Verslo planas: atidaryti lentpjūvę

Geras verslas gali prasidėti ir nuo tokio valstietiško, ūkiško bei praktiško užsiėmimo kaip lentpjūvės. Visai nebūtinai reikia pradėti nuo miestietiškų ir stilingų dalykų, vadinamų start-up'ais. Paprasčiausia lentpjūvė gali būti nuostabi idėja, jeigu yra gerai ištyrinėta, kad tam tikroje rinkoje ji bus reikalinga.

Miškingos vietovės

Pirmoji mintis, dėl ko apskritai kilo noras daryti tokį verslą, tai nuolatinis buvimas miškų apsupty. Kai gyveni tokioje miškingoje vietoje, nori nenori imi trokšti tą mišką panaudoti labiau. Ką gali daryti? Gali uogauti, grybauti, fotografuoti gyvūnus. Tačiau medžiai, mediena, tai yra tikroji vertybė. Tam tikras miško kiekis visada yra kertamas, jo vietoje užsodinamas naujas. Todėl ir man pasirodė, kad galėčiau prisidėti prie šių retinimo darbų, o kartu pradėti savo naują verslą, susijusį su lentpjūve ir medienos pramone.

Žmonėms reikia lentpjūvės

LentpjūvėsKita priežastis – kiek čia gyvenu, niekada taip ir nebuvo normaliai išspręstas lentpjūvės klausimas. Žmonės nagingi, mėgsta ką nors patys pasidaryti, o ne pirkti vienodus, fabrikinius daiktus kaip visų. Todėl ir nieko keisto, kad kiekvienam čia gyvenančiam vis kyla noras sukurti lentpjūvę. Deja, paprastai žmonės neturi pinigų investicijoms, o skolintis bijo. Kuo didesnė provincija, tuo labiau žmonės linkę spausti, užspausti, laikyti juodai dienai pinigus, bet ne paleisti į ekonomikos ratus, į judėjimą. Tačiau lentpjūvės reikia visiems. Tik pasižiūri: kiekvienas apsidžiaugtų, jeigu ji čia atsirastų. Kodėl? Visų pirma, nereikėtų vežti lentų pjauti pas tą vienintelį kaimyną, turintį normalią įrangą ir tokį baisų charakterį. Kita priežastis – patiems malkas ir lentas būtų lengviau atsigabenti. Kadangi šiaip pastaruoju metu žmonės sukaria nemažą kelią iki artimiausios lentpjūvės, kad apsirūpintų kuru. Jeigu čia bus lentpjūvė, tai iškart visi sprendimai bus lengvesni, ir žmonės, kuriems šiaip reikia tos lentpjūvės, ja ir naudosis, o ne visada kryps į tolimesnes vietas ir ten, kur kiti žmonės irgi tą patį daro.

Ryžomės atidaryti savo lentpjūvę

Taigi, su kolegomis ilgai skaičiavome, svarstėme, rašėm įgaliojimus ir derinome popierius. Kiekvienas turėjome turėti savo aiškų tikslą, ką mes norime pasiekti, kokia kiekvieno investicija, ką kiekvienas gauna iš to. Ir štai, pagaliau, galiu pasakyti, kad turime visai neblogai pasiektą rezultatą. Po pirmųjų lentpjūvės darbo dienų iškart prasidėjo didelis visuotinis susidomėjimas, daugybė žmonių kreipiasi dėl šios paslaugos ir nori mums pasiūlyti savo pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *