Kokią žoliapjovę pasirinkti?

Gamintojai gaminantys žoliapjoves (kitaip dar vadinamas vejapjoves) siūlo rinktis iš įvairių modelių, todėl, kai prireikia naujos žoliapjovės, reikia žinoti pagal ką reikia rinktis. Sprendžiant kokia geriausia, reikia žinoti, kurie kriterijai svarbūs. Žinoma, reikia nepamiršti, kad vertinti reikia individualiai, nes, kas vienam pirkėjui labai svarbu, tai kitam neturi reikšmės.

Visas žoliapjoves galima suskirstyti į mechanines, elektrines, benzinines, sodo traktoriukus, robotus ir stambiam žemės ūkiui tinkamą techniką. Renkantis, kokią pirkti reikia atsiminti šias kategorijas ir rinktis pagal tai, kokiam tikslui ją perkate. Vienos žolės pjovimo technikos skirtos dideliems plotams pjauti, kitos mažiems. Dažniausiai pagal tai ir pasirenkama, kokią techniką naudoti.

žoliapjovėsKokiais atvejais rinktis benzininę ar elektrinę žoliapjovę, priklauso ne tik nuo to kokių techninių savybių reikia ar kainos, bet ir nuo to, koks plotas pjaunamas. Elektrinė vejapjovė yra ribojamo elektros laido. Įprastai ji dažniausiai pasirenkama mažuose sklypuose ir ten, kur vertinama tyla. Elektrinė veiks kur kas tyliau, nei, pavyzdžiui, benzininė. Pastarosios labai patogios ir dažniausiai pasirenkamos ten, kur reikia pjauti didelius plotus. Žinoma, jos keliamas triukšmas bus daug didesnis, nei elektrinės, o ir specifinis kvapas bus juntamas, nes jai naudojamas benzinas.

Kai pjaunamos žolės plotas didelis, tai ne visada benzininė vejapjovė yra geras pasirinkimas, nes tai gali tapti sunkiu fizinio darbo išbandymu, kai reikia daug ir dažnai pjauti su ja. Tokiu atveju galima svarstyti apie sodo traktoriuko įsigijimą. Jis patogus tuo, kad veikia labai gerai, o fizinių pastangų įdėti daug nereikia. Jo naudojimo privalumai išryškėja, kai reikia pjauti didelį plotą, bet plotai nėra tokio dydžio, kaip didesnių žemės ūkių. Tiesa, jų kaina gerokai didesnė, nei paprastos benzininės ar mechaninės žoliapjovės. Pastarosios yra pigus būdas pjauti žolę, nes nereikia elektros ar benzino. Tiesa, jų naudojimas daugeliui sukelia daug nepatogumų, nes jos nėra paprastos naudojime.

Žemės ūkiuose, kuriuose nuolat reikia pjauti žolę ar kitus augalus, naudojama rimta technika. Tai šienapjovė. Jų taip pat yra ne vienas tipas, todėl rinktis reikia pagal tai, kas ir, kiek bus pjaunama. Tokia technika kainuoja brangiai, tačiau dideliuose plotuose ji labai reikalinga.

Kiekvienas, kuris svarsto apie naujos žoliapjovės įsigijimą, turi žinoti apie jų skirstymus pagal kategorijas ir tai, kokį plotą reikia pjauti. Žinoma, reikia nepamiršti ir kainos bei patogumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *