Vasaros malonumas – dirbti sode

Kokia geriausia dovana užkietėjusiam sodininkui? Žinoma, tai sodo įrankiai ir visokios žoliapjovės. Žinau tai, nes tik dabar suprantu, kaip smagu sodininkauti, o gerų įrankių įsigyti iš eginalas.lt.

Džiaugsmas sukurti gyvybę

Pirmasis pojūtis, kai supranti, kad nori dirbti sode, yra pasėjus pirmą daigą ir jam išdygus. Ne vienas sode besidarbuojantis žmogus laba mėgsta savo augalus, kartais net kone šnekasi su jais, sužmogina juos. Tau gal tai atrodys tik paprasta morka – sodininkui tai bus kaip stebuklas, juk ta morka nebūtų užaugusi, jeigu ne sodininko prisilietimas.

GinalasPirmasis stebuklas yra tada, kai pirmą kartą pasėji sėklas. Aistė prisimena, kaip ji džiaugėsi, kai išdygo krapai:„Neturėjau net normalių įrankių tada, normalių vazonų. Pasiėmiau kažkokį puodą, pripyliau juodžemio į jį. Tada subėriau krapų sėklas, palaisčiau. Niekas nesidarė visą savaitę ir aš pamaniau, kad jau čia nieko ir nebus. Tada kažkas patarė padėti labiau ant saulės. Nors laikiau balkone, bet tokioje vietoje, kur visada krisdavo šešėlis. Tai tiesiog pakėliau tą vazoną ant lango. Nuostabu, nes jau kitą dieną pastebėjau pokyčius. Ant tos žemės atsirado tokie baltiburbuliukai, lyg iškrapštyti iš putų polistirolo. Bet ten iš tiesų buvo sėklų kevalai, iškilę į viršų. Paskui kitą dieną iš jų išaugo maži augaliukai. Aš apsiverkiau iš laimės – taip iš paprasčiausių pakelyje buvusių sėklų atsirado nuostabūsaugalai, gyvybės stebuklas“, – sako moteris. Dabar jai sodo įrankiai yra geriausia dovana, nes visą savo laisvalaikį ji ir praleidžia būtent sode. Kartu darbuojasi ir vyras.

Sodininko kolekcija

Nuo to laiko, kai pirmą kartą balkone pavyko sudaiginti krapus, praėjo jau daug laiko. Dabar labai džiugina tai, kad jau pavyko visiškai išsimokėti už nuosavą sodą. Auga ir įrankių kolekcija. Garaže gražiai lyg muziejuje sukabinti nauji įrankiai, su kuriais galima daryti tvarką sode. Gražūs grėbliai, kastuvėliai, blizgančios šakės. Įrankiai ne tik geri, bet ir gražūs. Aistė su vyru šiuos gražuolius kolekcionuoja jau net ir tada, kai jų funkciškai nepanaudoja. Tiesiog dėl grožio dažniausiai nori turėti visą rinkinį. Vyrui labai patinka motorinės priemonės, todėl jis turi net kelis trimerius, taip pat žoliapjovę, mažą traktoriuką ir kitus prietaisus, su kuriais sodo priežiūra tampa maloni ir lengva. Visą vasarą per atostogas ir po darbo pora darbuojasi sode ir, kaip patys sako – relaksuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *