Vaiko kambario baldai

Namuose, kuriuose auga vaikai turi būti erdvė, kuri auga ir keičiasi kartu su vaiku. Čia svarbu viskas: sienų spalvos, šviestuvas, vaikiški baldai. Psichologai teigia, kad interjeras labai svarbus vaiko asmenybei. Taigi, tėvams tenka svarbi užduotis – parinkti tinkamus baldus, pasirūpinti spalvomis bei akcentais, kurie svarbūs vaikui.

BaldaiVaiko kambario baldai tampa labai svarbūs. Reikia atsižvelgti į vaiko amžių. Kuo jis vyresnis, tuo daugiau baldų prireiks. Juk skirtingi poreikiai kūdikio ir paauglio. Be to, keičiasi ir vaiko poreikiai. Paaugliui netiks rožiniai ar žydri baldai, dviaukštė lova ar mažas staliukas skirtas kelerių metų vaikui. Taigi, pirmiausia tėveliams reikia atsižvelgti į fiziologinius poreikius. Be to, kai vaikas jau geba pats įvardinti kas jam gražu, kas patogu, o kas ne, tai tampa daug paprasčiau. Sulaukus tokio amžiaus galima kartu su vaiku rinktis baldus, sienų spalvas ir t.t.

Mažiems vaikams reikalingos kelios zonos. Kambaryje turėtų būti ne tik poilsio zona, kurioje stovi lova, bet ir žaidimams skirta vieta. Čia tiks žaislų dėžė, kilimėlis ar palapinė. Trečioji zona mažiesiems kambario gyventojams turi būti skirta mokymuisi. Žinoma, šios zonos poreikis atsiranda tuomet, kai vaikas pradeda lankyti mokyklą. Vaikui paaugus kambarys taip pat turi keistis. Tuomet vietoj žaidimų zonos atsiranda poilsio ir draugų zona, kurioje statomas staliukas, kėdės ar pufai.

Visi vaikiški baldai turi būti ne tik funkcionalūs, bet ir saugūs. Kuo mažesnis vaikas, tuo atidžiau reikia rinktis tiek baldų medžiagas, tiek ir formas. Visuomet patariama turint galimybes mažiesiems pirkti užapvalintais kampais tinkamus baldus. Taip pat, visuomet geriau rinktis natūralios medienos baldus, kurie padengti nekenksmingais dažais ar laku.

Kai renkami baldai vaikų kambariui reikia atsižvelgti ne tik į jų formą, spalvą ar medžiagas, bet ir į tai kaip lengvai galėsite juos prižiūrėti. Visuomet turi būti pasirenkami tokie baldai, kuriuos lengva nuvalyti. Žinoma, tai galioja renkantis baldus be minkštųjų dalių. O jeigu renkamasi sofa, foteliai ir pan., tai reikia rinktis tokius baldus, kurių audiniai nuimami ir skalbiami skalbimo mašinoje.

Visi vaikiški baldai gali būti skirstomi į gražius, patogius, saugius. Tėvams svarbu, kad kambaryje esantys baldai keistųsi kartu su augančiu vaiku ir jo poreikiais. Tuomet, kai bus visa tai užtikrinta, tai vaikas augs saugioje ir gražioje aplinkoje, o tai teigiamai veiks jo asmenybės formavimąsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *