Savarankiškai leidžiame knygą: žingsniai

Norite savarankiškai išleisti knygą? Prireiks krūvos popieriaus ir spausdintuvo kasetes, nors aišku, geriausia, jeigu profesionali spaustuvė jums ją atspausdins. Tačiau tai nereiškia, kad turės spausdinti ir profesionali leidykla. Jūs patys galėsite tai padaryti. Būti patys sau leidėjais.

Rinktis formatą ir puslapių skaičių

Kasetė lazeriniam spausdintuvuiSakykime, knyga jau parašyta, dabar reikės ją kažkaip atspausdinti ir išleisti. Taigi, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio formato (išmatavimų) knygos norite, ir kiek puslapių ji turės. Jei turite daugiau lėšų arba manote, kad tai daro įtaką knygos kokybei, rinkitės daugiau puslapių, didesnį formatą. O gal kaip tik – manote, kad žmonės nori kišeninio leidinio, taigi, ir spauskite viską į kuo mažesnę knygytę. Puslapių skaičiai yra standartiniai, skaičiuojant pagal lankų skaičių. Puslapių formatas irgi turi standartus ir pagal tai skaičiuojama spaudos kaina.

Sumaketuoti

Jeigu patys parašėte knygą, tai vargu ir ar mokėsite ją sumaketuoti. Jeigu patys nesate profesionalūs knygos maketuotojai ir dizaineriai – turite ieškoti, kas padarys šį darbą. Tik nepamirškite adekvačiai sumokėti – tai ne smulkmena, tai svarbu. Sumaketavę knygą galėsite džiaugtis tuo, kad darbus atlikote gerai ir dabar nebus kokių nors nesąmonių ir problemų dėl maketo.

Rasti viršelio dizainerį

Dar vienas dalykas, kurį būtų galima ir vertėtų padaryti – tai pasamdyti atskirai viršelio dizainerį, kitaip vadinamą viršelio dailininku… Nes tai bus tikrai reikšminga, kai jūs norėsite, kad jūsų darbas atrodytų gerai. Nors sakoma, kad nereikėtų apie knygą spręsti pagal viršelį, tačiau visi tik tą ir daro. Jei norite, kad knyga būtų visgi populiari, kad ji būtų žmonėms reikalinga – jūs spręsite apie ją pagal viršelį ir stengsitės jį sukurti kuo kokybiškesnį. Geras maketas viršeliui bus svarbiau negu viršelio kietumas, kuris už kiekvieną egzempliorių pakeltų kainą.

Rinktis spalvas

Spalvotas rašalas brangesnis, tačiau kainuoja ir juodas. Standartinis spalvų pasirinkimas yra 0, kuomet spausdinama nespalvota knyga. Pridėjus +1 reiškia, kad gali atsirasti dar viena spalva. Taigi, jeigu norite rinktis tokias spalvas, galite tai padaryti skaičiuodami biudžetą. Taip pat, kaip ir namuose spausdinant kompiuterius gali skirtingu tempu išsinaudoti rašalo kasetė, taip pat ir bus su spalvotu ar nespalvotu spausdinimu. Būtina pasirūpinti, kad viskas vyktų sklandžiai, greitai ir užtikrintai. O taip pat – kad netektų permokėti už kai kurias paslaugas.

Likę žingsniai

Rinktis popierių ir įrišimą. Ar spausdinsite ant ploniausio popieriaus, ar ant storesnio? Rinktis spaustuvę: paskutinis etapas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *