Kraunuosi lagaminą

Na štai, atrodo, jau beveik viskas padaryta, pirmadienį išvykstu. Dar turiu atsiimti iš baltictranslations.lt savo popierius, kurie jau bus išversti. Kad nepražiūrėčiau ko nors, pasidarau tokį sąrašiuką, ką tikrai nuveikiau. Gal suprasiu, kad kažką pamiršau, tai, kol dar ne vėlu, spėsiu pasitaisyti.

Išversti dokumentai

KelionėsKaip jau sakiau, iš Baltic Transtations reikia pasiimti vertimus. Išversti teko beveik visus oficialius, įrodžiusius mano gyvenimą ir veiklas Lietuvoje. Atrodo, kas čia tokio yra važiuoti į žuvies fabriką Norvegijoje. Juk galėčiau to ir nedaryti. Tačiau, panašu, reikia susitaikyti su tuo, kad be popierių ir be biurokratijos nepajudėsiu niekur. Net ir tokiam paprastam mažai apmokamam darbui (nors man atrodo, kad apmokama visai gerai) reikia turėti savo dokumentus, išverstus į anglų arba norvegų kalbą. Kadangi nežinau, ar tikrai prigysiu Norvegijoje, ar nenorėsiu iš ten kur nors sprukti, tai visus vertimus darau anglų kalba – o gal, reikalui esant, pabėgsiu ir į kokią kitą šalį. Taip pat išsiverčiau ir santuokos liudijimą, pajamų deklaracijas, visus popierius apie vaikus, šeimą. O ir draudimo lapus išsiverčiau. Gaila, pats draudimas vertimo nepadarė, teko savomis lėšomis imtis. Beveik viskas patvirtinta notaro. Tik neramu, nes pasiimu antradienį, o tą pačią dieną ir išvažiuoju. Jeigu kažkas negerai bus išversta, tai jau nespėsiu pataisyti.

Drabužiai

Svarbiausia pasiimti labai patogių rūbų ir avalynės. Čia visi taip sako. Kiekvienas žmogus, kuris yra Lietuvoje, o yra buvęs ir Norvegijoje, tą puikiai žino. Šie dalykai yra būtini, nes ten teks labai daug vaikščioti, judėti po visokias kalnuotas vietoves. Man tikrai neįprasta kopinėti kalneliais, dėl to aš pasiėmiau ir gražius treningus, ir kedukus, ir sportinius batelius. Tikrai noriu turėti viską, kad galėčiau lengvai judėti.

Maistas

Gerai, kad ne lėktuvu skrendu, nes daug maisto dabar jau nebegalima įsinešti į lėktuvą. Tai pasiimu į kelionę sūrio, duonos juodos, dešros. Aišku, ten viskas bus daug brangiau, tai kuo daugiau maisto iš Lietuvos atsiveži, tuo pigiau ten gyveni. Čia jau išbandytas dalykas, kiekvienas žino šiuos dalykus. Bet man norėtųsi pasiimti daugiau saldumynų, deja, žinau, kad nebetilps.

Pinigai ir draudimas

Svarbu pasakyti vaikams, kokios yra mano bankų kortelės, kaip prisijungti, kur ir koks yra draudimas. Tai informacija „jeigu kas“ atvejams, nors tikiuosi, kad tokių atvejų tiesiog nebus, ir kad viskas bus gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *