Ar kompiuteriui reikalinga pratęsta garantija?

Kompiuterio pirkimas daugeliui pirkėjų nėra lengvas, nes reikia pasirinkti tinkamas jo savybes ir surasti gerą kainą. Visi pirkėjai tikisi, kad jis ilgai dirbs be jokių priekaištų ir gedimų, tačiau nutinka pačių įvairiausių situacijų, kuomet reikalingas remontas. Norėdami to išvengti pirkėjai turi žinoti, kad garantijos pratęsimas yra puiki paslauga norintiems ramiai gyventi be piniginių išlaidų pasibaigus privalomai garantijai. Ką reikia apie tai žinoti?

GarantijaŠiuo metu Lietuvoje galioja dviejų metų garantija. Pirkdami kompiuterį jūs gaunate dviejų metų garantiją ir jeigu tuo laikotarpiu kompiuteris sugenda ne dėl jūsų kaltės, tai remontas jums nieko nekainuos. Svarbu paminėti, kad tai gali būti remontas, jei kompiuterio gedimas yra remontuojamas, o jeigu neremontuojamas tai garantinis aptarnavimas jums grąžins pinigus ir galėsite pirkti naują kompiuterį. Jeigu norite po dviejų metų jaustis ramiai, tai jums reikalingas kompiuterio garantijos pratęsimas. Galima rinktis skirtingus laikotarpius ir jis priklauso nuo to, kokios sąlygos yra pas garantinio suteikimo bendrovę. Pavyzdžiui, kai kuriais atvejais galite pratęsti garantiją dar vieneriems metams arba dar penkeriems metams. Tokiais atvejais prie jau turimos dvejų metų garantijos prisidės papildoma garantija. Pavyzdžiui, perkate kompiuterį ir pratęsiate garantiją dar trejiems metams. Tokiu atveju bus dveji metai pagrindinė gamintojo garantija ir treji metai pratęsta garantija, tai iš viso penkerius metus galėsite gyventi ramiai žinodami, kad gedimais rūpinatės ne jūs. Kaip matome garantijos pratęsimas yra tikrai naudinga paslauga.

Tiesa, ne visi atvejai vienodi ir kai kuriais atvejais pratęsti garantiją nėra naudinga. Pagalvokite ar kompiuterio garantijos pratęsimas jums bus naudingas, nes tai kainuoja papildomai. Pavyzdžiui, jeigu perkate labai pigų kompiuterį ar planuojate kompiuteriu naudotis dvejus metus, tai tikrai neapsimoka pratęsti garantiją, nes tai kainuos papildomai pinigų. O tais atvejais, kai perkate brangiai kainuojantį kompiuterį arba ketinate juo naudotis ilgai, tai tikrai verta pagalvoti apie pratęstą garantiją.

Kaip matome yra tam tikri atvejai, kuomet garantijos pratęsimo paslauga yra tikrai naudinga. Taip pat yra atvejų, kuomet garantijos pratęsimas nėra naudingas. Kiekvienas pirkėjas turi labai gerai pagalvoti ar jam apsimoka pratęsti garantiją, ar ne. Tiesiog renkantis kompiuterį galite atsižvelgti į jo kainą ir tai, kiek laiko planuojate juo naudotis. Tai padės jums lengviau nuspręsti, ką norite rinktis t.y. ar jums tikrai reikalinga pratęsta garantija, ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *