Mėnesio archyvas: 2016 m. spalio mėn.

Skirtingos porceliano spalvos – skirtingai nuotaikai

Porceliano gaminiaiAr susimąstėte, kad porcelianas, iš kurio kasdien geriate, turi ne tik savo istoriją, bet ir dabartinę kuriamą nuotaiką. Visi girdėjome tai, kad jis vadinamas Kinijos baltuoju auksu, kad kadaise už porceliano gamybos paslapties atskleidimą grėsė mirties bausmė. Tačiau dabar tas produktas yra vartojamas šiais laikais. Mes nebegyvename Imperatorių ir vergovės epochoje. Esame išmanūs, dažnai skaitmeniniai. Tačiau mus kaip žmones vis tiek veikia tokie patys dirgikliai. Pavyzdžiui, spalvos. Kokios spalvos porcelianas ir iš jo pagamintas puodelis kaip mus veikia?

Baltas

Sakoma, kad balta yra tyriausia spalva. Tačiau kartu ji yra tuštuma. Ji yra niekas, net ne spalva, ji tik atspindi. Taigi, ką beįpilsite į baltą porceliano puodelį, tas ir išryškės ir įgaus labai daug svarbos, vertės. Jeigu baltame porceliano puodelyje atsiras raudonas vynas, jis bus pats svarbiausias. Jeigu ten atsidurs juoda kava – matysite tik ją. Jei supilsite žalią sriubą – ji bus pati žaliausia. Taigi, balta spalva tik sustiprina paties puodelio turinį. Tad jeigu jūsų nuotaika tokia, kad mielai dabar išgertumėte kažko gryno ir tikro skonio, tuomet rinkitės baltą porceliano puodelį.

Mėlynas

Skaityti straipsnį “Skirtingos porceliano spalvos – skirtingai nuotaikai” »

Verslo planas: atidaryti lentpjūvę

Geras verslas gali prasidėti ir nuo tokio valstietiško, ūkiško bei praktiško užsiėmimo kaip lentpjūvės. Visai nebūtinai reikia pradėti nuo miestietiškų ir stilingų dalykų, vadinamų start-up'ais. Paprasčiausia lentpjūvė gali būti nuostabi idėja, jeigu yra gerai ištyrinėta, kad tam tikroje rinkoje ji bus reikalinga.

Miškingos vietovės

Pirmoji mintis, dėl ko apskritai kilo noras daryti tokį verslą, tai nuolatinis buvimas miškų apsupty. Kai gyveni tokioje miškingoje vietoje, nori nenori imi trokšti tą mišką panaudoti labiau. Ką gali daryti? Gali uogauti, grybauti, fotografuoti gyvūnus. Tačiau medžiai, mediena, tai yra tikroji vertybė. Tam tikras miško kiekis visada yra kertamas, jo vietoje užsodinamas naujas. Todėl ir man pasirodė, kad galėčiau prisidėti prie šių retinimo darbų, o kartu pradėti savo naują verslą, susijusį su lentpjūve ir medienos pramone.

Žmonėms reikia lentpjūvės

LentpjūvėsKita priežastis – kiek čia gyvenu, niekada taip ir nebuvo normaliai išspręstas lentpjūvės klausimas. Žmonės nagingi, mėgsta ką nors patys pasidaryti, o ne pirkti vienodus, fabrikinius daiktus kaip visų. Todėl ir nieko keisto, kad kiekvienam čia gyvenančiam vis kyla noras sukurti lentpjūvę. Deja, paprastai žmonės neturi pinigų investicijoms, o skolintis bijo. Kuo didesnė provincija, tuo labiau žmonės linkę spausti, užspausti, laikyti juodai dienai pinigus, bet ne paleisti į ekonomikos ratus, į judėjimą. Tačiau lentpjūvės reikia visiems. Tik pasižiūri: kiekvienas apsidžiaugtų, jeigu ji čia atsirastų. Kodėl? Visų pirma, nereikėtų vežti lentų pjauti pas tą vienintelį kaimyną, turintį normalią įrangą ir tokį baisų charakterį. Kita priežastis – patiems malkas ir lentas būtų lengviau atsigabenti. Kadangi šiaip pastaruoju metu žmonės sukaria nemažą kelią iki artimiausios lentpjūvės, kad apsirūpintų kuru. Jeigu čia bus lentpjūvė, tai iškart visi sprendimai bus lengvesni, ir žmonės, kuriems šiaip reikia tos lentpjūvės, ja ir naudosis, o ne visada kryps į tolimesnes vietas ir ten, kur kiti žmonės irgi tą patį daro.

Ryžomės atidaryti savo lentpjūvę

Skaityti straipsnį “Verslo planas: atidaryti lentpjūvę” »

Kompiuterių remontas Vilniuje – kokie šių paslagų niuansai

Tvarko kompiuteriusNežinote kaip būtų galima surasti patikimą kompiuterių taisymo saloną? Jums tiesiog reikia naudotis internetinės paieškos teikiamomis galimybėmis. Paprasčiausiai, pagal miestą jūs galite ieškoti visų paslaugų teikėjų, o tai reiškia, kad net ir salonus ar privačius meistrus per paieškos sistemas jūs surasite gana paprastai. Jeigu gyvenate sostinėje, tai paieškos sistemoje vedate terminą „kompiuterių remontas Vilnius“ ir viskas. Tada jūs gausite nuorodas į skelbimų portalus arba tiesiogines nuorodas į salonų ar meistrų internetines svetaines. Ten ir bus pateikiama visa informacija apie teikiamas paslaugas bei jų įkainius. Tiesa, ne visada reikėtų rinktis pirmuosius rezultatus – kartais ir žemiau esančios svetainės pateikia naudingą informaciją apie kompiuterių salonų pasirinkimą.

Rinkdamiesi saloną ar privatų meistrą, būtinai įsitikinkite, kad jis teikia jums reikalingas paslaugas. Pavyzdžiui, kai kurie privatūs meistrai dirba tik su programinės įrangos sutrikimais t.y. ją instaliuoja, perrašo, konfigūruoja ir t.t. Bet, kiti salonai gali pasiūlyti daug didesnį paslaugų sąrašą – jie gali pasiūlyti ir fizinių gedimų šalinimo paslaugas. Tai reiškia, kad jie pataisys jūsų kompiuterį jeigu jis sugedo dėl kažkokių fizinių smūgių ar tiesiog dalių nusidėvėjimo. Salonuose gali būti pakeičiamo visos dalys į naujas ir geresnes. Be abejo, itin svarbu akcentuoti, kad remonto paslaugų įkainiai priklauso ir nuo pačių dalių.

Skaityti straipsnį “Kompiuterių remontas Vilniuje – kokie šių paslagų niuansai” »

Kaip atrodo sėkinga šiuolaikiška svetainė

Kas laukia tada, jeigu sukuri naują veiklą? Pirmiausia visada būtinas svetainiu kurimas. Jeigu neturi susikūręs savo svetainės, tai turi susikurti ją kuo greičiau. Jeigu turi seną svetainę – reikia ją atnaujinti. Viskas keičiasi, ir mados internete yra labai aktualus dalykas. Pakalbėkime šiek tiek apie tendencijas, kuriomis turėtų vadovautis svetainiukurimas, ir kurios turėtų būti itin aktualios kiekvienam žmogui, norinčiam turėti patrauklius web dizaino sprendimus, taip pat funkcionalią svetainę.

Tekstai

Kuriame svetainesNorint suprasti, kokie tekstai madoje, verta pažvelgti į interneto raidos istoriją. Iš pradžių internetas buvo tuščias, ir kas jame be atsirastų, tas buvo įdomu ir pasiekiama. Vėliau ėmė daugėti interneto svetainių ir tame turinyje išsivystė konkurencija. Jai didėjant, dar atsirado ir daug interneto šiukšlių. Interneto turinys pasidarė neįtikėtinai didelis, ir galiausiai tekstai tampa kažkokiu mišku. Pastaruosius du tris metus internete madinga buvo jau labai mažai teksto ir daugiau vaizdo, tokias madas išprovokavo, žinoma, vaizdinis posūkis – tas dalykas, dėl kurio mes išgyvename labai daug įvairių dalykų, susijusių su pasaulio skirtumais. Vaizdai jau yra vienas svarbiausių dalykų. Tačiau per šiuos kelis metus žmonės pavargo nuo tokio skysto turinio, kai pateikiami tik pagrindiniai temos bruožai, daugiau paveikslėlių, ir informacijos tenka toliau ieškoti internete, užterštame klaidinančia informacija. Tad galų galiausiai, vėl į madą grįžo ilgi, labai argumentuoti ir išsamūs tekstai interneto svetainėse.

Išvaizda

Skaityti straipsnį “Kaip atrodo sėkinga šiuolaikiška svetainė” »

Ar visi parduoda mišką su žeme?

Lietuvoje prekyba mišku itin sparčiai populiarėja, tai tarsi net atskira verslo sritis. Todėl dažnas lietuvis turintis šiek santaupų, galvoja, kad jas vertėtų investuoti į mišką. Panaršius internete ar spaudoje „už akių“ dažnai užkliūva skelbimai – „parduoda mišką“. Taigi ką turėtų žinoti, kiekvienas perkantis ir parduodantis mišką.

Parduoda mišką su žeme ar be jos?

Pirmiausia labai svarbu išsiaiškinti ar parduodamas miškas su žeme ar be jos. Jei miškas parduodamas be žemės, tuomet galima sakyti, parduodama tik mediena. Jums reiktų mišką iškirsti, o medieną parduoti. Iš to ir gaunamas pelnas. O jei svajojate apie ilgalaikę investiciją, tuomet ieškokite kas parduoda mišką su žeme. Tik labai svarbu žinoti, kad nusipirkę mišką juo turėsite rūpintis, jį prižiūrėti. O tau užima nemažai laiko. Kad ir po praūžusios vėtros turėsite pašalinti visu išvirtusius medžius. Šiam darbui prireiks ne tik jūsų noro ir entuziazmo, bet ir darbo jėgos: reiks pasamdyti techniką, žmones, kurie pagelbės išvalyti mišką.

Miškotvarkos projektas

Skaityti straipsnį “Ar visi parduoda mišką su žeme?” »