Geodeziniai matavimai: klausimai ir atsakymai

Kam reikalingi geodeziniai matavimai?

Geodeziniai matavimaišie matavimai reikalingi tuomet, kai norima nuosavą žemės sklypą padalinti ar sujungti – tam svarbu žinoti tikslias savo sklypo ribas bei jo plotą. Taip pat šie matavimai bus reikalingi ir tuomet, kai norima pakeisti sklypo naudojimo paskirtį.

Kokia šių matavimų kaina?

Paprastai kaina svyruoja nuo šimto iki kelių šimtų litų. Gana sudėtinga tiksliai pasakyti, kiek tai gali kainuoti, nes kaina priklauso nuo vietovės, kurioje yra sklypas, taip pat ir nuo jo dydžio bei metų laiko, kada atliekami matavimai. Paprastai vasaros laikotarpiu kainos šokteli į viršų, taigi, jei norite sutaupyti, kadastriniai matavimai turėtų būti atliekami kitais metų laikais. Taip pat svarbu žinot ir tai, kad jei sklypas yra gana didelis, jo matavimo kaina už kvadratinį metrą paprastai mažėja, taigi, neverta baimintis, kad tai kainuos labai brangiai.

Kokie dokumentai reikalingi, norint atlikti matavimus

Reikės pateikti sklypo nuosavybę įrodančius dokumentus, taip pat ir pastatų (jei tokių yra) nuosavybę patvirtinančius dokumentus, žemės sklypo planą bei savininko asmens dokumento kopiją.

Kiek laiko užtrunka matavimai?

Tai – ana ilgas procesas. Visų pirma, matininkas atliks sklypo matavimus, tuomet Nacionalinės žemės tarnyba ir Registrų centras atliks patikrą. Kiekvienas iš šių etapų gali užtrukti tam tikrą laikotarpį, taigi, kol bus atlikti ir patvirtinti matavimai gali praeiti mėnuo ar keli mėnesiai.

Kaip išsirinkti matininką?

Šiandien savo paslaugas siūlo tikrai nemažai matininkų, tačiau ne visada galima būti užtikrintiems, kad jų atliekamos paslaugos tikrai yra profesionalios. Paskutiniu metu vis daugėja skelbimų, kuriuose siūloma pasinaudoti šiomis paslaugomis, tačiau tuo aklai pasikliauti negalima. Rekomenduojama visų pirma kreiptis į įmones, siūlančias tokias paslaugas – taip bus kur kas patikimiau.

Taigi, jei orite, kad geodeziniai matavimai būtų atliekami kuo pigiau, patartina į matininką kreiptis ne vasaros laikotarpiu. Kai išsirinksite matininką, galite pasiteirauti dėl preliminarios kanos – paprastai ji ženkliai nesiskiria nuo to, kiek iš tiesų teks sumokėti pinigų. Nepamirškite, kad matavimai gali kie užtrukti, todėl, jei jums reikia šios paslaugos, nedelskite ir užsisakykite ją iš anksto.

1 komentaras

  1. Sveiki, norėčiau pasiteirauti ko reikėtų ir kiek tai kainuotų:
    Vilniaus mieste yra 9,5arų sklypas (paskirtis sodų), sklypas turi du bendrasavininkus, sklypas suformuotas is seniau buvusiu dviejų sklypų. 2007m atlikti sklypo geodeziniai matavimai, yra detalus planas su antspaudais (matyt tuomet teritoriją ir buvo sujungta į vieną bendrą sklypą), ko reikėtų norint padalinti sklypą į dvi lygias dalis abiems bendrasavininkams po lygiai, kiek tai kainuotų ir kiek laiko užtruktų? ačiū už atsakymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *