Paminklai – irgi reikalauja priežiūros

Jeigu norite, kad artimojo žmogaus išėjimas į kitą pasaulį būtų taip pat pagerbtas kaip ir jo gyvenimas šioje žemėje – tokiu atveju reikia skirti daugiau dėmesio kapavietei, kurioje jis ilsisi. Bene daugiausia laiko priežiūrai reikalauja paminklai. Arba bent jau taip turėtų būti, kadangi pastarieji yra skirti tinkamai išėjusio žmogaus reprezentacijai ir tik tokiu atveju, kai paminklas yra tvarkingas – galima džiaugtis, kad parodėte tikrai visą reikalingą dėmesį.

Tiesa, paminklai nėra lepūs, kadangi pagaminti iš geros kokybės akmens – jie patvarūs ir ilgai tarnauja. Tik dažniausiai jiems reikia skirti reguliarų dėmesį, kad metų eigoje nuo aplinkos poveikio jie neprarastų savo estetikos.

Tad apie priežiūros galimybes ir poreikius – šiame straipsnyje.

Paminklai1. Pirmiausia verta įsigyti specialias priemones, kurios yra skirtos paminklo priežiūrai. Jos dažniausiai sėkmingai nuvalo bet kokius ant akmens augančius ir atsirandančius nešvarumus bei kitus dirgiklius.

2. Taip pat reikalingas nuolatinis samanų šalinimas. Būtent jos dažniausiai ir tampa esminius dirgikliu, kuris net ir pačius gražiausius marmurinius paminklus pavers ne tokiais skoningais ir tuo pačiu ne tokiais gražiais.

3. Valymo metu galima naudoti paprasčiausią vandenį su muilu. Dažniausiai jis puikiai apsaugo akmenis nuo bet kokių dirgiklių, kurie dengia paviršių.

4. Lygiai taip pat verta daugiau dėmesio skirti blizginimui. Vėlgi, geriausia įsigyti specialias priemones, kurios yra skirtos būtent poliravimui. Tokiu atveju būsite tikras ir tuo pačiu ramus, kad pats paminklas atrodys patraukliai ir bus išbaigtas.

5. Siūlome nepamiršti, kad paminklo valymui nuo samanų galima įsigyti ir specialius gremžtukus. Jie sėkmingai pašalina nešvarumus, tačiau padeda išvengti akmens subraižymo. Būtent to ir reikia vengti.

Priežiūra dažniausiai prasideda nuo tinkamo paminklo pasirinkimo. Arba dar geriau – nuo konsultacijų su specialistu, kuris dažniausiai išsako – koks pasirinkimas labiausiai tinka pagal Jūsų užsakymo poreikius.

Taip pat siūlome išbandyti kapavietės priežiūros specialistų darbus, kurie dažniausiai nuodugniai rūpinasi paminklo priežiūra ir tuo pačiu visa kapaviete. Tokiu atveju Jums dėl nieko neteks sukti galvos. O to dažniausiai ir norima iš vietos, kur ilsisi išėjęs žmogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *