Namo akustika: ko jūs nenorite girdėti

Akustikos vertinimasProjektuojant, statant bei įrengiant arba renovuojant tikrai kokybiškus namus, svarbu ne tik namo sandarumas ir šilumos nepralaidumas, bet ir akustiniai matavimai. Gyvenantieji senuose tarybiniuose daugiabučiuose puikiai žino šios problemos garsą. Tai visų aplink gyvenančių kaimynų garsai, kurių pašalinti tiesiog neįmanoma. Visą laiką tenka girdėti, kas ką veikia už sienos, už perdangos ar už lango. Kokių garsų iš kaimynų jūs tikrai nenorėtumėte girdėti savo bute?

Kaimynų barnių

Kia vyksta naujo namo pridavimas, šiais laikais jau yra tokie reikalavimai, kad namas būtų labai gerai apšiltintas, taigi, nepralaidus ir garsui. Tad tikėtina, kad kokybiškas naujas daugiabutis nepraleis kaimynų barnių. Visi kartais pasipykstame, ir ta bloga energija te ne keliauja visiems aplink mus supantiems. Geriau ji išsisklaidytų, o ją pakeistų susitaikymas. Tačiau kartais norime to ar ne, per viršų, apačią ar dar kažkur girdime kaimynų barnius. Nesinori to girdėti, tačiau kartais tenka. Jeigu ir jums kartais taip būna, ieškokite kito būsto. Kita vertus, labai baisius barnius, kur vyksta ir smurtavimai bei girtavimai, girdėti galbūt ir verta.

Kaimynų miegamojo

Taip pat akustiniai matavimai turėtų rodyti gerą garso izoliaciją ir tuomet, kai norite privataus asmeninio gyvenimo. Juk tikrai nei jūs, nei jūsų kaimynai nenorėtumėte girdėti vieni kitų privačias veiklas miegamajame. Tai dalykai, kurie turi vykti tik tarp mūsų ir mums, tad kam reikėtų ten leisti kažkam to klausytis?

Ką sako kitų radijas ar televizija

Kartais gyvendami sename name pabundame ne nuo savo žadintuvo, o nuo ryto žinių garso. Susimąstome, tai primena galbūt kažką iš vaikystės, kai pažadindavo televizija, kurią žiūrėdavo jau atsikėlę tėvai. Tačiau jeigu gyvenate vieni arba visi dar miegate, tuomet jus pažadino kaimynų televizorius arba radijas. Ir juos girdėsite nuolat. Ir visai ne dėl to, kad paprašėte kaimyno pagarsinti, kad ir jūs išgirstumėte. Jeigu dabar vyktų namo pridavimas, iškart paaiškėtų, kad čia yra kita bėda – garsą labai praleidžiančios sienos ir perdangos.

Ką kalba namų gyvūnai ir vaikai

Maži gyvūnai ir vaikai turi daug panašumų. Jie visiems kitiems yra labai mieli, o savininkams be mielumo dar kelia ir daug rūpesčių, taip pat atsakomybės jausmą. O kai kalbame apie namų sandarumą, dar galima paminėti ir tai, kad kaimynai dažniausiai žino, ar turite mažų vaikų arba šunų, nes yra priversti juos išgirsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *