Pirtys sveikatai ir poilsiui

Pirtys LietuvojeDaugelis mėgsta mėgautis pirčių teikiamais malonumais. Tai ne tik malonumas, bet ir puiki priemonė stiprinti sveikatą ir puoselėti grožį. Šiuo metu, jei neturima, tai visuomet galima rasti siūlomas nuomai pirtis Vilniuje, Kaune ar kita šalies mieste.

Nuoma randama greitai, svarbu tik pradėti kuo anksčiau. Ypatingai, jeigu norima joje praleisti laiką per didžiąsias metų šventes ar savaitgaliais. Tokiu metu norinčiųjų tikrai daug, todėl gali tekti ieškoti ilgėliau, nei iš pradžių buvo tikimasi. Pradėjus paieškas susiduriama su dideliu pasirinkimu tiek vietų, tiek ir pirčių rūšių.

Populiarios yra saunos. Jos dar dažnai vadinamos suomiška pirtimi. Medinėmis lentelėmis iškalta sauna turi 90–130 laipsnių karščio temperatūrą. Drėgmės labai mažai, tik 5–20 procentų. Tokioje pirtyje kūnas smarkiai prakaituos ir pašalins viską, kas nereikalinga. Tai labai gerai sveikatai. Tiesa, kai kuriems dėl sveikatos problemų patariama vengti tokios aukštos temperatūros. Jeigu su sveikata problemų nėra ir galite pakelti karštį, tai pradžioje rekomenduojama sėdėti ant apatinio ar vidurinio suolelio. Ant aukščiausio bus pasiekta aukščiausia temperatūra. Rekomenduojama tokioje pirtyje gulėti ar bent jau sėdėti, kad kojos būtų vienodame aukštyje su sėdmenimis. Kaitintis saunoje reikia iki 20 minučių ir eiti per vieną apsilankymą ne dažniau kaip 2 ar 3 kartus.

Mėgstantys mažesnės temperatūros pirtis gali rinktis garinę. Joje temperatūra pakyla 50–60 laipsnių, o drėgmė siekia net iki 95 procentų. Joje mažiau prakaituojama, tačiau ji puikiai tinka tiems, kurie nori atsipalaiduoti ir pajusti tik tokioms pirtims būdingus privalumus, pavyzdžiui, ji palengvina kvėpavimą.

Galima rasti įvairias pirtis Vilniuje. Pavyzdžiui, dar vienas puikus pasirinkimas – turkiška pirtis, kuri dar vadinama hamamu. Ji išsiskiria tuo, kad joje yra labai daug muilo. Nusišveitus kūną specialia pirštine patenkama į nedideles nišas, kuriose karštis siekia 50–60 laipsnių, o drėgmė – iki 100 %. Po procedūrų kūnas palepinamas aliejaus įtrinimu. Kitas pasirinkimas – infraraudonųjų spindulių pirtis. Ji tiks tiems, kurie negali pakęsti karštų pirčių. Karštis joje siekia 45–55 laipsnius karščio. Ji skiriasi nuo kitų ir tuo, kad pirmiausia įkaista ne oras, o kūnas. Prakaituojama gausiai, tačiau nejuntamas toks didelis karštis. Joje gerinama kraujotaka. Taip pat tinka lėtinėms kvėpavimo takų ligoms gydyti. Lankantis pirmą kartą reikia būti iki 15 minučių, o vėliau laiką galima ilginti. Tai puiki priemonė sveikatos stiprinimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *