Nelegali būsto nuoma – vis dar dažnas reiškinys

Būsto nuomos galimybėsKadangi PVM įstatymas įpareigoja kiekvieną finansiškai pelningą veiklą apmokestinti, tai ir būsto nuomotojai turi tokį dalyką daryti. Tačiau daugybėje Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir visos Lietuvos miestų vis dar yra labai daug būsto nuomotojų, kurie nesilaiko šio įstatymo ir PVM nemoka.

Nemoka, net kai yra sutartis

Kaip teigia viena anonime panorusi likti būsto savininkė, ji mokesčių niekada nemokėjo ir mano, kad dėl to neturėtų įkliūti. „Žinote, jeigu dar pradėsiu mokesčius PVM mokėti, tai tada man bus labai sunku gyventi. Gaunu juokingai mažą invalidumą, ir gaunu pinigus iš buto nuomos. Jeigu dar pradėsiu mokėti mokesčius, tai iškart už nuomą turėsiu jau mažiau. O dėl to dar man galės ir atimti invalidumą bei pašalpą iš biržos. Iš ko aš tada gyventi? Esu silpna, vos paeinu, anksčiau dirbau fizinį darbą. Nieko negaliu dirbti, todėl tai man vienintelis būdas išgyventi. Tikiu, kad valstybei reikia iš kažko gyventi, ir aš džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie gali sau leisti mokėti mokesčius ir taip sukti šalies ekonomiką. Patikėkite, jeigu mano gyvenimo istorija būtų kitokia, tikrai mokėčiau PVM. Manote, man lengva? Dabar nuolat bijau įstatymo, stengiuosi išlikti nepastebėta. Važinėju į kitą miestą, kur nuomoju butą, kad atsiimčiau tą nuomą, nes tik grynais nebijau paimti. Bet ir tai visada bijau. Pavyzdžiui, butų nuomos agentas sudarė su manimi ir nuomininkais sutartį, tad aš nenoriu, kad būtų kažkokių įtarimų“, – sako moteris.

Nuomininkas visada teisus

Specialistai komentuoja, kad nuomojant butą nelegaliai ir nemokant mokesčių, save į gana prastą padėtį stato buto nuomotojai. „Jeigu jie užsiima tokia nelegalia veikla, tai žmonės, kurie gyvena jų bute, gali pakenkti. Nors dažniausiai yra sudaroma kažkokia būsto nuomos sutartis, bet gyventojai tą sutartį lengvai galėtų bet kada nutraukti, nepatirdami jokių nuostolių. Taip pat jie netgi galėtų sugadinti inventorių. Iš esmės, tai, kas parašyta, galioja prieš nuomininkus, tačiau nuomotojas niekada nesiryš kreiptis į teismą. Mat pateikdamas tą sutartį jis pripažins, kad pats nemokėjo mokesčių, o tai jau bus prieš įstatymą. Nuomininkai taip pat turėtų tą žinoti. Geriausia, jeigu visi dirbtų sąžiningai ir, pavyzdžiui, butas būtų nuomojamas žmonėms, kurie suvokia teisinę atsakomybę. O nuomotojai taip pat mokėtų mokesčius, kaip tai daro ir visi kiti dirbantys žmonės, papildantys šalies biudžetą“, – sako specialistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *