SEO pagrindai

SEO apibrėžimas

Kai jums reikalinga surasti kokią nors informaciją internete – ką jūs darote? Daugeliu atveju atsidarysite paieškos sistemos langą, įvesite norimą frazę ir keliausite per paieškos rezultatus skaitydami tuos rezultatus, kurie jums atrodo tinkami.

Atsiradus internetui failų suradimas buvo labai sudėtingas procesas. Žmonės turėjo žinoti konkretų svetainės adresą, kuriame buvo patalpinta reikiama informacija. Kitu atveju surasti informaciją buvo tiesiog neįmanoma. Dokumentų paieška užimdavo daug laiko ir reikalavo kantrybės. Kol vieną dieną MCGill Universiteto studentas 1990 metais suprato, kad turi būti lengvesnis kelias ir sukūrė pirmą paieškos įrankį internete. Vėliau atsirado ne viena paieškos sistema, jos nuolat tobulėjo. Mūsų plačiai naudojama paieškos sistema Google atsirado 1997 metais.

Taigi paieškos sistemą galime apibūdinti kaip programinę įrangą, kuri pritaikyta surinkti informaciją apie tinklapius. Sukaupta informacija paprastai vadinama raktiniais žodžiais ar frazėmis. Tai yra vienas iš pagrindinių indikatorių, kuris padeda suprasti apie ką yra tinklapis. Prie to visa ši informacija yra indeksuojama ir saugoma duomenų bazėje.

Ir pačioje pabaigoje jau vartotojui pateikiama reikalinga informacija. Kai vartotojas įveda į paieškos laukelį frazę ar žodį ir paspaudžia paieškos mygtuką “ieškoti”, algoritmas tikrina informaciją, kuri yra duomenų bazėje ir pateikia nuorodas į tuos puslapius, kurie labiausiai atitinka pateiktą užklausą.

Procesas, kurio metu yra surenkama informacija apie tinklapį yra vadinama indeksavimu. O indeksuoja taip vadinami “vorai” ar “robotai”. Paieškos sistemos robotukas patikrina kiekvieną tinklapio URL adresą raktinius žodžius ir surenka kiekvieno puslapio frazes ar žodžius.

Paieškos sistemos algoritmai

Kaip paieškos sistema dirba, visa tai priklauso nuo algoritmo. Jei norėtume trumpai apibrėžti, tai algoritmas yra problemų sprendimo procedūra, kuri paima problemą, įvertina galimų atsakymų skaičių ir sugeneruoja problemos sprendimą. Paieškos algoritmas paieškos sistemai paima problemą (žodį ar frazę, kurios ieško vartotojas), peržiūri esamą duomenų bazę ir pateikia kaip atsakymą puslapius, kuriuose yra minima ta frazė ar žodis.

Pačius paieškos sistemos algoritmus galima klasifikuoti. Keletas populiariausių paieškos sistemos algoritmų yra tokie:

Paieška pagal sąrašą. Paieškos sistemos algoritmas peržiūri specialius duomenis, ieškodamas specialaus rakto. Duomenys yra ieškomi labai linijiniu metodu. Rezultatas tokios paieškos sistemos būna vienas elementas, o tai reiškia, kad peržiūrėti milijonus tinklapių gali užtrukti nemažai laiko.

Medžio paieška. Jei įsivaizduosime medį, tai jis prasideda nuo šaknų ir baigiasi lapais. Taip ir veikia medžio paieškos algoritmas. Algoritmas pradeda tinklapį analizuoti nuo siauriausios vietos iki plačiausios. Duomenys ir yra kaip medis. Vienas elementas gali turėti daug smulkesnių elementų.

Informuota paieška. Informuotas paieškos algoritmas ieško specifinio atsakymo į problemą. Tačiau reikia suprasti, kad tai yra robotas, automatas, todėl labai sudėtinga suprasti visus problemos niuansus, įvertinti kai kuriuos faktorius.

Jei reikalingos kokybiškos Seomarketing seo paslaugos susisiekite su mumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *