Saulės parkų jėgainių gaminama švari energija išskirstoma po visą Lietuvą

Lietuvoje jau veikia penki saulės parkai Šiaulių, Elektrėnų, Molėtų, Utenos, Lazdijų rajonuose. Šie parkai plečiasi, nes atsiranda vis daugiau fizinių bei juridinių asmenų, norinčių įsigyti saulės elektrinę. Saulės parkų klestėjimą paskatino nauji šalies įstatymai, pagal kuriuos kiekvienas gyventojas gali įsigyti nutolusią elektrinę ir gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramą. Paramą taip pat gali gauti gamybos įmonės, visuomeninių, inžinerinių pastatų valdytojai. Ne viena gamybos įmonė jau pasinaudojo teikiama parama ir įsirengė saulės jėgaines ant pastatų stogų ar žemės – tai „Biržų duona“, „Druskininkų RASA“ ir kt. Net ir neturintys žemės ar tinkamo stogo jėgainei statyti įmonių atstovai gali įsigyti jėgaines saulės parkuose.

Kur elektra keliauja iš saulės parkų?

Saulės parkai aprūpina švaria energija pastatus visoje Lietuvoje. Kaip tai veikia? Sakykime, asmuo nusipirko jėgainę parke, kuris randasi Šiauliuose, o pats energiją vartoja Mažeikiuose. Jėgainės gaminama elektra pradžioje patenka į elektros tinklus, o paskui ji atsiimama energijos vartotojui reikiamoje vietoje bute, name ar kitame pastate. Už elektros pasaugojimą tinkluose jėgainės savininkas moka nedidelį mokestį. Yra keli būdai, kaip galima sudaryti sutartį su elektros tinklais, kiekvienas asmeniškai pasirenka jam tinkamą būdą. Galima mokėti pastovų mokestį kas mėnesį, kuris priklauso nuo jėgainės dydžio, arba mokėti už kiekvieną atsiimtą kilovatą.

Elektrinių saulės parkuose mobilumas

Elektrinės saulės parkuose turi kelis privalumus. Jas gali įsigyti butų gyventojai, keičiant būstą gaminama energija taip pat perkeliama į kitą. Įsirengus elektrinę ant namo stogo, jos nenusineši į kitą namą, tačiau parduodant tokį pastatą, jo vertė tampa didesnė. Turint elektrinę saulės parke ir parduodant tą butą, kuriame buvo pajungta gaminama švari energija, ji gali būti atjungta ir perkelta į kitą būstą. Saulės parkai suteikia gyventojams daugiau mobilumo keičiant būstą. Be to, tokių parkų vystytojai patys įrengia jėgaines ir jas prižiūri, todėl gyventojams atkrenta visi su įrengimu susiję rūpesčiai.

Daugiau informacijos apie saulės parkuose vystomus projektus galima rasti internete saulesparkai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *