Šarvuotų durų tipai

Ne visos metalinės durys yra šarvuotos. Šarvuotų durų konstrukcija itin sudėtinga, nes jos turi atlaikyti galimą pasikėsinimą įsilaužti į buto ar namo, kuriame yra įrengtos, vidų. Taigi, kas tos šarvuotos durys? Kokybiškos šarvo durys, kaip jau minėjome, pasižymi sudėtinga konstrukcija, yra aprūpintos apsaugos nuo įsilaužimo, gaisro ir šaunamojo ginklo sistemomis.

Aukščiausius reikalavimus atitinkančias šarvuotas lauko duris galite rasti svetainėje http://www.barborr.lt/durys/lauko-durys/. Čia kiekvienas savo namais besirūpinantis šeimininkas ras tinkamiausias jam duris.

Skirtingi šarvuotų durų apsaugos lygiai

Kad suprastume, kokie būna šarvuotų durų tipai, turime susipažinti su skirtingais šarvuotų durų saugumo lygiais. Būtent pagal šį kriterijų dažnai skirstomi ir šarvuotų durų tipai. Išskiriama 13 šarvuotų durų saugumo lygių.

Šarvuotų durų, nuo pirmojo iki septintojo saugumo lygio, neįmanoma išlaužti. Jos atsparios fiziniam poveikiui. O modeliai nuo aštuntojo iki dvyliktojo saugumo lygio – dar ir neperšaunami.

šarvo durysŠarvuotas duris dar galima klasifikuoti nedidelėmis grupėmis, priklausomai nuo pagaminimo technologijos. Tarkime, bet kurios šarvuotos pirmojo-trečiojo lygio durys bus atsparios įsilaužimams. Kalbant apie kitus šių saugumo klasių durų ypatumus, jų standartiniai išmatavimai dažniausiai bus 900*2070. Plotis apytikriai 80 mm.

Tokias šarvuotas duris galima drąsiai įrenginėti kiekviename statistiniame bute ar individualiame name, kurie nereikalauja papildomų (kur kas sudėtingesnių ir, dėl to, ne visiems reikalingų) saugumo priemonių. Jeigu tokias duris aprūpinsite ir kokybiška spyna, anaiptol ne kiekvienas piktavalis sugebės jas įveikti. Dar viena patikimos apsaugos paslaptis ta, kad reikia kokybiškai sumontuoti lauko duris, be jokių nereikalingų tarpų. Tada vagis neišjudins durų rėmo ir nesugebės sugadinti užrakinimo mechanizmo.

Penktojo-septintojo saugumo lygių durys gali skirtis išmatavimais, o jų plotis siekia iki 120 mm. Planuojantiems įsigyti šio saugumo lygmens šarvuotas duris, derėtų žinoti, kad daugeliu atvejų toks durų tipas, dėl išskirtinio uždarymo mechanizmo, itin sunkiai įveikiamas vagims. Šio uždarymo mechanizmo neįmanoma išgręžti, naudojant kokius nors įrankius. Reikėtų gręžti duris trijose-keturiose vietose, o tam vagys dažniausiai neturi nei laiko, nei jėgų. Tokio tipo šarvuotos lauko durys dažniausiai aprūpinamos dvejomis spynomis. Tai taip pat yra papildomas saugumo garantas.

Kulkoms atsparių durų konstrukcija papildyta dar ir apsauginėmis plokštėmis arba grotomis. Taip pat į šias duris montuojami kaiščiai, apsaugoti nuo nupjovimo. Durų plotis prasideda nuo 80 mm, bet gali ir viršyti šį skaičių. Spynos kulkoms atspariose duryse dažniausiai būna seifinės.

Koks šarvuotų durų tipas reikalingas Jums?

Šarvuotos lauko durys – šiuo metu, patikimiausia apsauga nuo vagysčių ir įsilaužimų į namus. Tačiau, turbūt jau supratote, kad statistiniam gyventojui, norinčiam apsaugoti namų turtą, užtenka įsirengti šarvuotas duris, kurių saugumo lygis – nuo pirmojo iki ketvirtojo. Aukštesnis saugumo lygis reikalingas tik išskirtiniais atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *