Lyderystės akademija: pradedančiojo vadovas, kaip tapti lyderiu

LyderystėVadovavimo įgūdžiai yra labai svarbūs norint pakilti karjeros laiptais, o būti geru vadovu reiškia ne tik įkvėpti žmones savo idėjomis ir vizija. Norint sėkmingai vadovauti, reikia turėti tam tikrų minkštųjų įgūdžių ir asmeninių savybių. Be to, kaip vadovas turėsite nuolat demonstruoti vidinius ir tarpasmeninius gebėjimus, kad padėtumėte savo komandai augti, ugdyti naujus įgūdžius ir išnaudoti savo potencialą. Šiame tinklaraščio įraše nagrinėsime, kas žmogų daro geru vadovu ir kokiomis savybėmis pasižymi puikūs lyderiai. Taip pat aptarsime, kodėl lyderystė svarbi darbe (ir apskritai visur), kas lemia, kad esate geras sekėjas, o kas – geras lyderis, dažniausiai pasitaikančius klaidingus įsitikinimus apie lyderius, skirtingus lyderystės stilius, taip pat patarimus, kaip ugdyti savo lyderystės gebėjimus. Lyderystės akademija ir rinkos tendencijos.

Kas yra geras lyderis?

Geras lyderis – tai žmogus, kuris sugeba įkvėpti ir motyvuoti kitus, taip pat žmogus, gebantis išsikelti tikslus ir jų siekti. Geras lyderis sugebės sukurti pasitikėjimą, gebės priimti sprendimus esant spaudimui ir sugebės daryti įtaką žmonėms, su kuriais dirba.

Geras vadovas turėtų gebėti:

  • Turėti stiprių tarpasmeninių įgūdžių.
  • Gerai priimti sprendimus ir spręsti problemas.
  • Gebėti sukurti ir išlaikyti pasitikėjimą.
  • Gebėti įkvėpti ir motyvuoti kitus.
  • Gebėti išsikelti tikslus ir jų siekti.
  • Gebėti veiksmingai bendrauti.
  • Gebėti daryti poveikį organizacijai.

Kokiomis savybėmis pasižymi puikus lyderis?

Pirmiausia svarbu suprasti, kad vien buvimas vadovu ar užimamos vadovaujančios pareigos automatiškai nereiškia, kad esate puikus lyderis. Kad būtumėte puikus lyderis, turite turėti tam tikrų savybių ir įgūdžių, kurie kiekvienam asmeniui yra skirtingi. – Savęs pažinimas – tai pirmoji ir svarbiausia puikaus lyderio savybė. Prieš pradėdami vadovauti kitiems, pirmiausia turite suprasti save ir savo stipriąsias bei silpnąsias puses. Turite žinoti savo stipriąsias puses, kad galėtumėte jomis pasinaudoti ir padėti komandai, ir turite suprasti savo silpnąsias puses, kad galėtumėte sumažinti jų poveikį. – Atsparumas – Būti vadovu nėra lengva užduotis, todėl reikės būti atspariam. Turite būti gabus ir turėti tvirtą savitvardą, kad galėtumėte nesustoti, net jei pakeliui susidursite su sunkumais. – Autentiškumas – kaip vadovas turite būti autentiškas – autentiškas savo komandos nariams ir sau pačiam. Turite būti toks, koks iš tikrųjų esate, ir neapsimetinėti kuo nors kitu. Ir turite vadovauti tikruoju savimi, o ne tuo, kuo, jūsų manymu, turėtumėte būti. – Įsipareigojimas – puikiam vadovui svarbu būti atsidavusiam savo komandai ir organizacijai. Turite būti įsipareigojęs savo asmeniniam tobulėjimui, taip pat reikia, kad įsipareigotų ir jūsų komandos nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *