Kuo skiriasi elektros generatorius ir pakrovėjas

Jeigu nežinote, kuo skiriasi elektros generatoriai ir pakrovėjai – metas išsklaidyti abejones ir išsiaiškinti, kas yra kas.

Generatorius

GeneratoriaiIš kur pas mus ateina elektra? Elektros gavimo būdų yra įvairių. Gali ji atsirasti ir iš vėjo, ir iš vandens judėjimo, ir iš saulės energijos. Alternatyvi, žalioji energetika yra sveikintinas dalykas, tačiau ji, deja, dar mums yra šiek tiek per brangi. Vienur yra didžiulės elektros generavimo sistemos, kai kur kartais naudojami tiesiog nedideli portabilūs elektros generatoriai. Pavyzdžiui, festivaliui miškuose įgarsinti arba kioskui paduoti elektrą mieste. Generatorius nekaupia elektros – jis pats ją generuoja. Ji generuojama kažkokio judesio pagalba, pavyzdžiui, sukant tam tikrą turbiną. Saulės energija generuojama saulės šviesą konvertuojant į kilodžiaulius. Tačiau šia energija bus galima naudotis tik su specialia įranga. Taigi, generatorius yra nesiliaujantis gamybos aparatas, visada esantis gamybos procese (kai tam palankios sąlygos). Prie jo gali būti jungiamos srovės paskirstymo jungtys, nukreipiančios srovę į skirtingus prietaisus, baterijas, elektros pakrovėjus. Taip, tokiu pagrindu yra padaryta ir mūsų gyvenime esanti didžiulė elektros tiekimo sistema. Elektra puikiai sklinda laidžia medžiaga, metalu, todėl iki mūsų ateina metaliniai laidai, apsaugoti gumos ar plastiko apvalkalais.

Pakrovėjai

Kalbėdami apie tai, kas yra baterijos ir jų įkrovimas, galime įsivaizduoti tarsi nedidelę stiklinę (kuri bus baterija), į kurią reikia įpilti pieno. Tarkime, pieno pakelis yra ta talpykla, kurioje yra pieno, tai bus baterijos įkrovėjas. Karvė bus generatorius. Taigi, mes galime melžti karvę tiesiai į stiklinę (tiekti energiją tiesiai iš generatoriaus į bateriją), tačiau veikiausiai tai nebus efektyvu. Pienas taškysis pro kraštus ir negausime norimo rezultato. Taip ir baterijos ir jų įkrovimas turi vykti reguliuojant srovę, nes pernelyg galinga energijos srovė gali ir sugadinti energiją. Todėl energiją mes gausime per specialų įkroviklį, kuris arba gaus srovę iš generatoriaus, arba ją laikys savyje jau iš anksčiau sukauptą. Tarsi į stiklinę piltume iš pieno pakelio, o ne tiesiai iš karvės.

Pakrovėjai gali būti įvairūs. Kaip jau minėjome, gali būti tokie, kurie tiesiai iš elektros lizdo tieks energiją. Ir gali būti tokie, kurie sukaups energiją ir vėliau perduos. Namuose mums paprasčiau nenaudoti dar vieno tarpininko ir iškart krautis su pakrovėju, prijungtu prie energijos lizdo. Į kelionę patogu bet kokiam prietaisui imti nešiojamą pakrovėją. Kuris savyje jau turėtų užgeneruotą energiją, tai yra, anksčiau pakrautą nuo elektros šaltinio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *