Domenai – ar gali būti pelningas verslas?

Turbūt pastebėjote, kad internete galima nusipirkti viską, na beveik viską. Internetu galima įsigyti ne tik akcijų ar investicinių fondų, bet ir už registruoti savo vardu domeną. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo labai paprastai – užregistruoji, po kiek laiko įdedi skelbimą ir lauki išsvajotojo pirkėjo. Tokio pirkėjo, kuris sutiktų už domeną sumokėti sumą, pasibaigiančią keliais nuliais. Ar gali būti tai puikus verslo planas. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų nereiktų nieko galvoti, tereikia pasukti galvą kokie domenai ateityje gali būti populiarūs. Prieš keletą metų tinkamas domeno adresas buvo vienas iš Seo privalumų.

Domenų kainos

seo privalumaiŠiuo metu už domeną, kuris yra tinkamas mokam apie du šimtus litų. Jei domenas yra labai svarbus, žinomas už jį galima būtų mokėti iki kelių tūkstančių litų. Didesnių sumų prašo kelių tipų žmonės arba turintys kelis domenus, arba nelabai žinantys kokios yra rinkos kainos. Didelių sumų gali prašyti ir tokie žmonės, kurie prisipirko labai daug domenų ir dabar bando atgauti bent dalį pinigų. Domenų rinkoje, kaip ir kitose verslo rinkose prieš keletą metų buvo pastebimas smarkus augimas, tačiau vėliau burbulas sprogo. Kuo domenas trumpesnis, kuo jį lengviau įsiminti, tuo jis gali būti brangesnis. Domeno kaina gali priklausyti ir nuo, kaip dažnai yra pateikiamos užklausos Google paieškos sistemoje.

Norint pelningai investuoti į domenus reikia numatyti, kuriame verslo sektoriuje bus kilimas, kuriame kursis daug įmonių ir ten investuoti. Investuojant į domenus galioja tokios pačios taisyklės kaip ir kažkur kitur. Reikalinga žinoti kada pirkti, taip pat kada parduoti. Reiktų pabrėžti, kad uždarbis iš domenų gali būti labai nepastovus, todėl tai galėtų būti kaip papildomos pajamos.

Investavimas į domenus

Lietuvoje su domenų verslu sekasi gana sunkiai. Investuotojams koją pakišą sudėtingi domenai, vėliau praktiškai nebūna kam juos parduoti. Norint uždirbti iš tokių investicijų reikia turėti labai gero pavadinimo domeną, o tik jie deja išgraibstyti prasidėjus aktyvesnei interneto rinkos plėtrai. Šiandien neverta tikėtis užregistruoti domeną, kurį pardavus galima uždirbti milijonines sumas. Investavimą į domenus galima palyginti su loterija, kuri gali pasisekti arba ne. Tačiau sėkmė gali lemti ir tai kokius veiksmus atlieka domeno populiarumui didinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *