Noriu gauti „gerą“ miško kainą arba kaip pelningai parduoti savo mišką

Kiekvienas miško savininkas be sentimentų savo miškui greičiausiai tikisi ir naudos. Tame nėra nieko blogo, jei nepamirštama, kad miškas yra ne tik mūsų šalies, bet ir visos planetos vertybė. Nuo šalies miškų būklės priklauso ir mūsų aplinkos švara. Juk kuo daugiau miškų turėsime, tuo švaresniu oru galėsime kvėpuoti. Juk jei neteisingai ūkininkausime savo miškuose pasekmes pajus mūsų ateities kartos.

Misko kainaTačiau nesileiskime į gilesnius sentimentus ir atidžiau panagrinėkime nuo ko priklauso miško kaina. Miško kaina už hektarą gali labai skirtis net ir toje pačioje vietovėje. Juk vertinant miško valdos vertę įtraukiama labai daug faktorių, tokių kaip medžių tankumas, augančių medžių kokybė.

Jei vertinsime tik statų mišką tai skaičiuokime kokią kainą galėsime gauti pardavę jame esančią medieną. Miško valdoje, kurioje veši menkaverčiai krūmynai bus ženkliai mažiau vertinama už tą, kurioje ošia ąžuolai.

Kaip gauti didžiausią miško kainą?

Vienas iš svarbiausių dalykų, kad miškas būtų vertingas, nuolatinė jo priežiūra. Turite valyti mišką nuo nulūžusių ar audros išverstų medžių. Neatsakingai pažiūrėjus į šį darbą, gali kaip mat įsimesti medienos naikintojai. Tuomet iš pačio miško ir jo vertės mažai kas ir liks.

Kitas svarbus darbas – tai nuolat vykdyti sanitarinius kirtimus. Atkreipkite dėmesį, kad kirtimai nėra vykdomi tik tada kai norime parduoti medieną. Kirtimai turi būti vykdomi visą laiką. Juk ugdomieji ar sanitariniai kirtimai padeda suformuoti atitinkamos būklės medieną. Dažnai pastebima, kad tokie kirtimai miško savininkams nesuteikia finansinės naudos. Tad miško savininkai tokius kirtimus linkę „pamiršti“. Tačiau specialistai pataria, kad į sanitarinius ir ugdomuosius kirtimus galima žiūrėti kaip į investiciją. Ir miško savininkas, kuris nuolat rūpinosi mišku tikrai turi galimybių gauti didesnę miško kainą, nei tas kuris į savo mišką nebuvo nei kojos įkėlęs.

Jei mišką iškirtote, tuomet žinokite, kad yra nurodytas terminas per kurį privalote jį atsodinti. Tad geriau nedelskite ir darbus atlikite laiku. Kitu atveju jums gręsia ne tokia jau maža bauda. Atsodinę sodinukus taip pat nepalikite jų likimo valiai. Juk jie visai jauni ir gležni. Tad juos gali užgožti piktžolės ar kokie krūmai.

Tad pabaigai pasakysime, kad miško kainą lemia nuolatinė savo sklypo priežiūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *