POS sistemos programinė įranga restoranams, kavinėms ir baramss

POS programinė įrangaJei valdote ne mažą kaimo užeigą, o populiarų restoraną, kavinę ar barą, kuriuose kasdien apsilanko daug žmonių, tikriausiai jau mąstote, kad jūsų veiklai reikalinga POS sistema – kompiuterinė kasos sistema su modernia technine įranga ir POS sistemos programine iranga. Tai specialus kompiuteris su prijungtu kasos kvitų spausdintuvu, banko kortelių skaitytuvu ir liečiamu ekranu, kuriame kasininkas gražioje vartotojo sąsajoje gali rinktis pardavimui maistą, gėrimus ir kitas prekes, pritaikyti nuolaidą klientui bei priimti atsiskaitymus grynaisiais ir kreditine ar debetine banko kortele.

Dėl POS techninės įrangos nelabai yra ką diskutuoti – yra daugybė standartinių sprendimų, puikiai tenkinančių daugelio verslų poreikius, tereikia žinoti, kokie parametrai ir dizainas tenkina. Daug kebliau su programinės įrangos pasirinkimu. Nors taip pat yra ir sprendimų maitinimo įstaigoms ar parduotuvėms, tačiau dažniausiai tenka juos gerokai adaptuoti konkrečios įmonės veiklai. Todėl dažniausiai einama kitu keliu – verslo procesų valdymui diegiama verslo valdymo sistema su POS galimybėmis, pavyzdžiui „Odoo“. Kitaip tariant, dauguma verslų, įsidiegdami verslo valdymo sistemą, iš esmės keičia savo darbo metodus, juos optimizuoja, o POS yra tik nedidelė šių modernių pokyčių dalis.

Kokią naudą duoda POS programinė įranga?

Visų pirma – tai galimybė geriau aptarnauti klientus, įdiegti lojalumo programas. Antra – galimybė geriau planuoti pardavimus, sekti tendencijas, kadangi prekybą vykdant kompiuterizuotai, atsiranda galimybė gauti pardavimų ataskaitas akimirksniu. Pavyzdžiui, galima matyti, kiek per savaitę ar mėnesį suprekiaujama kiekvienos prekės ir pagal tai geriau planuoti tiekimą, pajamas. Palengvėja darbas ir personalui – kasininkui ar barmenui nebereikia mintinai išmokti daugybės prekių ar patiekalų kainų, kadangi visą šią darbui reikalingą informaciją randa vaizdžiai pateiktą spalvotame ekrane. Prekės patogiai suskirstytos į prekių grupes (pvz., užkandžiai, kepsniai, gaivieji gėrimai, alkoholiniai gėrimai) bei atvaizduotos nuotraukomis dar greitesniam radimui. Žinoma, esant reikalui, galima naudoti ir brūkšninio kodo skaitytuvą, bet tai labiau pritaikoma mažmeninėje prekyboje, o ne maitinimo sferoje.

Na, ir nepaminėtas vienas iš esminių privalumų – POS sistema leidžia spausdinti užsakymus virtuvei – padavėjas ar barmenas savo darbo vietoje suveda kliento užsakymą, o restorano virtuvėje stovintis spausdintuvas jį išspausdina. Virtuvės zonoje gali būti ir liečiamas ekranas, kuriame matosi visi gaminami užsakymai, kurie poros mygtukų paspaudimu pažymimi kaip atlikti. Tokiu būdu darbas ne tik pagreitėja, bet ir išvengiama klaidų, užsakymų sumaišymo, pavyzdžiui, vien dėl tokios kvailos priežastis, kaip neįskaitomas padavėjos raštas.

Kaip matote, POS restoranams ar kavinėms gali gerokai palengvinti darbą, padaryti jį modernesnį bei konkurencingesnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *