, nes jos turi atlaikyti galimą pasikėsinimą įsilaužti į buto ar namo, kuriame yra įrengtos, vidų. Taigi, kas tos šarvuotos durys? Kokybiškos šarvo durys, kaip jau minėjome, pasižymi sudėtinga konstrukcija, yra aprūpintos apsaugos nuo įsilaužimo, gaisro ir šaunamojo ginklo sistemomis.

Aukščiausius reikalavimus atitinkančias šarvuotas lauko duris galite rasti svetainėje http://www.barborr.lt/durys/lauko-durys/. Čia kiekvienas savo namais besirūpinantis šeimininkas ras tinkamiausias jam duris.

Skirtingi šarvuotų durų apsaugos lygiai

Kad suprastume, kokie būna šarvuotų durų tipai, turime susipažinti su skirtingais šarvuotų durų saugumo lygiais. Būtent pagal šį kriterijų dažnai skirstomi ir šarvuotų durų tipai. Išskiriama 13 šarvuotų durų saugumo lygių.

Šarvuotų durų, nuo pirmojo iki septintojo saugumo lygio, neįmanoma išlaužti. Jos atsparios fiziniam poveikiui. O modeliai nuo aštuntojo iki dvyliktojo saugumo lygio – dar ir neperšaunami.

šarvo durysŠarvuotas duris dar galima klasifikuoti nedidelėmis grupėmis, priklausomai nuo pagaminimo technologijos. Tarkime, bet kurios šarvuotos pirmojo-trečiojo lygio durys bus atsparios įsilaužimams. Kalbant apie kitus šių saugumo klasių durų ypatumus, jų standartiniai išmatavimai dažniausiai bus 900*2070. Plotis apytikriai 80 mm.

Skaityti straipsnį “Šarvuotų durų tipai” »

Klasika jūsų namuose

Baldai namamsAntikvaro, istorijos ir paties jaukiausio interjero mėgėjams – klasikiniai baldai virtuvei gali tapti tuo dalyku, kuris iš tiesų užkariautų jūsų širdį. Juk virtuvė gali būti itin išraiškinga ir menanti tam tikrą laikmetį. Tam gali būti ir daromi baldai pagal užsakymą, ir perkami jau esantys ir atitinkantys klasikos standartus.

Klasika ir šiuolaikinė klasika

Visgi kalbant apie klasikinį stilių ir klasikinius baldus, reikėtų pasakyti, kad šiuolaikinė klasika, visų pirma yra ne šimtaprocentinis senovės imitavimas, o jos derinys su šia diena. Gal stovės čia antikvarinė komoda, o šalia jos – puiki nauja technika. Nereikia stengtis visko padaryti senovišku, negalima ignoruoti laikų pokyčių. Nebent jūs planuojate virtuvėje filmuoti kostiuminę dramą apie senus laikus.

Laiptai

Jeigu virtuvės erdvė dar nenumatyta, siūloma rinktis tokią, kurioje šalia būtų sraigtiniai laiptai. Senoviniai laiptai su suktais ir gražiais mediniais turėklais, gali būti svarbiausiu interjero akcentu, kuriant klasikinį stilių. Žinoma, jeigu virtuvė yra tokioje erdvėje, kur laiptų nereikia, tai jų vien dėl grožio nepastatysi. Klasikiniai baldai virtuvei, kaip ir visos kitos interjero detalės, pirmiausia turi funkcionuoti.

Krėslas arba fotelis

Skaityti straipsnį “Klasika jūsų namuose” »

Namų šiltinimo ypatybės

Vienas iš paprastų būdų šildyti namus – akmens vata. Ji leidžia tikrai labai lengvai apšildyti namus ir pajausti, ką tai reiškia šilti ir saugūs namai.

Nedegi šildymo medžiaga

Namo apšiltinimasŽiemą gaisrai kyla dėl įvairių priežasčių. Pirmiausia gyvenamųjų namų savininkai šildosi tikrai per daug. Jeigu deginama labai daug kuro, tuomet užsikemša kaminas, o dėl to vėliau gali kilti gaisras. Reikia klausti – kodėl yra tiek kaitinama? Gal dėl to, kad namas visiškai nesandarus? Šiuolaikinius standartus atitinkantis gyvenamasis namas turi būti tinkamai apšiltintas. Tada nereikės ir tiek kūrenti. Jeigu tvarkingai apšiltinimams sudėta akmens vata, tada nereikės tiek kūrenti. Tačiau yra ir dar viena pusė – gaisras taip pat gali kilti ir įsidegti arba ne. Jeigu namas šiltintas nedegia medžiaga, tuomet akmens vata tą gaisrą gali netgi sustabdyti. Tačiau, jeigu tarpuose tarp sienų supiltos kokios skiedros ar spaliai – jis supleškės labai greitai.

Kas šildo namus

Skaityti straipsnį “Namų šiltinimo ypatybės” »

Kuo skiriasi elektros generatorius ir pakrovėjas

Jeigu nežinote, kuo skiriasi elektros generatoriai ir pakrovėjai – metas išsklaidyti abejones ir išsiaiškinti, kas yra kas.

Generatorius

GeneratoriaiIš kur pas mus ateina elektra? Elektros gavimo būdų yra įvairių. Gali ji atsirasti ir iš vėjo, ir iš vandens judėjimo, ir iš saulės energijos. Alternatyvi, žalioji energetika yra sveikintinas dalykas, tačiau ji, deja, dar mums yra šiek tiek per brangi. Vienur yra didžiulės elektros generavimo sistemos, kai kur kartais naudojami tiesiog nedideli portabilūs elektros generatoriai. Pavyzdžiui, festivaliui miškuose įgarsinti arba kioskui paduoti elektrą mieste. Generatorius nekaupia elektros – jis pats ją generuoja. Ji generuojama kažkokio judesio pagalba, pavyzdžiui, sukant tam tikrą turbiną. Saulės energija generuojama saulės šviesą konvertuojant į kilodžiaulius. Tačiau šia energija bus galima naudotis tik su specialia įranga. Taigi, generatorius yra nesiliaujantis gamybos aparatas, visada esantis gamybos procese (kai tam palankios sąlygos). Prie jo gali būti jungiamos srovės paskirstymo jungtys, nukreipiančios srovę į skirtingus prietaisus, baterijas, elektros pakrovėjus. Taip, tokiu pagrindu yra padaryta ir mūsų gyvenime esanti didžiulė elektros tiekimo sistema. Elektra puikiai sklinda laidžia medžiaga, metalu, todėl iki mūsų ateina metaliniai laidai, apsaugoti gumos ar plastiko apvalkalais.

Pakrovėjai

Skaityti straipsnį “Kuo skiriasi elektros generatorius ir pakrovėjas” »