Mokyklinės uniformos: už ar prieš?

Seniau mokiniams netekdavo sukti galvos, ką apsirengti, einant į mokyklą, nes visą laiką buvo privalomos mokyklinės uniformos. Šiandien vis daugiau mokyklų grįžta prie senų taisyklių, ir mokyklinė uniforma vėl tampa privaloma. Tai kelia tikrai nemažai diskusijų: vieni pasisako už uniformas, kiti – prieš, taigi, kokie uniformos privalumai bei trūkumai?

mokyklinės uniformosDidžiausias argumentas, patvirtinantis mokyklinių uniformų privalumą, būtų tai, kad mokiniai į mokyklą eina mokytis, o ne madų demonstruoti. Formalioje aplinkoje mokiniai turėtų atrodyti kiek įmanoma paprasčiau, ir neatkreipti per didelio dėmesio į savo išvaizdą. Turbūt nereikia n sakyti, kad mokiniai kartais tikrai persistengia, ir į pamokas eina dėvėdami tokią aprangą, kuri labiau tiktų… diskotekai.

Kartais mokiniai tyčiojasi vieni iš kitų, nes kažkas neturi pakankamai pinigų nusipirkti madingų drabužių. Juk tikrai esama nemažai mokinių, kurie gali pasigirti, kad jų firminės aprangos stilius yra kur kas pranašesnis nei kitų vaikų bei jaunuolių. Taip gana dažnai susidaro terpe patyčioms, su kuriomis mokyklos kovoja jau daugelį metų. Taigi, uniforma gali įvesti lygybę tarp mokinių, ir dėl aprangos patyčių nebekiltų.

Uniforma gali išmokyti vaikus disciplinos ir tvarkingumo – svarbu pasirūpinti, kad uniforma visada būtų švari bei išlyginta, taigi, įgyti įgūdžiai tikrai bus naudingi ir ateityje.

Gana dažnai tėvai prieštarauja uniformų įvedimui, nes, anot jų, tai kainuoja pernelyg brangiai: jaunesni moksleiviai auga tikrai greitai, taigi, uniformą tenka keisti netgi anksčiau nei po metų. Taip pat uniformą paprastai tenka valyti valykloje, ir tai, žinoma, kainuoja papildomai. Nors kaina gali atrodyti gąsdinanti, tačiau tai paprastai kainuoja kur kas pigiau nei pirkti kitokius drabužius, kurie būtų dėvimi einant į pamokas. Uniformos paprastai siuvamos iš tikrai patvarių medžiagų, taigi, ji gali tarnauti tikrai ilgą laiką. Deja, tą ne visada galima pasakyti apie drabužių parduotuvėse perkamus rūbelius. Be to, apranga paprastai keičiama kasdien, taigi, sunku net pasakyti, kiek per metus išleidžiama pinigų drabužiams.

Taigi, mokyklinė uniforma gali garantuoti, kad mokiniai bus apsirengę vienodai, ir dėl aprangos nekils patyčių, o mokinių apranga neblaškys mokymosi proceso. Taigi, atrodo, kad reikia visai nedaug, norint pasiekti gerų rezultatų, tiesa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *