Plastikiniai langai – puiki investiciją į Jūsų būstą

Plastikinių langų "era" prasidėjo prieš kelerius metus. Labai daug gyventojų tiek butuose, tiek ir individualiuose namuose masiškai keitė ir vis dar tebekeičia senuosius langus į naujus, plastikinius.

plastikiniai langaiPlastikiniai langai pasižymi šiluma, patvarumu. Patogu tai, kad plastikinis langas atsidaro ne tik į kairę ar dešinė puses, kaip ir paprasti langai, tačiau plastikinius langus galima atverti ir nuo viršaus, kas puikiai tinka vėdinimui. Ši galimybė leidžia atsisakyti orlaidžių ir padidinti paties lango plotą.

Plastikinių langų privalumai ir trūkumai

Dažniausiai plastikiniai langai vertinami dėl jų itin aukštų garso bei šilumos izoliacijos savybių. Šie langai labai sandarūs, todėl iš namų šiluma neišeina, o iš lauko vėsus ar šaltas oras nepatenka į būstą.

Nors mums įprasta daugiausia matyti baltus plastikinius langus, visgi klaidinga manyti, kad jų negali būti kitų spalvų. Žinoma, kitų spalvų plastikiniams langams taikomi aukštesni įkainiai, tačiau plastikiniai langai gali būti įvairių spalvų, taip pat ir dengti medžio imitacija.

Plastikiniai langai palyginti su kitų rūšių langais, pavyzdžiui, mediniais, yra patrauklūs savo kainos ir kokybės santykiu. Šiuo atveju mažos investicijos teikia aukštą naudą.

Plastikiniai langai populiarūs ir dėl paprastos jų eksploatacijos bei priežiūros. Šiuos langus valyti itin paprasta, nereikia prieš žiemą rūpintis šiltinimu (pavyzdžiui, vatos ar kitų medžiagų kamšymu), plastikinių langų, priešingai nei medinių, nereikia periodiškai perdažyti. Taigi, sudėjus plastikinius langus, daugiau jokių investicijų ar darbų jie nereikalauja.

Tačiau daiktas negali turėti tik privalumų, todėl ir plastikiniai langai turi kelis trūkumus, tačiau jie, atsižvelgiant į šių langų funkcionalumą bei naudą, yra nežymūs. Pirmiausia, tai plastikiniai langai nėra tokie stilingi kaip mediniai ar aliumininiai langai. Tačiau šiuo atveju – skonio reikalas, kadangi ir mediniai langai, kad ir kokie prabangūs bei dailūs jie būtų, patinka ne visiems. Kitas trūkumas – plastikinė konstrukcija neatspari mechaniniams pažeidimams, todėl reikėtų langus saugoti. Plastikiniai langai gali nelabai tikti namuose, kuriuose gyvena alerginėmis ligomis sergantys žmonės. Taip yra dėl plastikinių langų turimų elektrinių krūvių. Tad jei žmogus, pakeitus namuose langus plastikiniais, pradėjo dažniau sirgti peršalimo, kvėpavimo ligomis – tikslinga būtų susimąstyti, ar tai ne plastikinių langų sukelta pasekmė. Dar vienas plastikinių langų trūkumas – netinkama priežiūra bei ilgalaikis naudojimas gali sąlygoti šviesių profilių patamsėjimą ar tamsesnių dėmelių atsiradimą. Tačiau to galima išvengti, jei langai bus prižiūrimi pagal gamintojo instrukcijas.

Plastikinių langų kaina ir prekybos vietos

Įsigyti plastikinius langus galite specializuotose parduotuvėse, prekiaujančiose visais arba tik plastikiniais langais, taip pat ir internetinėse parduotuvėse. Plastikiniai langai Vilniuje, plastikiniai langai Kaune, plastikiniai langai Klaipėdoje – labai einama produkcija, todėl ir prekybos vietų pasirinkimas didelis.

Plastikiniai langai kainos požiūriu stipriai skiriasi nuo medinių – plastikiniai ženkliai pigesni. Todėl negalintiems ar nenorintiems už langus mokėti itin brangiai – plastikiniai langai bus puikus pasirinkimas.

Plastikiniai langai kaina gali ir nustebinti, jei juos pirksite, pavyzdžiui, išpardavimų, akcijų metu. Paieškos sistemos laukelyje įveskite frazę ,,plastikiniai langai išpardavimas“ ir jau turėsite sąrašą prekybos vietų, kuriose vykdomos tam tikros plastikinių langų akcijos.

Ieškantiems dar pigesnio varianto, alternatyva – naudoti plastikiniai langai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *