Perkame plastikinius langus – ką reikia žinoti?

Ruduo ir žiema tai tie metų laikai, kai labiausiai dėmesį atkreipiame į langus. Norisi, kad jie būti ne tik gražūs ir praleistų šviesą į patalpas, bet ir saugotų šilumą. Tokie gali būti plastikiniai langai. Jie kaip ir plastikinės durys, puikiai atlieka šilumos sulaikymo funkciją.

Kokius plastikinius langus rinktis?Renkantis langus daugelis juos lygina tik pagal kainą. Tai nėra geras būdas rinktis naujus langus. Kai kurie lygina tam tikrus parametrus, tarkime, kameras. Pagal kamerų skaičių palygina skirtingų gamintojų ar pardavėjų langus ir tuomet renkasi pigiausius. Tai taip pat nėra tinkamas būdas pirkti. Atminkite, kad plastikinio lango kamerų skaičius ne viską pasako apie patį langą. Tiesa, pardavėjai, kurie neturi pakankamai žinių dažnai sako, kad kamerų skaičius yra svarbiausias kriterijus renkantis. Iš tiesų yra ne taip. Svarbiau tampa stiklo paketų skaičius ir kokybė. Juk stiklo plotas daug didesnis, nei paties rėmo konstrukcijos. Labiau vertinkite ar tinkamas profilis, ar jis tvirtas ir kokybiškas. Verčiau pasidomėkite ar tinkamos lango profilio konstrukcijos. Kad būtų paprasčiau pasirinkti, galima pasakyti, kad mūsų sąlygomis esantys langai turėtų būti penkių kamerų, o kalbant apie plotį, tai tinkamiausi 70 mm. Tokie plastikiniai langai bus tinkamas pirkinys.

Šiuo metu plastikiniai gaminiai pastatams labai populiarūs. Tarkime, plastikinės durys per kelerius metus labai išpopuliarėjo, o langai iš plastiko populiarūs jau ne vienerius metus. Taip yra dėl puikių šiluminių savybių ir palankių kainų. Kaip jau supratote renkantis svarbus yra stiklo paketų skaičius. Gamintojai siekdami sulaikyti šilumą pasitelkia šiuolaikines technologijas. Tokiu būdu galima pagaminti stiklo paketus turinčius specialią konstrukciją. Gamybos proceso metu stiklas padengiamas metalo oksidu. Kad paprasčiau būtų suprasti, tai galima pasakyti, kad padengiama itin plonu sluoksniu. Toks sluoksnis puikiai atlieka savo pagrindinę užduotį: neišleidžia iš vidaus patalpų šilumos, o iš lauko įleidžią šilumą į vidų žvarbią žiemos dieną, kuomet šviečia saulė. Siekiant gero efekto pasirenkami, pavyzdžiui, trijų stiklų selektyviniai stiklai. Tiesa, kuo jų daugiau, tuo labiau išryškėja neigiamos savybės. Tiksliau viena iš jų – mažiau patenka saulės spindulių.

Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad norint efektyviai išnaudoti šilumą šaltuoju metų laiku, nepakanka tik įsigyti patikimą ir brangiai kainuojančią šildymo sistemą, kuri šildys mūsų namus. Reikia tą šilumą sulaikyti, t.y. neišleisti iš patalpos, o iš lauko neįleisti šalčio. Tai galima pasiekti su tinkamais plastikiniais langais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *