Kompiuterių sistemos gedimai

Ketvirtadienį man paskambino Antanas ir paklausė, ar nežinau, kur atliekamas geras kompiuteriu remontas Londone. Kadangi jau seniai ten nebegyvenu, negalėjau jam to atsakyti. Taip pat jis teiravosi, ar nežinau, kur parduodama pigiai custom pc parts. Vėlgi negalėjau jam padėti, nes miestas keičiasi greičiau nei atsinaujina mūsų ląstelės. Tačiau man pasidarė įdomu, kokia yra jo bėda, kas darosi kompiuteriui. Gal aš galėsiu per atstumą padėti? Pasirodė, kad tikrai galiu. Antano bėda buvo virusai – jis negalėjo jau beveik nieko padaryti dėl kompiuterį užvaldžiusių virusų.

Ilgai neatnaujino programinės įrangos

Remontuojame kompiuterius LondoneKaip pasakojo Antanas, kompiuteris nuo pat jo pirkimo (kokie keturi metai atgal) nebuvo iš esmės tvarkytas. Tokie Windows, kokie buvo įrašyti, tokie ir liko. Niekas per naują jų neįsidiegė. Negana to, Antaną ėmė labai nervinti tai, jog labai dažnai operacinė sistema nori pati save atnaujinti. Tai vis sulėtindavo kompiuterį, nes tie atnaujinimai vykdavo tada, kai jis norėdavo kažką dirbti. Arba kompiuteris įsijungdavo vidurį nakties ir kažką naujindavo. Todėl Antanas padarė taip, kad ši situacija nebesikartotų ir išjungė visus automatinius nustatymus. Tai nulėmė tolimesnius gedimus. Kadangi neatsinaujindavo apsauga nuo virusų, tai jos kaip ir nebeliko. Taigi, virusai gavo puikų priėjimą prie visos informacijos, prie viso kompiuterio.

Virusai sulėtino darbą

Atsiradus virusams, darbas labai sulėtėjo. Atrodė, kad gal yra kitos problemos. Antanas bandė taisyti kompiuterį savaip, jam dar neatrodė, kad čia padėti tik geras kompiuteriu remontas Londone už pinigus. Todėl buvo stengtasi padaryti tikrai jokios prasmės nesuteikiančių dalykų. Tarkime, išsiurbti su siurbliu iš klaviatūros nešvarumus, su sagučiu krapštyti ventiliatorius. Antanas manė, kad kompiuteris sulėtėjo, nes kažkur kažkas perkaista, o perkaista todėl, kad dėl dulkių užsikišo ventiliatoriai. Tačiau problema buvo ne čia. Antanas net atlaisvino beveik visą kietąjį diską, labai daug visko iš jo ištrynė, kad tik turėtų daugiau vietos kompiuterio atminčiai.

Padėjau draugui

Man teko prisijungti prie jo kompiuterio nuotoliniu būdu per Team Viewe programą. Tada atidariusi Task Manager pamačiau, kad yra nemažai virusų kompiuteryje, pavyzdžiui, virusas TODO, kurį tikrai sunku išnaikinti. Virusai mokėjo daugintis, o ištrynus vieną, atsirasdavo kitas, kuris galiausiai atnaujindavo bei per naują įdiegdavo ir tą anksčiau ištrintąjį virusą. Tad man teko nemažai pasistengti, kol su pačiomis geriausiomis antivirusinėmis programomis iš draugo kompiuterio ištraukiau visas nesąmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *