Kompiuterinė tomografija: ką svarbu sužinoti?

Kompiuterinė tomografija yra labai informatyvus tyrimas, kuris padeda greičiau bei tiksliau sužinoti pacientų ligų priežastis. Apie šio tyrimo privalumus galima sužinoti apsilankius šioje https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Ką turėtų žinoti kiekvienas pacientas, prieš atliekant tokius tyrimus?

KT tyrimaiTyrimus, kurie atliekami naudojant jonizuojančią spinduliuotę, paskiria gydytojai. Kai kuriais atvejais pacientai galvoja, kad kompiuterinės tomografijos tyrimas gali būti paskirtas jiems patiems pageidaujant. Iš tikrųjų reikia žinoti, kad tokie tyrimai, kurių metu yra naudojama jonizuojanti spinduliuotė nėra saugūs. Pavyzdžiui, kompiuterinės tomografijos tyrimo metu gaunama jonizuojanti spinduliuoti net 250 kartų didesnė, nei tai būtų gaunama paprasto rentgeno metu. Pacientai turi suprasti, kad šis tyrimas turi būti skiriamas ne pagal jų pageidavimą, o tik tais atvejais, kai tai būtina ir gydytojai kitokiais metodais negali nustatyti ligos ar sutrikimo. Kiekvienas gydytojas prieš skirdamas kompiuterinės tomografijos tyrimą turės įvertinti tai ar tikrai viskas buvo padaryta, kad sužinoti gydymą, ar reikia rinktis dar kažkokius tyrimus. Jeigu kitais būdais nepavyko ar neįmanoma nustatyti kokį gydymą paskirti, tai tuomet jau paskiriamas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Gydytojas turi įvertinti tai ar toks tyrimas bus didesnė nauda, nei žala sveikatai. Kaip matote, tai nėra paprastas tyrimas, kurį galima atlikti bet kada pacientui pageidaujant. Kiekvienas pacientas taip pat turi viską gerai įvertinti ir pasitikėti gydytoju.

Šiuo metu kompiuterinės tomografijos tyrimas skiriamas įvairių ligų nustatymui. Taip pat tai labai informatyvus tyrimas, kai reikia skubiai sužinoti paciento būklę, kai jis yra be sąmonės. Jeigu pacientas sąmoningas ir tai yra liga, tai gydytojas turės vertinti ar skirti tokį tyrimą. Jeigu kitais metodais negalima nustatyti ligos, tai skiriamas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Taip pat gydytojas turės spręsti ar skirti šį tyrimą skubos tvarka, ar skubėti nereikia ir galima skirti neskubos tvarka. Pacientas apie tokius galimus pasirinkimus turi žinoti tai, kad skubos tvarka paskirtas kompiuterinės tomografijos tyrimas atliekamas kuo greičiau nuo jo paskyrimo. O jeigu kompiuterinės tomografijos tyrimas skiriamas ne skubos tvarka, tai reikia registruotis gydymo įstaigoje ir laukti eilėje. Valstybinėse gydymo įstaigose dažnai eilės būna didelės, nes dauguma pacientų nori nemokamai tirtis, tačiau jeigu jūs turite pakankamai pinigų ir norite greičiau gauti tyrimo atsakymą, tai galima susirasti privačią gydymo įstaigą, kurioje atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Taip bus daug greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *