Kaip įsigyti naudotą automobilį ir neapsigauti?

Naudoti automobiliai sudaro didžiąją dalį transporto priemonių pardavimų. Tikriausiai ir jūs bent kartą esate pirkę tokią prekę? Tik ją įsigijus ir šiek tiek pavažinėjus, paaiškėja ar tai buvo sėkmingas sandėris ar ne. Apdairus ir atsargus pirkėjas turi daugiau šansų sėkmingai įsigyti naudotą automobilį. Taigi, į ką turite atkreipti dėmesį, susitikę su pardavėju?

Pirkimas automobilių salone

Transporto priemonės pirkimas automobilių salone turi daug privalumų. Visų pirma, jie turi visus dokumentus, taip pat tikrą automobilio istoriją patvirtinančius išrašus. Nuo praeitų metų gegužės 1 dienos, visos gyventojams ar įmonėms priklausančios transporto priemonės privalo turėti savininko deklaravimo kodą (SDK). Jis užtikrina, kad automobilis deklaruojamas pateikiant visą informaciją apie jo pirkimo pardavimo sandėrius. Salonuose parduodami naudoti automobiliai turės šį kodą, taip pat jie greičiausiai bus apdrausti ir praėję techninę apžiūrą. Dažnai perkant transporto priemonę, jai suteikiama garantija. Visa tai padeda pirkėjui įsigyti tikrai kokybišką automobilį, kuriame nebus užslėptų defektų.

Taigi, jeigu mažai suprantate apie automobilį, jo gedimus, įsigykite jį pardavimo įmonių salonuose ir galėsite mažiausiai pusmetį negalvoti apie tepalų ar akumuliatoriaus keitimą.

Kaip apžiūrėti naudotus automobilius?

Įsigyjant transporto priemonę iš mažiau patikimų pirkėjų neskubėkite pirkti, vos išvydę jo blizgantį kapotą ar BMW prekės ženklą. Jeigu mažiau išmanote apie automobilius, geriausiai su savimi pasiimti žmogų, kuris turi daugiau reikiamos patirties. Kaip sakoma, dvi galvos geriau nei viena.

Pamačius naudotą automobilį, gerai jį apžiūrėkite iš išorės. Atkreipkite dėmesį į rūdis, jeigu jų daug – ženklas, kad dugnas gali būti „supuvęs“. Užkurkite automobilį, atsidarykite kapotą, paskui bagažinę ir atkreipkite dėmesį į dūmų išmetimą. Naudoti automobiliai, išmetantys mėlynus dūmų debesis, tinkami tik į metalo laužą.

Įlipę į transporto priemonę pavažiuokite mažesniu ir didesniu greičiu, patikrinkite ar veikia visos pavaros, ar nedega įspėjamosios lemputės prietaisų skydelyje, ar variklio garsas „švarus“, nebildantis, išbandykite automobilį posūkiuose ir stabdant. Atradę trūkumus lengviau galite derėtis dėl mažesnės kainos.

Linkime sėkmės įsigyjant patikimus naudotus automobilius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *