Kokie patalynės komplektai patys geriausi?

Miegamasis – mūsų privati zona, kurioje galime išsimiegoti ir pailsėti po sunkios dienos. Tam, kad poilsis būtų kokybiškas svarbus patalynės vaidmuo. Tai ne tik interjero detalė, bet ir komfortas, kuris gali būti pasiektas, jeigu bus pasirinkta kokybiška patalynė.

PatalynėsŠiuo metu siūlomas didelis pasirinkimas. Tai ne tik medvilnės, bet ir lino, šilko, satino, drobės, sintetinės patalynės komplektai. Labiausiai perkama medvilnė. Tokia patalynė pasižymi tuo, kad ji tarnaus ilgai. Tai patvarus audinys. Tiesa, audinio kokybė ir stiprumas priklausys nuo esamo jos tankio. Kaip pavyzdį galima pateikti 200 gramų kvadratiniame metre esančią medvilnę. Tai bus didelis tankis. Kitas populiarus pasirinkimas – satinas. Tai taip pat iš medvilnės pagamintas audinys, tačiau jis skiriasi tuo, kad yra labai tankus ir švelnus. Jis iš ilgapluoštės šukuotinos medvilnės. Savo blizgesiu tokia patalynė primena šilkinę. Norint įsigyti kokybišką satino patalynę, reikia žiūrėti, kad sudėtyje būtų 100 % medvilnės. Įvairūs kiti priedai paveiks neigiamai, nes po kurio laiko apsivels.

Satino ir medvilnės kokybiška patalynė kainuoja brangiau, nei pavyzdžiui, sintetinio ar medvilnės ir sintetikos mišinio audinio. Ką rinktis priklauso nuo to, ko tikitės. Vieniems reikia, kad patalynė kuo ilgiau išliktų nepakitusi ir jiems nereikėtų ieškoti naujos. Kitiems svarbu – maža kaina. Tokiu atveju galima pirkti medvilnės ir sintetinio pluošto audinio patalynę. Ji greičiau apsivels ir susidėvės, tačiau bus pigi.

Norintys išskirtinai prabangios patalynės renkasi šilką. Tai karališkas audinys, kuris kainuoja brangiai. Šilkiniai patalynės komplektai ypatingai tinka vasarą, kuomet yra karšta. Šaltu oru tokia patalynė taip pat pravers, nes miegant kūnas nesušals. Svarbu ir tai, kad šilkas nesukels alerginių reakcijų ir nekaups drėgmės. Kitas pasirinkimas – lino patalynė. Ji nėra tokia brangi kaip šilko, tačiau ir ne tokia pigi kaip medvilnės. Lininė patalynė idealiai tinka vasarai. Tolygiai išskirstyta drėgmė ir vienodos kūno temperatūros palaikymas yra didžiausi jos privalumai. Jeigu ieškoma minkšta lino patalynė, tai reikia rinktis lietuviško skalbto lino gaminius. Jie nebus šiurkštūs.

Svarbu viskas: kaina, sudėtis, audinys, spalva, dydis, kokybė. Taip pat svarbu, kad įsigijus patalynę būtų užtikrinta tinkama jos priežiūra. Tuomet ilgas tarnavimo laikas bus garantuotas. Renkantis patalynę reikia pasirinkti ne patį pigiausią, o patį geriausią variantą. Tai ne vieno mėnesio pirkinys, todėl verta investuoti daugiau pinigų ir pirkti tik tikrai aukštos kokybės gaminį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *