Namų šiltinimo ypatybės

Vienas iš paprastų būdų šildyti namus – akmens vata. Ji leidžia tikrai labai lengvai apšildyti namus ir pajausti, ką tai reiškia šilti ir saugūs namai.

Nedegi šildymo medžiaga

Namo apšiltinimasŽiemą gaisrai kyla dėl įvairių priežasčių. Pirmiausia gyvenamųjų namų savininkai šildosi tikrai per daug. Jeigu deginama labai daug kuro, tuomet užsikemša kaminas, o dėl to vėliau gali kilti gaisras. Reikia klausti – kodėl yra tiek kaitinama? Gal dėl to, kad namas visiškai nesandarus? Šiuolaikinius standartus atitinkantis gyvenamasis namas turi būti tinkamai apšiltintas. Tada nereikės ir tiek kūrenti. Jeigu tvarkingai apšiltinimams sudėta akmens vata, tada nereikės tiek kūrenti. Tačiau yra ir dar viena pusė – gaisras taip pat gali kilti ir įsidegti arba ne. Jeigu namas šiltintas nedegia medžiaga, tuomet akmens vata tą gaisrą gali netgi sustabdyti. Tačiau, jeigu tarpuose tarp sienų supiltos kokios skiedros ar spaliai – jis supleškės labai greitai.

Kas šildo namus

Siekiant tinkamai apšiltinti namus, pravartu žinoti, kad pati šiluma atsiranda iš sandarių oro tarpų. Dėl to tokios medžiagos kaip porėti betono blokeliai, puri mediena, akmens vata, putplastis – jos turi oro tarpus ir šildo. O štai kietas akmuo ar metalas visai neturi tarpų ir nesulaiko šilumos.

Atitikti standartus

Dar prieš 10 metų žmonės, kurie statėsi tarsi sodo namelius, galėjo juose ir gyventi. O dabar tokiuose gyventi draudžiama. Paprastas rąstinis ar lentinis namas be apšiltinimų vadinamas vasarnamio tipo namu ir jame negalima gyventi šaltuoju metu. Už tai grėstų baudos. Sugriežtinti reikalavimai verčia namus apšiltinti taip, kad jie būtų itin sandarūs. Tada reikėtų ir kuro mažiau sunaudoti, ir aplinką degėsiais mažiau teršti. Tokie reikalavimai ir jų laikymasis – tai maži žingsniai prisidedant prie visuotinio išteklių taupymo bei globalinio atšilimo mažinimo.

Kaip pirkti

Šiltinant namą reikia pirkti naujas šiltinimo medžiagas. Jeigu akmens vata jau buvo naudota anksčiau, ji gal buvo sudrėkusi, daug jau atlaikiusi ir dabar nebe atliks gerai savo darbo. Tad reikia tokius dalykus pirkti naujus ir tikėtis, kad atlaikys ilgiau. Pirkti galima interneto parduotuvėse. Žinoma, prieš darant remontą, verta pasitarti su meistrais – jie patars, kokias priemones rinktis, kur pirkti. Paprastai meistrai gerai išmano savo darbą ir jie netgi pasakys, kaip padaryti, kad netektų už tą patį dalyką mokėti du kartus. Geriau iškart pirkti naują ir kokybišką akmens vatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *