Profesionalūs peiliai kasdienai: ką rinktis, kad netektų gailėtis?

Kokybiškas peilis – nepakeičiamas įrankis kasdienėje virtuvėje, kelionėse ir žygiuose. Tiesa, išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį peilį nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Peilių gausa stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Be to, daugelis pirkėjų mano, kad profesionalūs peiliai kainuoja labai daug, o savo kokybe nėra pranašesni už pigiuosius analogus. Šios srities ekspertai teigia, kad toks požiūris toli gražu neatitinka realybės. Nors ne visada būtina vadovautis kainos aspektu, kokybės kriterijus turėtų būti svarbiausias žingsnis, padedantis priimti galutinį sprendimą.

Kodėl gamintojas yra svarbu?

PeiliaiJei ieškote išties kokybiško peilio, kuris jums tarnautų ne vienerius metus, rinkitės žinomo vardo gamintoją, kuris investuoja į kokybę ir nuolatinį produkcijos gerinimą. Rinkdamiesi nežinomą gamintoją, visada rizikuosite – paprastai tokie peiliai greitai praranda aštrumą, yra sunkiai galandami, turi nepatogią rankeną ir padidina susižeidimų riziką. Ir čia verta prisiminti kainą – geras peilis iš tiesų kainuos daugiau. Rinkdamiesi pigų variantą, gausite peilį, kurio viename ar kitame gamybos etape buvo sutaupyta.

Šiuo metu žinoma daugiau nei 200 garsių peilių gamintojų. Priklausomai nuo konkrečios gamybos krypties, pirkėjams siūlomi peiliai virtuvei, medžioklei, turizmui, laisvalaikiui ir t. t. Peilio paskirtis nulemia ir įrankio gamybines medžiagas, dizaino sprendimus, naudojimo patogumą. Kolekciniai peiliai puošiami subtiliais ir prabangiais dizaino elementais, yra graviruojami, inkrustuojami.

Peilio pasirinkimo kriterijai

Rinkdamiesi peilį, racionaliai apibrėžkite savo poreikius. Nepamirškite vadovautis auksine taisykle: tai, kas tinka visiems, paprastai netinka niekam. Jei norite vieno peilio, kuriuo galėtumėte ir pjaustyti daržoves, ir naudotis žygio metu, greičiausiai, nusivilsite – skirtingos kategorijos peiliai naudojami atskiriems darbams.

Kitas svarbus peilio pasirinkimo etapas – įrankio geležtės ir rankenos įvertinimas. Peilis turi būti patogus jūsų rankai. Natūralu, kad vyrui tinkantis peilis gali visiškai nepatikti moteriai ir atvirkščiai. Nors konkretus pasirinkimas priklauso nuo individualios situacijos, siūlome rinktis peilį, kurio rankena neslystų tarp pirštų ir būtų patogi laikyti. Šiuo atveju reikia prisiminti, kad įvairūs dekoro elementai dažniau trukdo, nei suteikia realios naudos. Vertindami geležtę, didžiausią dėmesį skirkite jos gamybinėms medžiagoms ir suformuotiems ašmenims.

Profesionalūs peiliai ilgą laiką išlaiko pradinį aštrumą, be to, yra lengvai ir greitai galandami. Primename, kad siekiant optimaliausio rezultato ir ilgaamžio peilio tarnavimo, negalima leisti geležtei atšipti – jei pastebėjote, kad peilis pjauna prasčiau, atlikite galandinimo darbus. Tiesa, galąsti peilį gali ne kiekvienas – šiam darbui reikia specialių žinių, profesionalaus galąstuvo ir patirties. Netinkamai galandant, galima visiškai sugadinti geležtę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *