Sakartvelas: kultūros, istorijos ir gamtos didybės lobynas

Sakartvelas, dažnai vadinamas Kaukazo perlu, kviečia keliautojus pasinerti į užburiantį nuotykį po nepaprastus kraštovaizdžius ir istorija alsuojančius miestus. Šiame straipsnyje plačiau aprašysime keletą nepakartojamų šios šalies vietų – Tbilisį, Gergečio vienuolyną Stepansmindoje ir Ananurio pilį. Net neabejojame, kad mūsų žodžiai sužadins norą pažinti šias vietas artimiau!

Tbilisis: vieta, kurioje praeitis susitinka su dabartimi

Įžengę į pulsuojančią sostinę Tbilisį, iš karto pajusite harmoningą senojo ir šiuolaikinio pasaulio sintezę. Pasivakščiojimai senamiesčio gatvelėmis, kur stūkso šimtmečius skaičiuojantys pastatai, yra išties stebuklingi. O ir labirintu išsidėsčiusios grįstos gatvelės maloniai kviečia jose paklaidžioti! Pulsuojanti miesto širdis atsiveria Europos ir Meidano aikštėse, o pakilus į Narikalos tvirtovę atsiveria įspūdinga Tbilisio panorama.

Tbilisyje yra ir garsiojoji sieros pirčių zona, kur galima atsipalaiduoti raminančiame terminiame vandenyje ir pasirūpinti savimi – šimtmečius gyvuojančios sveikatingumo tradicijos tikrai sustiprins jūsų sveikatą. Taip pat į sąrašą būtina įtraukti ir siaurąją Šardeni gatvelę, kurioje yra įsikūrę daugybe mielų suvenyrų parduotuvių ir kavinių. Ne be priežasties pastaroji yra tituluojama kaip viena labiausiai turistų ir vietos gyventojų mėgstamų gatvių! O kurgi dar nepamatyti architektūros lobiai, tokie kaip Anchiskhati Švč. Mergelės Marijos bazilika ir Sioni katedra, kurioje saugomas Šventosios Nino kryžius, simbolizuojantis giliai įsišaknijusį Gruzijos dvasinį paveldą. Tbilisis – sostinė, savyje talpintanti ypatingą Sakartvelo istoriją ir kultūrą.

Gergeti vienuolynas: dvasinis prieglobstis tarp didingų viršūnių

Kelione i sakartvelaGalingojo Kazbegio kalno papėdėje, 2170 m aukštyje virš jūros lygio, yra įsikūręs Gergeti vienuolynas. Kelionė į šią šventą vietą – per kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius, kur snieguoti kalnai, didingi slėniai ir alpinės pievos sukuria nuostabų paveikslą. Gergeti vienuolynas, kurį XIV a. pastatė vienuoliai, skleidžia ramybės aurą – ši vieta ne tik graži, tačiau ir svarbi krikščioniškąjam pasauliui.
Norint pakilti į Gergeti vienuolyną būtina naudotis specialiais kalno papėdėje laukiančiais džipais, tad pakilimas į pastarąjį – nepakartojamas nuotykis! Įveikę nelygaus reljefo iššūkius ir pasimėgavę prieš akis atsiveriančia gamtos didybė, jūs pasiekiate ilgai lauktą vienuolyną, kur pasitinka harmoningas senovinės architektūros ir ramios vienuolyno aplinkos derinys. Įmantriai dekoruotas interjeras, kurį apžiūrėti padeda mirganti žvakių šviesa, apšviečianti religinius artefaktus ir šimtmečius skaičiuojančias freskas. Stovėdami ir žavėdamiesi plačiai atsiveriančia panorama suprasite, kodėl Gergečio vienuolynas laikomas viena įspūdingiausių dvasinio prieglobsčio vietų pasaulyje.

Ananuri pilis: žvilgsnis į Sakartvelo viduramžių palikimą

Netoli nuo Tbilisio, ant vaizdingos Aragvio upės kranto, yra įsikūrusi viduramžių tvirtovė – Ananuri pilis. Šis XVII a. architektūros stebuklas liudija istorinę Gruzijos praeitį. Jos tvirtos gynybinės sienos ir įspūdingi bokštai nukelia į praeitį, primindami jau tik knygose skaitytas riterių ir didikų istorijas bei įvairius mūšių aprašymus.

Žengiant į šios didingos tvirtovės vidų dėmesį iškart prikausto gerai išsilaikę pilies bokštai, bažnyčios ir kambariai. Jos interjerą puošia sudėtingi akmens raižiniai ir ryškios freskos, tačiau, visgi, tai nėra tik puošmena – šios detalės pasakoja nebylias istorijas apie didvyriškumą ir atsidavimą. Vaikštinėjant po pačios pilies teritoriją galima pasigrožeti atsiveriančia aplinkinių kraštovaizdžių panorama. Turkio spalvos Aragvio upės vandenys, įrėminti vešlios žalumos ir aukštų kalnų, sukuria tobulą atviruko vaizdą.

Kviečiame prisijungti prie mūsų ir pažinti Sakarvelą

Sakartvele gausu istorinių paminklų, gyvybingų gatvių ir gamtos stebuklų, kurie žada nepamirštamą kelionės patirtį. Nuo senovinių tvirtovių ir vienuolynų iki šurmuliuojančių Tbilisio gatvių – kiekviena vietovė turi unikalią istoriją, kuri dar labiau sustiprina šalies žavesį. Nesvarbu, ar jus žavi kultūros lobiai, ar gamtos grožis, ar vilioja kulinariniai patiekalai, Sakartvelas yra paslėptas lobis, laukiantis, kol jį surasite! Prisijunkite prie Ingrida Tours ir leiskite mums būti jūsų žemėlapiu lobio paieškoje. Daugiau informacijos rasite: Kelionės į Gruziją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *