Krano operatorės diena

Jeigu jums reikia krano statyboms, pasidairykite https://www.truckfind.lt. Ten galbūt greitai rasite tai, ko ieškote. O ką daryti, jeigu reikia ne krano, o žmogaus, kuris jį valdytų? Tuomet ieškosite ir krano operatoriaus. Apie savo darbą sutiko papasakoti viena statybose ir žiemą dirbanti krano operatorė.

Krano operatorius ruošia profesinio rengimo centras

Truck findKaip pasakoja moteris, vaikystėje tikrai nebūtų pagalvojusi, kad sunkvezimiai su kranu vieną dieną taps jos tikrąja realybe. „Kaip ir visos mergaitės žaisdavau su lėlėmis ir tokių svajonių dirbti statybų lauke neturėjau. Bet po vidurinės stojau mokytis į universitetą, man ten labai nepatiko, be to, tėvai nutraukė finansavimą ir reikėjo eiti dirbti. Ėjau dirbti, tada paaiškėjo, kad studijų nebaigsiu, nes per sunku suderinti. Išėjau iš studijų, likau darbe. Prasidėjo krizė ir mane atleido. Na tada staiga reikėjo susikaupti ir viską padaryti gerai. Tada Darbo biržoje pradėjau stovėti, gauti ten išmokas. Tačiau tik tuomet, ten stovint, paaiškėjo, kad galiu mokytis per Darbo biržą – ir mokytis, ir gauti valstybės išmokas. Išėjau į profesinę mokyklą. Susipažino ten su skirtingomis specialybėmis ir kažkaip labai susižavėjau būtent krano operatorės darbu. Tada pradėjau ten mokytis. Keista, bet nebuvau vienintelė moteris, šios specialybės besimokančių moterų tikrai darbe buvo ir daugiau. Sužinojau tokį keistą dalyką, kad į darbą moteris noriai priima, nes iš jų tikimasi kruopštumo. O būtent jo šiame darbe reikia labai daug. Kaip ir kantrybės“, – sako moteris.

Saviems darbams kraną galima nuomotis

Moteris savo krano neturi, tai būtų per brangu ir netikslinga. Ji bendradarbiauja su viena statybų bendrove ir viena įmone, kuri tiesiog nuomoja sunkiasvorę techniką statyboms. Būtent iš ten ir ateina tie užsakymai kažkur pavairuoti kraną. Taigi, moteriai yra palanku būti visur kviečiamai ir visuomet turėti darbo. Nors, kaip sako moteris, dažniausiai žiemos metu būna šiek tiek sunkiau ir tuomet darbo ima mažėti. Bet ji tai traktuoja kaip savaime susiklostančias atostogas.

Darbas krano operatore

Pats darbas moteriai patinka. Ji visada mėgdavo iš aukštai stebėti panoramą. Kai nukeli ir užkeli krovinį, tuomet juk lauki, kol vyksta kažkokie dalykai. Reikia turėti fizinį pasirengimą, kad galėtum užlipti kranu į viršų. Tačiau viduje, kabinoje, yra ir virtuvėlė, ir savotiškas tualetas, todėl ten galima prabūti ir visą dieną, ką kartais ir tenka daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *