Energetinio naudingumo sertifikatas: kam jis reikalingas?

Norint parduoti ar išnuomoti namą, tenka įgyvendinti tam tikrus formalumus, ir kartais namų savininkams tai tampa tikru galvos skausmu. Nuo praėjusių metų privalomu tapo ir energetinio naudingumo sertifikatas, kuris gali parodyti, ar namas yra ekonomiškas, ar, vis dėlto, norint jį apšildyti, sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis. Taigi, tai tikrai labai svarbu būsimiems būsto savininkams ar nuomininkams, nes gana dažnai, renkantis būstą, jo energetinis naudingumas tampa vienu svarbiausiu kriterijumi.

energetinio naudingumo sertifikatasNors ir artais nuogąstaujama, kad energetinis sertifikavimas užima laiko, ir, be to, kainuoja, tačiau tikrai dažnai tai būna naudinga ir patiems namo savininkams. Paprastai butų energetinio naudingumo sertifikatai yra šabloniški, ir paprastai netenka atlikti skaičiavimų. Norint sužinoti, kiek mokama už butą šaltuoju metų laiku, gana dažnai pakanka pamatyti paskutinių metų sąskaitas už šildymą, ir gana dažnai tai tampa gana svariu įrodymu, kad butas yra ekonomiškas. Vis dėlto, tuo atveju, kuomet norima išnuomoti arba parduoti butą, kitų įrodymų negalima pateikti, ir tik energetinio naudingumo dokumentas gali tai įrodyti. Taigi, pastatų energinis naudingumas reikalingas nustatyti tam, kad būtų galima parodyti, jog namo energetinis naudingumas yra pakankamai aukštas.

Namų savininkai kartais jaudinasi, kad bus nustatytas žemas pastato energetinis naudingumas, tačiau tai tikrai nereiškia, kad būsto kaina ženkliai nukris. Net ir tuo atveju, jei bus nustatytas žemas naudingumas, galima bus atlikti tam tikrus pakeitimus, kurie garantuotų, jog energetinis naudingumas padidės. Tai gali užtikrinti specialistai, kurie, atlikę skaičiavimus, gali duoti patarimų, kaip būtų pagerinti energetinį naudingumą, kad jo klasė taptų aukštesnė. Taip pat nevertėtų pamiršti ir to, kad energinio naudingumo sertifikatas galioja tik 10 metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo.

Taigi, energinio naudingumo sertifikatas gali būti naudingas ne vien tik būsimiems namo nuomininkams ar pirkėjams, bet ir patiems namo savininkams, kurie, žinodami, koks yra namo energetinis naudingumas, gali reguliuoti jo kainą. Taigi, tai naudinga ir vieniems, ir kitiems, ir tai nėra dar vienas formalumas, kurio svarba vertėtų abejoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *