Įrašų studijos įrengimas

Jeigu norite įrengti net ir nedidelę įrašų studiją, akustiniai matavimai bus patys svarbiausi matavimai, siekiant sukurti gerą erdvę. Edvinas pasakoja, kaip jam prieš keletą metų pavyko išpildyti savo nedidelę svajonę ir įrengti mažą jaukią įrašų studiją. Ją vaikinas naudojo savo tikslams, komercija neužsiėmė.

Vieta: pastato rūsys

Pirmiausia vaikinas surado tinkamiausią vietą savo veiklai. Kadangi šio namo pridavimas buvo atliktas prieš daug metų, iš esmės niekam jau nerūpėjo, kurios patalpos kam tinka. Kai kur rūsiuose žmonės netgi buvo įsirengę ir butus, nors tai pagal dabartinius įstatymus nebūtų legalu. Tačiau Edvinui tai nebuvo taip svarbu – jis tiesiog norėjo turėti studiją, ir jam nerūpėjo, ar tai leidžiama, ar ne, kad jis vykdys savo veikla rūsyje.

Garso izoliacijos užtikrinimas

KSKSavotiškai rūsys buvo palankiausia vieta dėl garso, mat būtent čia akustiniai matavimai rodė geriausią garso izoliaciją. Būtent rūsys yra ta vieta, kurioje galima daugiausiai triukšmauti, norint, kad tave mažiau girdėtų. Todėl ne viena garso įrašų studija yra rūsyje. Čia akustika labai svarbi. Viena vertus, tau svarbu, kad tavęs negirdėtų, nes gautum skundų dėl triukšmo. Kita vertus, ypatingai svarbu, kad ir pas tave neitų kažkokių išorinių garsų, kadangi jie gali patekti į tavo įrašus kaip nepageidaujami palydovai. O iš įrašo išimti garsą yra tas pats, kas išimti druską iš sriubos. Garsas tiesiog ištirpsta kituose garsuose ir nieko nepadarysi. Žinoma, vien savaiminio rūsio garso izoliavimo neužteko. Edvinas nuolat atlikdavo tyrimus ir žiūrėdavo, kas darosi su garsu: kada jis įsigeria į sienas, kada atsimuša. Teko specialiai sandarinti nuo garso sienas, dėti tam tikrus minkštus pakalimus ant sienų, stengiantis tą visą garsą sugerti ir sumažinti. Tačiau nereikia liūdėti – pavyko tikrai puikiai.

Reikiama technika

Galiausiai taip kaip atlikus svarbiausius akcentus vyksta namo pridavimas, taip pat vyksta ir garso studijos pridavimas, kada tiesiog yra surenkama garso technika ir sumontuojama. Tai yra didžiausia investicija, tačiau Edvinas jau iš anksto apie tai žinojo. Per savo ilgą muzikavimo laiką jis mielu noru kaupdavo visokią techniką, skirtą garsui. Turėjo puikias ausines, nuostabias kolonėles. Buvo ir keli puikūs mikrofonai, kaip ir stovai. Dar reikėjo įsigyti sintezatorių bei garso maišytuvą, visa tai sumontuoti pačiais geriausiais kampais ir štai – garso įrašų studija paruošta. Sau, saviems lūkesčiams, savo muzikos grupei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *