Mėnesio archyvas: 2014 m. balandžio mėn.

Medinės pertvaros – vienas geriausių pasirinkimų

Medinės pertvaros šiandien pasirenkamos gana dažnai, ir tam yra savų priežasčių. Tai gali būti vienu geriausiu pasirinkimu, kuomet norima padalyti kambarį į dvi dalis, o taip pat ir atskirti kitas patalpas bei įrengti sieninę spintą. Medinė pertvara visada atrodo tikrai estetiškai, todėl tai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu tiems, kurie rūpinasi nepriekaištingu savo namų interjeru.

medinės pertvarosKartais tenka gerokai pasukti galvą, kaip namuose sutaupyti vietos, ir tinkamai išnaudoti visą turimą plotą. Tokiu atveju sprendimų gali būti ne tiek ir mažai, tačiau medinė pertvara yra vienas geriausių pasirinkimų, kuris tikrai pasiteisina, be to, kainuoja ne taip brangiai, kaip kartais manoma. Medinė pertvara paprastai gaminama pagal individualų užsakymą, taigi, jums netenka sukti galvos, kaip įsirengti sieninę spintą ar kaip pertverti kambarį.

Skaityti straipsnį “Medinės pertvaros – vienas geriausių pasirinkimų” »

Pirkti naują ar naudotą automobilį?

Be auto transporto priemonių, ko gero, nei vienas iš mūsų neįsivaizduojame savo gyvenimo. Automobiliai suteikia didelį komfortą, nes taupo laiką ir gali mus bet kada nugabenti į reikiamą vietą. Kai ateina laikas parduoti seną automobilį ir pirkti naują, iškyla pagrindinis klausimas – ar pirkti naują iš salono ar naudotą? Žinoma, atsakymas dažniausiai priklauso nuo Jūsų finansinių galimybių, bet yra ir kitų aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti nepriklausomai nuo to, kiek pinigų galite išleisti pirkdami transporto priemonę.

automobiliu supirkimasNusipirkę naują automobilį, Jūs gausite šiuos privalumus:

  1. Naujas automobilis yra idealiai geros būklės, nepatyręs avarijų, todėl turi garantiją.
  2. Nauji automobiliai dažniausiai turi daugiau naujų technologijų (jei pirksite naujų metų naudotą automobilį šį privalumą taip pat turėsite).
  3. Naują automobilį yra lengviau prižiūrėti, nes pradžioje jam visiškai nereikia jokio remonto.

Tačiau, kad ir kiek privalumų gali suteikti naujas automobilis, vis dėlto, daugelis žmonių Lietuvoje negali sau leisti pirkti naujos transporto priemonės, todėl tenka ieškoti geros būklės dėvėto automobilio. Geriausia, jei kažkas iš Jūsų pažįstamų rato parduoda automobilį – šiuo atveju, Jūs pažįstate savininką ir žinote, kad automobiliu buvo tinkamai rūpintąsi. Tik tada Jūs dažniausiai perkate, atsižvelgdami į transporto priemonės išsilaikymo būklę ir neturite galimybės išsirinkti savo norimos markės automobilio.

Skaityti straipsnį “Pirkti naują ar naudotą automobilį?” »

Kokią tvorą įsirengti prie savo namų?

tvoru gamybaVisais laikais tvoros turėjo neatsiejamą apsaugos funkciją ir buvo gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Atėjus laikui nuspręsti, kokią tvorą įsirengti savo namuose, reikia bent šiek tiek susipažinti su prieinamomis galimybėmis. Labiausiai viskas priklauso nuo Jūsų biudžeto ir stilistinių poreikių:

  1. Vinilo tvoros. Jos yra gana populiarios, nes šių tvorų gamyba gali būti įvairaus stiliaus ir apdailos. Jos yra labai gražios, tačiau nėra ilgaamžės, kartais reikia jas perdažyti, esant stipriam vėjui jos gali lūžti. Nedidelė žala gali būti nesunkiai sutvarkoma, tačiau daugeliu atveju tvorą paprasčiausiai tenka keisti nauja. Šių tvorų montavimas yra gana sudėtingas: bėgiai yra tvirtinami specialiais laikikliais, veržimo detalėmis. Dažnai tenka stiprinti tvorą betono arba metalo sutvirtinimais. Vinilą yra sunku perdirbti, todėl jis yra laikomas nedraugiška aplinkai medžiaga.
  2. Medinės tvoros. Šios tvoros yra bene dažniausiai pasirenkamos gyvenamųjų namų teritorijos aptvėrimui. Didelis privalumas – jas galima dažyti įvairiomis spalvomis ir rinktis iš skirtingo medžio įvairovės. Medinės tvoros yra pigesnės už vinilo, o tinkamai sumontavus, jos gali gana ilgai laikytis. Kita vertus, mediena reikalauja daugiau priežiūros nei kitos medžiagos. Keletą kartą per metus tvorą reikia plauti, kas trejus, ketverius metus – perdažyti. Dėl didesnės priežiūros, finansine prasme, medinės tvoros galiausiai pasidaro brangios.
  3. Segmentinės tvoros. Daugeliu atžvilgiu šios tvoros turi geriausias visų medžiagų savybes. Jos siūlo neprilygstamą ilgaamžiškumą ir minimalios priežiūros reikalavimus. Standartiškai tvorų gamyba yra cinkuoto plieno, aliuminio ar kokio kito metalo derinio ir padengta miltelių sluoksniu. Atsiradus rūdims, tvorą galima nupoliruoti, koroziją galima slopinti gruntu arba perdažyti. Bet iš esmės priežiūra reikalauja labai nedaug laiko – tereikia retkarčiais praplauti tvorą su vandens žarna. Net ir po daugelio dešimtmečių segmentines tvoras galima perdirbti.
  4. Tvoros tinklai. Galbūt iš pažiūros ir nepanašu į tvorą, tačiau tai suteikia vieną didelį privalumą: puikiai apsaugo nuo aplinkinių įsibrovėlių ir tuo pačiu yra permatoma, todėl neužgožia Jums išorinio vaizdo. Šis tvorų tipas nereikalauja daug priežiūros, yra patvarus ir ekonomiškas. Tvoros montavimas yra labai paprastas, o nusidėvėjus,ją visada mielai supirks metalo supirkėjai, todėl, kad ji yra perdirbama. Tvoros tinklai be praktiškumo suteikia ir stiliaus pasirinkimo galimybę: galite rinktis įvairaus dydžio skyles, vielų storį, apdailos spalvą. Sumontavus miškinguose vietose, tvoros gali būti beveik nematomos.

Drabužiai: kur pirkti?

Atšilus orams turbūt kiekvienas pagalvoja apie savo garderobo atnaujinimą. Gana dažnai iškyla klausimas, kur gali būti perkami drabužiai, kad jų kokybė būtų puiki, o kaina – prieinama. Galimi keli būdai, kur galima būtų įsigyti drabužius, taigi, koks sprendimas galėtų būti pats geriausias?

drabužiaiKai norima sutaupyti pinigų, gana dažnai pasvarstoma apie keliavimą į turgų, tačiau toks sprendimas pasiteisina tikrai ne visada. Nors čia tikrai galima rasti gana gausų prekių pasirinkimą, tačiau jų kokybė tikrai ne visada tokia puiki, kaip norėtųsi, taigi, vertėtų apsvarstyti ir kitus galimus pasirinkimus.

Drabužių parduotuvėse galima rasti gausų drabužių pasirinkimą, ir čia parduodami rūbai bus tikrai patys madingiausi bei atitinkantys sezoną. Nors kartais manoma, kad drabužių parduotuvėse kainos yra gana aukštos, tačiau tai tikrai nėra tiesa, ir galima rasti aukštos kokybės rūbų už gana žemą kainą.

Skaityti straipsnį “Drabužiai: kur pirkti?” »

Ar elektroninės knygos turi ateitį?

Šiame aukštų technologijų amžiuje mėgstame skaityti ir gauti informaciją iš ekrano – tai yra įprastas reiškinys kiekvieną dieną daugelio iš mūsų gyvenime. Knygos yra vis labiau padedamos į šalį, kadangi daugeliui žmonių patogiau ieškoti informacijos per kompiuterį. Tačiau jau dešimtį metų vis populiarėjo toks išradimas kaip elektroninės knygos – jas galima laikyti savo kompiuteryje, išmaniajame telefone. Elektroninės knygos tampa vis dažnesniu šiuolaikinių knygų formatu – kokios yra pagrindinės to priežastys?

Į vieną kompiuterį – nors ir tūkstantis knygų

knygosTikros, standartinės knygos gali užimti labai daug vietos mūsų namuose, biure ar kokioje nors specialioje patalpoje. Įdomu tai, kad dabar į paprastą arba planšetinį kompiuterį galite sutalpinti tiek daug knygų, kiek nesutalpintumėte dviejuose erdviuose kambariuose. Taip yra todėl, kad įprastos knygos būna .PDF arba .EPUB formatais, kurie yra visai nedideli – jie gali užimti net mažiau nei viena įprasta .MP3 formato daina. Toks kompaktiškumas leidžia į vieną kompiuterį sutalpinti labai didelį knygų skaičių. Žinoma, reikia paminėti ir tai, kad dabar tokias knygas nesunkiai gali nuskaityti ir daugelis MP3 grotuvų, planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų. Vadinasi, elektroninės knygos gali būti su jumis praktiškai bet kur, kur tik turite vieną iš šių elektroninių prietaisų.

Taip pat labai populiarūs ir specialūs elektroninių knygų skaitytuvai, kuriuos dabar galima įsigyti labai nebrangiai, o jų asortimentas yra nemažas, kadangi bandoma prisitaikyti prie skirtingų skaitytojų poreikių. Pavyzdžiui, dabar labai populiarūs elektroninių knygų skaitytuvai, kurie palaiko E-Ink technologiją. Su šia technologija, knygų skaitymas iš šio skaitytuvo atrodo kur kas natūralesnis – įprastesnis tradicinės knygos skaitymui. Be abejo, tai daug labiau patinka daugeliui skaitytojų, kurių akys yra jautrios ekranams.

Negana to, tokie elektroninių knygų skaitytuvai turi tokias papildomas funkcijas kaip nežino žodžio paieška internete arba vertimas į suprantamą kalbą. Dėl šių priežasčių, nesunku suprasti, kodėl skaitmeninės knygos dabar tokios populiarios.

Skaityti straipsnį “Ar elektroninės knygos turi ateitį?” »