pastatų energinis naudingumas

Energetinio naudingumo klasės

Energetinio naudingumo sertifikatas paprastai reikalingas yra tuomet, kai norima išnuomoti ar parduoti būstą – tokiais atvejais šis dokumentas yra privalomas, tad be jo išsiversti nepavyks. Šis sertifikatas parodo, kokios yra pastatų energetinio naudingumo klasės: jos žymimos nuo A iki G, irtai parodo, ar pastatas yra pakankamai ekonomiškas. Kuo klasė yra aukštesnė, kuo mažiau energijos sunaudojama, norint būstą apšildyti. Taigi, kuo aukštesnė yra klasė, tuo ekonomiškesnis yra būstas.

energetinio naudingumo klasėsKad būtų įvertintas pastato energinis naudingumas, neišsiversite be specialistų pagalbos, kurie atliks skaičiavimus ir įvertins, kokia yra pastato klasė. Nevertėtų jaudintis, jei bus nustatyta pernelyg žema klasė, nes specialistai paprastai gali patarti, kaip galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą.

Skaityti straipsnį “Energetinio naudingumo klasės” »

Energetinio naudingumo sertifikatas: kam jis reikalingas?

Norint parduoti ar išnuomoti namą, tenka įgyvendinti tam tikrus formalumus, ir kartais namų savininkams tai tampa tikru galvos skausmu. Nuo praėjusių metų privalomu tapo ir energetinio naudingumo sertifikatas, kuris gali parodyti, ar namas yra ekonomiškas, ar, vis dėlto, norint jį apšildyti, sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis. Taigi, tai tikrai labai svarbu būsimiems būsto savininkams ar nuomininkams, nes gana dažnai, renkantis būstą, jo energetinis naudingumas tampa vienu svarbiausiu kriterijumi.

energetinio naudingumo sertifikatasNors ir artais nuogąstaujama, kad energetinis sertifikavimas užima laiko, ir, be to, kainuoja, tačiau tikrai dažnai tai būna naudinga ir patiems namo savininkams. Paprastai butų energetinio naudingumo sertifikatai yra šabloniški, ir paprastai netenka atlikti skaičiavimų. Norint sužinoti, kiek mokama už butą šaltuoju metų laiku, gana dažnai pakanka pamatyti paskutinių metų sąskaitas už šildymą, ir gana dažnai tai tampa gana svariu įrodymu, kad butas yra ekonomiškas. Vis dėlto, tuo atveju, kuomet norima išnuomoti arba parduoti butą, kitų įrodymų negalima pateikti, ir tik energetinio naudingumo dokumentas gali tai įrodyti. Taigi, pastatų energinis naudingumas reikalingas nustatyti tam, kad būtų galima parodyti, jog namo energetinis naudingumas yra pakankamai aukštas.

Namų savininkai kartais jaudinasi, kad bus nustatytas žemas pastato energetinis naudingumas, tačiau tai tikrai nereiškia, kad būsto kaina ženkliai nukris. Net ir tuo atveju, jei bus nustatytas žemas naudingumas, galima bus atlikti tam tikrus pakeitimus, kurie garantuotų, jog energetinis naudingumas padidės. Tai gali užtikrinti specialistai, kurie, atlikę skaičiavimus, gali duoti patarimų, kaip būtų pagerinti energetinį naudingumą, kad jo klasė taptų aukštesnė. Taip pat nevertėtų pamiršti ir to, kad energinio naudingumo sertifikatas galioja tik 10 metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo.

Taigi, energinio naudingumo sertifikatas gali būti naudingas ne vien tik būsimiems namo nuomininkams ar pirkėjams, bet ir patiems namo savininkams, kurie, žinodami, koks yra namo energetinis naudingumas, gali reguliuoti jo kainą. Taigi, tai naudinga ir vieniems, ir kitiems, ir tai nėra dar vienas formalumas, kurio svarba vertėtų abejoti.

Pastatų energinis naudingumas

Pastatų energinis naudingumas parodo, ar pastatas yra ekonomiškas, tai yra, ar jam apšildyti reikalingas didelis šilumos energijos kiekis. Energinį naudingumą parodo sertifikatai, kurie turi būti išduodami namo šeimininkui, kai jis nusprendžia parduoti arba išnuomoti savo namą.

pastatų energinis naudingumasSeniau šis formalumas nebuvo privalomas, tačiau nuo praėjusių metų šį sertifikatą gauti tapo būtina. Nors kartais atrodo, kad tai yra dar viena bereikalinga dokumentacija, tačiau tai nėra tiesa – šis sertifikatas gali būti naudingas ir pačiam namo savininkui, kuris nori būstą išnuomoti arba parduoti – jei sertifikatas liudija, kad namas yra ekonomiškas, tokiu atveju galima tikėtis, kad namas bus parduotas ar išnuomotas savininkui palankia kaina – jkkiekvienas asmuo, kuris perka arba nuomojasi būstą, tikisi, kad namo išlaikymas kainuos kuo pigiau, ir gana dažnai sutinka mokėti didesnę nuomos ar pirkimo kainą, jei namą išlaikyti kainuos pigiau.

Skaityti straipsnį “Pastatų energinis naudingumas” »