Universalūs termovizijos tyrimai

TermovizijaNamo pridavimui yra reikalingi įvairūs tyrimai tam, kad jie padėtų įvertinti pastatyto namo kokybę, tačiau esti ir tyrimų, kurių Lietuvos valstybės įstatymai nereikalauja ir nelaiko būtinaisiais, tačiau jų vertė išties labai didelė ir svarbi, vieni iš tokių tyrimų – tai termoviziniai tyrimai, kuriuos šiandien plačiau ir aptarsime. Šių tyrimų tikslas termovizoriaus pagalba surasti problemines patalpos vietas, kurios praleidžia šaltį ir įtakoja vėsią temperatūrą patalpų viduje. Šie tyrimai atliekami gan greitai ir lyginant su kitais, gan nebrangiai. Reikia nepamiršti, jog termoviziniai tyrimai taip pat naudojami ne tik gyvenamųjų namų šalčio pralaidumo tikrinimui, tačiau jie reikalingi ir energetikoje, elektros tiekimo sistemose, mechanikoje ir kitose srityse.

Gyvenamosios patalpos

Gyvenamosioms patalpoms termoviziniai tyrimai yra naudingi, norint užtikrinti patalpų ekonomiškumą bei šiltą ir jaukią aplinką. Nors namo pridavimas nereikalauja šio tyrimo, tačiau jį pasirenka tie žmonės, kurie susiduria su šaltais namais ir didelėmis sąskaitomos už šildymą. Dažnai su šia problema susiduria daugiabučių gyventojai, kurių daugiabutis būna pastatytas jau netrumpą laiką, todėl rekomenduojama šiuos tyrimus, kitaip vadinamus termovizija, kartoti bent jau kas 10 metų, norint išvengti šalto būsto.

Energetika

Energetikoje termovizija ypatingai gerai pasitarnauja ieškant inžinerinių defektų ir trūkumų ar nusidėvėjimo taškų. Termovizoriaus pagalba galima pamatyti sunkiai prieinamas vienas ir taškus, todėl termovizija pasitarnauja tikrinant įvairius vamzdžius sienos, bei po grindimis, kurių pagalba yra apšildomos patalpos. Taip pat tai naudojama ir karšto vandens tiekimo sistemose, ieškant įvairių nutekėjimų.

Elektra

Termovizijos pagalba galima nustatyti įvairius defektus ir sutrikimus elektros grandinėse, nuotraukose surandant grandinių įtampos skirtumus bei pakitimus. Tai bene vienintelis tyrimas, kurio pagalba galima tiksliai surasti vietą, kuriame esti gedimas ir tai padeda sutaupyti laiką ir lėšas išsprendžiant rastą problemą. Elektros tyrimais dažniausiai nustatomi įvairūs gedimai senuose daugiabučiuose bei sutrikimai pramoninių įmonių įrenginių sistemose.

Neprieinamos patalpos

Reikia pabrėžti, jog termovizija ypatingai naudinga ten, kur yra sunkiai arba visai neprieinamos patalpos, tačiau būtina informacija apie temperatūroje jose. Pavyzdžiui temperatūra uždarose cisternose ar kitose talpose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *