Maksimaliai patogi virtuvė? Patarimai, kaip tokią įsirengti

Virtuves baldaiKas sakė, kad maistą ruošti turi būti sunku ar nepatogu? Nieko panašaus – maisto ruošimas gali virsti vienu maloniausių užsiėmimų, tereikia išpildyti keletą sąlygų. Viena jų – įsirengti patogią virtuvę. Tad turime keletą patarimų, kaip tai padaryti.

Virtuvės darbastalis – vienas pagrindinių jos elementų. Ir tik tuo atveju, jei jis bus tinkamo aukščio, ruošti maistą bus iš tiesų patogu. Darbastalio aukštis turėtų būti toks, kad ruošiant, pavyzdžiui, pjaustant maisto produktus, būtų galima išlaikyti tiesią nugarą, o rankos būtų sulenktos 90 laipsnių kampu. Išlaikant tokią poziciją, bus išvengiama nugaros, kaklo, pečių juostos skausmų bei raumenų įtampos. Jei virtuve naudojasi keli žmonės, kurių ūgis yra ypač skirtingas, gera išeitimi gali tapti reguliuojamo aukščio darbastaliai.

Nepamirškite ir specialaus apšvietimo, kuris būtų įrengtas maisto gaminimo zonoje. Jei ši zona yra toli nuo natūralaus šviesos šaltinio, t.y., lango, tai papildomas dirbtinis apšvietimas yra tiesiog būtinas, nes leis išvengti akių raumenų įtampos ruošiant maistą. Beje, suteiks ir papildomo dekoratyvumo. Visgi, tikrai neprašusite pro šalį, jei būtent šioje namų patalpoje bus didelis langas – nėra nieko kokybiškiau už natūralią dienos šviesą.

Spintelės – puikus pasirinkimas, kai reikia sutalpinti maisto gamybai skirtus reikmenis, indus, tačiau spręsdami, koks turėtų būti jų aukštis, taip pat turite būti atsakingi. Rinkitės tokio aukščio spinteles, kuriose talpinamus reikmenis būtų lengva pasiekti, nekiltų traumų tikimybės (kaip neįtikėtinai tai beskambėtų, tačiau didžiąją dalį buitinių traumų sudaro nesėkmingi bandymai pasiekti aukštai padėtus daiktus).

Na, ir, žinoma, nepamirškite kokybiško garų surinktuvo, kadangi per didelis drėgmės kiekis jūsų namams tikrai nėra naudingas. Be to, garų surinktuvas neutralizuos ir kvapus, tai ypač aktualu tuo atveju, jei ši namų erdvė yra sujungta su svetaine.

Virtuvei skirtų baldų bei reikmenų pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį – nepamirškite, kad baldai turi būti ne tik funkcionalūs, lengvai prižiūrimi, ilgai tarnaujantys, bet ir estetiški – juk gražioje virtuvėje laiką leisti bus kur kas maloniau. Spauskite, jei domina platus virtuvės baldų pasirinkimas https://pigu.lt/lt/baldai-ir-namu-interjeras/virtuves-baldai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *