Pripučiami ar karkasiniai lauko baseinai: ką rinktis?

Stilingi lauko baseinai – neišsenkantis malonumų šaltinis, kuriame smagu leisti laiką su draugais ir šeimos nariais. Gerėjant ekonominei situacijai, lauke montuojami baseinai tampa nebe prabanga, o itin dažnu pasirinkimu, kurį sau gali leisti net ir vidutines pajamas gaunantys pirkėjai. Apibrėžiant populiariausių baseinų kategoriją, paprastai išskiriami pripučiami ir karkasiniai lauko baseinai.

Pripučiami baseinai: privalumai ir trūkumai

Baseinų įrengimasPripučiami baseinai yra pats paprasčiausias ir pigiausias lauko baseinų tipas – tokį baseiną galima įsirengti praktiškai bet kokio dydžio žemės sklype, nepriklausomai nuo jo reljefo. Be to, šiuolaikiniai pripučiami baseinai sumontuojami itin greitai ir paprastai. Dažniausiai tokie baseinai yra ovalūs arba apvalūs, gali turėti pripučiamą dugną arba kietesnį pagrindą. Minėtojo tipo baseinai sumontuojami vasaros pradžioje ir išleidžiami orams atvėsus.

Didžiausias šių baseinų privalumas – maža kaina ir įrengimo paprastumas. Pripučiami lauko baseinai gali būti statomi bet kurioje sklypo vietoje ir pernešami iš vienos vietos į kitą. Pripučiami baseinai gali būti įvairių dydžių ir skirtingos talpos, todėl tai puikus sprendimas šeimos maudynėms. Iš kitos pusės, šie baseinai yra lengvai ir greitai pažeidžiami, reikalauja itin didelio atsargumo. Nors pripučiamų baseinų gamybai naudojamos aukštos kokybės medžiagos, deja, praktika rodo, kad paprastai tokia įranga tarnauja vos kelis sezonus.

Karkasiniai baseinai: privalumai ir trūkumai

Surenkamos karkasinės konstrukcijos gali būti pritaikomos įvairiems eksterjero sprendimams. Lyginant su pripučiamais, šie baseinai yra kur kas patvaresni ir ilgaamžiškesni. Paprastai tokių baseinų sienos ir dugnas gaminamas iš metalo su antikorozine danga arba patvarios PVC plėvelės. Karkasiniai lauko baseinai gali būti stacionarūs arba surenkami. Pastarieji yra itin lengvai montuojami ir nereikalauja specifinių įgūdžių. Šie baseinai gali būti įvairių matmenų ir skirtingų formų. Kaip ir pripučiami, karkasiniai baseinai paprastai sumontuojami vasaros pradžioje ir demontuojami sezonui pasibaigus – šaltuoju metų laiku juos galima laikyti garaže ar kitoje rečiau lankomoje vietoje.

Stacionarūs karkasiniai baseinai sudaryti iš atskirų plieno lakštų. Paprastai tokie baseinai turi gana plačią viršutinę dalį, kuri užtikrina aukštus bendrosios konstrukcijos mechaninio standumo rodiklius. Svarbiausias tokių baseinų privalumas yra tai, kad jų nereikia demontuoti vasaros pabaigoje. Tokie baseinai džiugina patikima ir ilgaamže eksploatacija. Esminis trūkumas – gana didelė kaina, be to, stacionaraus baseino vanduo reikalaus reguliarios priežiūros – turėsite ieškoti būdų, padedančių spręsti drumzlių, prasto kvapo ir higienos klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *