Pastatų energinis naudingumas

Pastatų energinis naudingumas parodo, ar pastatas yra ekonomiškas, tai yra, ar jam apšildyti reikalingas didelis šilumos energijos kiekis. Energinį naudingumą parodo sertifikatai, kurie turi būti išduodami namo šeimininkui, kai jis nusprendžia parduoti arba išnuomoti savo namą.

pastatų energinis naudingumasSeniau šis formalumas nebuvo privalomas, tačiau nuo praėjusių metų šį sertifikatą gauti tapo būtina. Nors kartais atrodo, kad tai yra dar viena bereikalinga dokumentacija, tačiau tai nėra tiesa – šis sertifikatas gali būti naudingas ir pačiam namo savininkui, kuris nori būstą išnuomoti arba parduoti – jei sertifikatas liudija, kad namas yra ekonomiškas, tokiu atveju galima tikėtis, kad namas bus parduotas ar išnuomotas savininkui palankia kaina – jkkiekvienas asmuo, kuris perka arba nuomojasi būstą, tikisi, kad namo išlaikymas kainuos kuo pigiau, ir gana dažnai sutinka mokėti didesnę nuomos ar pirkimo kainą, jei namą išlaikyti kainuos pigiau.

Energinį naudingumą parodo tik energinio naudingumo sertifikatai, kurie gali būti išduodami po to, kai specialistai jūsų namuose atlieka tam tikrus skaičiavimus. Nors tai ir kainuoja, tačiau paprastai tai būna naudinga ir pačiam namo savininkui. Sertifikate nurodoma, kokia energetinio naudingumo klasė, kurios žymimos nuo A iki G. A ir B energinio naudingumo klasės yra pačios aukščiausios, ir tai parodo, kad namu apšildyti sunaudojamas visai nedidelis šilumos energijos kiekis.

Svarbu tai, kad sertifikatas galioja 10 metų – per šį laikotarpį tikrai daug kas gali pasikeisti, taigi, skaičiavimus teks atlikti iš naujo. Kartais baiminamasi, o kas bus, jei bus nustatyta, kad energetinio naudingumo klasė yra žema? Baimintis dėl to nereikėtų: paprastai specialistai pateikia siūlymus, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą, ir tai tikrai bus naudinga namo savininkams. Po to, kai bus atlikti tam tikri keitimai name, tuomet energetinis naudingumas bus skaičiuojamas iš naujo.

Taigi, nors kartais atrodo, kad energetinio naudingumo sertifikavimas tėra nereikalingas formalumas, tačiau tai paprastai būna naudinga tiek ir namo savininkams, tiek ir būsimiems namo pirkėjams ar nuomininkams – juk visitikisi, kad namo išlaikymas kainuos kuo pigiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *