Termoviziniai tyrimai – kas tai?

KSKJei ruošiatės statytis ar jau statotės namą tikriausiai jau esatę girdėję kas yra termoviziniai tyrimai. Didelė tikimybė, kad apie šiuos tyrimus yra girdėję ir žmonės, kurie susiduria su šalčio problemomis namuose. Tačiau nemažai žmonių vis dar nežino apie termovizinių tyrimų naudą ir apskritai kas tai yra, mat šie tyrimai Lietuvoje nėra privalomi. Vis tiek yra be galo svarbu pasidomėti šiomis paslaugomis, mat jos gali išspręsti jums šaltų namų problemą bei sutaupyti jūsų pinigus.

Nauda ir tai, ką svarbu žinoti

Taigi, kaip ir minėjome anksčiau, termoviziniai, priešingai nei akustiniai tyrimai, yra neprivalomi – tai mūsų šalyje laisvas žmogaus pasirinkimas. Jau nuo pačio pavadinimo galima suprasti, jog termovizinių tyrimų tikslas yra išsiaiškinti šalčiui pralaidžias namo vietas tam, kad išspręsti esamą problemą, norint jog šiluma iš namų neišeitų ir taip pat taupant pinigus šildymo sąnaudoms. Tai yra rekomenduojama paslauga kiekvienam gyvenamojo namo gyventojui.

Termoviziniai tyrimai pasižymi paprastumu, nes jie nedaro jokios tiesioginės įtakos namui – per atstumą namas fotografuojamas termovizoriumi, kuriame matyti skirtingos namo spalvos, rodančios namo pralaidumą šilumai ir šalčiui, skirtingą namo temperatūrą. Pagal šias nuotraukas yra tiriamos temperatūrų skirtumų priežastys ir sprendimų galimybės.

Termovizinių tyrimų dėka galima išsiaiškinti kokios jūsų gyvenamojo namo vietos praleidžia šaltį iš išorės ir kokios išleidžia namuose esančią šilumą iš vidaus – kitaip sakant, nustatomi namuose esantys šalčio tiltai, kurie įtakoja jūsų namų vėsą, o tai dažnai daug aktualiau nei bet kokie būtini namų tyrimai, nes žmonės suinteresuoti išspręsti šilumos ir šalčio problemas, norėdami sumažinti išlaidas šildymui.

Svarbu atkrepti dėmesį, jog norint pasiekti maksimalaus rezultato, termovizinius tyrimus reikėtų atlikti esant ryškiam temperatūrų skirtumui tarp lauko ir namų. Tai reiškia, kad šie tyrimai atliekami žiemą, kai jau namai pradedami šildyti. Elementaru, kad visa tai vyksta tam, jog termovizoriaus nuotraukose būtų galima matyti šalčio tiltus. Esant panašiai oro temperatūrai šie tyrimai gali būti netikslūs, mat gali nesimatyti visų šalčio tiltų, įtakojančių jūsų namų vėsą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *