Kokio miško kirsti nevalia?

Tokios priemonės kaip http://miskams.parkutechnika.lt/produktas/trico-repelentas/ tikrai padės kiekvienam, norinčiam saugiai kirsti mišką. Tačiau ar kiekvieną mišką kirsti vienodai galima? Ar yra miškas, kurio kirsti tiesiog nevalia? Žinoma, kad yra, tad šiek tiek apie tai.

Nacionaliniame parke reikės daugiau leidimų

Miško technikaJei norite, kad grandininis pjūklas užkauktų tikrame dideliame nacionaliniame parke, tuomet reikės pasistengti, kad tai įvyktų. Nacionaliniai parkai – tai itin gamtosaugininkų saugomos teritorijos. Tai mūsų šalies vertybė. Gamta ir gamtos prieglobstis – nepaprastai mums visiems reikalingas dalykas, apie kurį turėtume nepamiršti niekada kaip apie svarbų dalyką. Taigi, jeigu norite nacionaliniame parke kažką kirsti, teks gauti daugiau leidimų ir galbūt ne visais atvejais galėsite kirsti mišką. Todėl turėdami tokios žemės, nusiteikite, kad tai nebus taip jau lengvai gaunamos medienos išteklius. Reikės daug ką su daug kuo suderinti.

Svetimo miško

Kaip negalima liesti jokio kito svetimo turto, taip negalima ir svetimo miško kirsti. Nesvarbu, kad jums galbūt atrodo, jog viskas galima, bet tikriausiai taip nėra. Taigi, dėl svetimo miško pamirškite – jo nekirsite. Nebent kažkas jus pasamdys tam miško kirtimui ir tuomet tą darysite. Aišku, svetimame miške galima daug ką daryti: vaikščioti laisvai, vedžiotis šunis, grybauti, uogauti. Taip pat negalima savo miško būti apsitvėrus, dėl to ir galite ten klajoti laisvai. Tačiau negalima jo kirsti.

Jaunas geras miškas

Jeigu jūsų grandininio pjūklo taikinyje atsidūrė jaunas geras sveikas miškas – galbūt teks savo planus pakeisti. Mat geras jaunas miškas taip pat negali būti taip lengvai kertamas. Turite apie tai pagalvoti, turite tai žinoti, ko negalima daryti. Jauno miško paskirtis – augti toliau, žaliuoti, kol jis pasieks tokią stadiją, kada jau bus tikrai brandus ir be pradedantis pats griuvinėti. Štai tuomet ir bus galima tokį mišką iškirsti. Bet jūs galbūt to laiko jau ir nesulauksite.

Miško kirtėjo patirtis

Neseniai dalį savo miško iškirtęs Vidas sako, kad tai buvo įdomus užsiėmimas. „Miško turiu nedaug. Jo dalį netoli vandens telkinio pirkau turizmo tikslais. Tačiau reikėjo keliose vietose padidinti plotą automobiliams statyti, žmonėms kempingo zoną padaryti. Dėl to ir teko keliose vietose šiek tiek iškirsti. Iš viso iškirtau apie 40 pušų. Kas apskritai nėra daug, bet man pačiam tai buvo didžiulis įspūdis. Toks darbas su grandininiu pjūklu tikrai įsirėš visam gyvenimui į mano galvą“, – sako miško kirtėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *