Papuošalai iš žalvario

Žalvaris yra vario ir cinko lydinio metalas. Vario ir cinko proporcijos žalvaryje skiriasi priklausomai nuo gaminio, tačiau dažniausiai būna 67 % vario ir 33 % cinko. Žalvaris yra labai naudingas metalas. Sudėtyje gana dažnai galima rasti ir apie 2 % švino, kuris gerina žalvario technines savybes. Jei painiojate žalvarį su bronza, atminkte, kad esminis skirtumas yra tas, kad bronza yra sudaryta iš vario ir alavo lydinio.

Papuosalai is zalvarioŽalvario savybės:

Šviesaus aukso išvaizda; Didesnis lankstumas nei bronzos ar cinko; Akustinės savybės, tinkamos muzikos instrumentams; Maža trintis; Santykinai žemas lydimosi taškas; Lengvai nuliejamas; Lengva atskirti nuo kitų metalų perdirbant juos; Dėl savo patvarumo, metalas dažnai naudojamas spynoms ir durų rankenoms.

Platina, auksas, sidabras – trys tradiciniai metalai, kuriuos esame pripratę rinktis savo papuošalams. Tačiau ne visada yra finansinių galimybių pirkti brangius papuošalus. Tada ateina laikas dairytis pigesnių alternatyvų, bet tuo pačiu ir tokių, kurios nenuviltų savo grožiu. Rinkitės žalvarį – tai ne tik finansiškai prieinamesnis sprendimas, bet ir subtili aukso išvaizda užtikrina, kad papuošalas sulaužys visus standartus mados rinkoje.

Stebint gatves, podiumus ir kitas visuomenines erdves, galima pastebėti, kad žalvaris tampa viena populiariausių medžiagų bižuterijoje. Seniau žalvaris buvo laikomas pigios klasės papuošalu, kuris savo išvaizda šiek tiek primena auksą. Tačiau šiomis dienomis žalvaris įrodė savo klasės kokybiškumą. Papuošalų dizaineriai stengiasi kurti tokius žalvarinius papuošalus, kurie puikiai išreikštų ir pateisintų grožio principus.

Papuošalai iš žalvario plačiai naudojami apyrankių ir kaklo grandinėlių gamyboje. Taip pat dažnai galima išvysti įvairių žalvario pakabukų, karoliukų, stiklo gaminių su žalvario detalėmis. Šis metalas dirbiniams suteikia stulbinamą šiuolaikinę išvaizdą. Nors paprastai žalvaris yra siejamas su „vintage“ stiliumi, tačiau dabar yra įgaunami nauji pavidalai, todėl metalas nusipelnė modernumo vardo.

Taip pat žalvario priežiūra yra gana paprasta, nes jis turi savybę ilgai neblukti. Žalvario valymui nėra reikalo naudoti brangius tepalus. Papraščiausios priemonės, kurios gerai valo žalvarį, yra natūralios naminės priemonės – citrinos sultys, actas, druska arba soda. Taip pat valymui tinka rūgpienis arba naturalus, nearomatinis jogurtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *